Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kitartás és az elkötelezetts...

A kitartás és az elkötelezettség a jó házasság titka?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok, és nincs senki akivel komolyan tudok erről beszélni. A szüleim igazából nem nyíltak meg előttem mikor erről kérdeztem őket (külön-külön).


Aggódom, félek, hogy nem lesz jó kapcsolatom, vagy akár házasságom, mert a szerelem és a szeretet nem tart örökké.


Én tudom magamról, hogy ingatag vagyok. Nagy fellángolásaim vannak, amik csodálatosak, de nem tartanak sokáig. Az előző párommal 3 hónapig dúlt a szerelem, utána mintha csak úgy eltűnt volna. Szeretni szerettem továbbra is, de lassan az is halványodott, így 5 hónap után szakítottam vele.


Lehet, hogy az olyan emberek mint én, nem is kellene, hogy bárkivel együtt legyenek, mert csak megbántunk másokat?


Ha együtt maradok az exemmel és kitartok mellette, akkor visszatért volna a szeretet? (ebben nem hiszek, de talán lehet, hogy így van)



2014. márc. 30. 08:40
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%
20-as: ez hülyeség. és akkor akinek egyéjszakás (félórás) kalandjai vannak? ők nyilván ruhában csinálják? pedig elég intim az is .... sőt akár meztelenek is lehetnek!! bizony!!
2014. márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

#21


Ezzel nem értek egyet. Én az egyéjszakás kalandjaimat személytelennek és távolinak éltem meg. Pont az intimitás hiánya volt az, ami miatt felhagytam vele.


#17, 18, 19, 20


Köszi a válaszokat. De hogyan érünk el érzelmi intimitást? Illetve ha valakivel ezt nem tudom elérni, arra ne is vesztegessem az időmet?

2014. márc. 30. 21:38
 23/25 anonim ***** válasza:
Az érzelmi intimitás nem fog máról holnapra az öledbe pottyanni. Ahhoz idő kell, sok-sok őszinte beszélgetés, sok-sok mindennapi harc eggyüttes átvészelése. Amikor aztán egy szemvillanásból, egy önkéntelen kézrándulásból tudod, hogy éppen mire gondol, na akkor közelítesz az érzelmi intimitáshoz.
2014. márc. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

22: Megadtam könyvcímeket és előadásokat vagy nem adtam meg? Azok írják le, Te!:)

Csecsemőkorban az édesanyával való kapcsolat révén alakul ez ki az emberben. Ha ez valamiért sérült, akkor szükség van az egyéni lelki munkára hozzá.

először saját Magaddal kell intim viszonyba kerülj.

2014. márc. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Mi lett veled?
2021. aug. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!