Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kitartás és az elkötelezetts...

A kitartás és az elkötelezettség a jó házasság titka?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok, és nincs senki akivel komolyan tudok erről beszélni. A szüleim igazából nem nyíltak meg előttem mikor erről kérdeztem őket (külön-külön).


Aggódom, félek, hogy nem lesz jó kapcsolatom, vagy akár házasságom, mert a szerelem és a szeretet nem tart örökké.


Én tudom magamról, hogy ingatag vagyok. Nagy fellángolásaim vannak, amik csodálatosak, de nem tartanak sokáig. Az előző párommal 3 hónapig dúlt a szerelem, utána mintha csak úgy eltűnt volna. Szeretni szerettem továbbra is, de lassan az is halványodott, így 5 hónap után szakítottam vele.


Lehet, hogy az olyan emberek mint én, nem is kellene, hogy bárkivel együtt legyenek, mert csak megbántunk másokat?


Ha együtt maradok az exemmel és kitartok mellette, akkor visszatért volna a szeretet? (ebben nem hiszek, de talán lehet, hogy így van)



2014. márc. 30. 08:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
87%
Ha a szex a legfontosabb egy házasságban, akkor annak hamar vége lesz. Az sem igaz, hogy mindenki megcsalja a házastársát. Aki megteszi, annak csak rossz lehet a házassága. Sőt! Nem alkalmas a házasságra.
2014. márc. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

ha igazán szeretsz valakit, az nem múlik el fél év alatt. szerelmes nem maradhatsz örök életedre, de ha kialakul az a kötődés ami egy komoly kapcsolathoz, házassághoz kell, akkor már nem akarod elengedni a másikat.

mi 6 éve vagyunk együtt, és tény hogy nem vagyunk tini módjára vakszerelmesek egymásba, de van köztünk egy nagyon erős szövetség, amit semmilyen hirtelen jött impulzus nem ingathat meg.


egyelőre szerintem ne létesíts kapcsolatot, inkább ismerd meg önmagad minél jobban, és akkor összeáll a fejedben a kép.

2014. márc. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
A jó választás a jó házasság titka. Ha olyan emberrel házasodsz, aki hozzád illik, és meg tudtok beszélni akár problémásabb dolgokat is, akkor az általad említett kitartás és szeretet magától jön. De ezt erőltetni nem lehet. Persze ahhoz, hogy tudd, ki illik hozzád, nagyon jól ismerned kell saját magadat és a partneredet is. Itt buknak el rengetegen, sokaknak csak az számít, mennyi ideje vannak együtt, pedig ki lehet ismerni egy embert pár hónap alatt is, és lehet úgy élni egymás mellett akár évekig is, hogy semmit nem tudsz meg igazán a másik emberről. A kapcsolat milyensége a lényeg, nem az időtartama.
2014. márc. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

A jó házasság (és úgy általánosságban a boldog élet titka), hogy ismerd önmagadat, a vágyaidat, az értékrendedet és ennek megfelelően találj olyan társat, aki illik hozzád.


A kitartás és az elkötelezettség érzése a hosszú házasság titka, de ezek nem garanciák arra, hogy egy házasság jó legyen.

2014. márc. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
96%

A szeretet sosem múlik el...ha igen, akkor az sosem volt valódi.

Szerintem nálad csak az a probléma, hogy még nem találd meg azt, aki tényleg neked való.


Amúgy meg szerintem a jó házasság titka: a szeretet, a türelem, a maximális bizalom és a mindenre kiterjedő nagyfokú intimitás. (és itt korántsem pusztán a szexre gondolok..............az igazából csak a sokadik helyen áll véleményem szerint).


Én...illetve mi..a férjemmel 10 éve élünk boldog házasságban. A mai napi imádjuk, szeretjük egymást...sőt! Szerelmesek vagyunk!! Eszünkbe sem jut vagy jutott másnál keresni a boldogságot. Tudjuk/érezzük, hogy ez így lesz 50 év múlva is. :)


29/nő

2014. márc. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

#15


Hu, te nagyon megfogtál az intimitás szóval, de nem értem hogy mi lehet intim a szexen kívül?


Tudnál erre példákat mondani?

Vagy el tudod magyarázni?

2014. márc. 30. 13:22
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi lehet intim a szexen kívül? Hát például az, hogy a feleségem mellettemm trónol, miközben borotválkozom. A 35-ön aluliak most felkapják a fejüket, és hangosan pfujjolnak, de 35 fölött megbékél annyira az ember a testiséggel, a testének nyűgjeivel, hogy ezen ne akadjon meg.

Ami a szerelem múlását illeti, sajnos törvényszerű. De sokáig fenntartható. Én mindig is szerettem a szerelmet, szerettem lángolni, még ha utólag néha a földbe döngölt is. De mostanában (kisebb-nagyobb intenzitással) csakis a feleségembe vagyok szerelmes.

55F

2014. márc. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
A szexen kívüli intimitáshoz tartozik, amikor a lelkedet is meg mered mutatni "meztelenül". Az is intimitás, amikor apró jelekből, gesztusokból is értitek, érzitek a másikat, vagy amikor a féltve őrzött titkaidat, gyengeségeidet is meg mered osztani valakivel és biztos vagy benne, hogy nem él vissza vele. Az is intimitás, amikor meg mered mutatni magad a másiknak akkor is, amikor nem vagy épp csúcsformában.
2014. márc. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
16: Intimitás az az érzelmi közelség. Amikor nem rejtegeted Magadat a másik elől, mert nem félsz, hogy megsebez ott, ahol amúgy is seb van már - épp ellenkezőleg, abban "merül ki" a kapcsolat, hogy megmutatjátok ezeket a sebeket egymásnak gyógyítás céljából. Osho-nak van Intimitás c. könyve, az telibe erről szól. És még a palferi.hu oldalon tudod hallgatni Pál Feri atya előadásait erről (is).
2014. márc. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
18: Igen, és hozzáteszem a Kérdező számára, hogy a testi intimitás mindig arányban kell álljon az érzelmi intimitással, tehát ha nincs érzelmi intimitás, akkor nem indokolt a testi, mert a kettő összetartozik.
2014. márc. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!