Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan kezelnétek most már...

Ti hogyan kezelnétek most már ezt?

Figyelt kérdés

Férjemmel egy ideje nem valami fényes a kapcsolatunk. Vannak gondjai az alkohollal, legalábbis szerintem. Szerinte nem... Szinte minden nap iszik (olyankor nem sokat, csak este egy pohár bort, vagy sört), de hetente 1-2x be is csíp, havonta egyszer meg kimegy bulizni és nagyon berúg. Van egy másfél éves kisfiúnk, és az a baj, hogy egy ideje már csak miatta tartok ki és próbálok küzdeni, mert amúgy meg a hétköznapokban nagyon jó apja. Minden berúgás után persze szentül megígéri, hogy többet ilyen nem lesz, rengeteg kompromisszumot is próbáltunk már kötni (pl. ne igyon minden nap, vagy csak akkor igyon, ha mi nem vagyunk ott stb), de egyiket sem sikerült hosszabb távon tartani. Aztán meg jön azzal, hogy én folyamatosan diktálok, és meg akarom neki mondani, hogy mit hogy csinálhat, nincs ebben semmi baj, hogy havonta egyszer elereszti magát stb...a legfőbb baj, hogy már minden bizalmamat eljátszotta. Amikor berúg, undorítóan tud velem beszélni, minden ilyen alkalom egyre távolabb sodort tőle érzelmileg is. Fél éve hozzá sem akarok érni, amitől meg kiakad , és az én fejemhez vágja, hogy én rombolom a kapcsolatunkat, mert nem engedem magamhoz közel. De nem fogja fel, hogy ennek megvan az oka. Most éppen megint "bizonyít" egy hete...azt mondta, megmutatja, hogy tud ital nélkül élni, mert nem akar minket elveszíteni (én ugyanis odáig jutottam a két héttel ezelőtti róberúgása után, hogy kész, vége, költözünk...most albérletet keresek). Szóval, hogy most nem iszik minimum nyár végéig egy kortyot sem, nincsenek kivételek, születésnap, ilyen-olyan buli. Erre tegnap volt egy nagy munkahelyi buli, ott voltam én is, egy nagy munka lezárásának megünneplése. Előttem gyerekpezsgőt ivott koccintásnál, utána is láttam, hogy csak almaföccsöt kér ki. Erre egy óra múlva látom rajta, hogy be van csípve. Felismerem. Kiderült, hogy az egyik kollégája megkínálta pálinkával, és elmondása szerint kettőt megivott.

Megint számon kértem, hogy akkor ez most megint mi? Megint nem tudta 2 hétnél tovább betartani, amit ígért. Erre kiakadt, hogy most megint mit balhézok, tönkre teszem a családunkat, most nézzek rá, tök normális állapotban van, nm csúszik a földön, semmi baja, nem érti, hogy most miért kel ezt csinálnom. És minden undorító dolgot a fejemhez vágott kezdve attól, hogy mennyivel sikeresebb mint én, hogy én féltékeny vagyok rá, mert nem tartok ott szakmailag mint ő (igen, mert egyetem után rögtön szültem, ő meg építgette a karrierjét), hogy idegbeteg vagyok, hogy diktátor, és sz.r anya, és elege van.

Ma meg megint jött, mintha misem történt volna...



2014. márc. 22. 21:36
 1/9 intrepid ***** válasza:
8%

Ilyen feleség mellett én is innék egy keveset.

[link]

2014. márc. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen feleség mellett?
2014. márc. 22. 21:50
 3/9 intrepid ***** válasza:
Fél éve hozzá sem akarok érni, amitől meg kiakad , és az én fejemhez vágja, hogy én rombolom a kapcsolatunkat, mert nem engedem magamhoz közel.
2014. márc. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Költözz el tőle. Vagy megváltozik, vagy otthagyod. Tönkremész ebbe az alkoholista kapcsolatba.
2014. márc. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem túlreagálod. Azzal nincs szerintem komoly gond, h kicsit iszik. A becsípés, berúgás a probléma, nem a két pálinka.

Gondolom, ha nem kötekedős becsípős lenne, hanem jófej becsípős, akkor nem lenne gond.

Szerintem nem fogja letenni egyébként, ti meg majd költöztök.

Jön a nyár és egy sört se ihat meg. Hát nem tudom, elég szigorú.

2014. márc. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

az en ferjem is ilyen volt,ismeros a tortenet....de o meg horgaszni is eltunt napokra.23 ev altt ne valtozott meg.de mar eltavoodtam tole en is erzelmileg.megis o csalt meg engem,azt mondta,azert,mert nem szoltam hozza,ha bejott,en kimentem....

Vegulis egyutt maradtunk,mert megbeszeltuk,hogy valtoztatunk.mostanra ertem el,hogy min.at iszik mar csak,nem lattam berugva,jo ideje.megjavult,de milyen aron....

Nem tudom,meg 1x vegig tudna e csinalni ezt....

De most vegre minden oke velunk..

2014. márc. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne altasd magad, ez egy alkoholista. En a gyerek erdekeben valnek. Ne ez legyen a pelda neki, es te is megerdemelsz egy egeszseges parkapcsolatot ehelyett.
2014. márc. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alkoholista. Jól teszed, hogy albérletet keresel, ne menj tönkre ebbe érzelmileg!
2014. márc. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazából én eleve nem kezdenék komoly kapcsolatot olyan emberrel, akinél a bulizás=berúgás. Alkohol nélkül nem is tudja jól érezni magát? Nem mondom, hogy egy kortyot se szabad soha inni, én is szoktam, de nem azért, hogy hullarészeg legyek és ezzel menőzzek a haverjaim előtt, hanem mert pl. szeretem a minőségi borokat, és jólesik néha egy-egy pohárral meginni pl. vacsorához.

Itt sem azzal van baj, hogy alkoholt fogyaszt a kérdező férje, hanem a pasi hozzáállásával. Egyrészt ne ígérgessen, ha úgyse tartja be, mert annál nagyobb tahóság nem létezik a világon, és ez nem csak az italra vonatkozik. Másrészt ahogy viselkedik ittasan, hát nekem a pofám leszakadna, ha akár részegen, akár józanul úgy beszélnék a szeretteimmel, amit itt a kérdező leírt. Ha tudja magáról, hogy így viselkedik a piától, és azt is tudja, hogy ezzel megbántja a feleségét, akkor legalább annyit megtehetne, hogy csak olyankor issza le magát, amikor nincs ott a családja.

Szóval, kedves kérdező, szerintem ezt úgy kellene megbeszélnetek, hogy nem az alkohol a fő probléma, hanem a férjed mentalitása. Mert szerintem azt már te is beláttad, hogy hosszú távon semmire nem mész azzal, amit most csinálsz.

2014. márc. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!