Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valoban kötelesség segiteni?

Valoban kötelesség segiteni?

Figyelt kérdés
Adott egy testvérpár, kapcsolatuk se nem jo, se nem rossz, inkabb átlagosnak mondható. Egyikük megbetegszik es veseátültetésre van szüksége. Valoban koteles a masik vállalni a donorsagot? Mármint nem torvény, hanem erkölcs szerint.
2014. szept. 7. 11:42
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
84%

Hát nem egy erkölcsös jellemre vall ha a másik bajban lévőnek nem segítenek, ha meg ráadásul a vérszerinti testvérről van szó, akkor végképp igen-igen minuszos, ha egy életéért küzdő emberen nem segit a másik.

És még az sem biztos, hogy a testvér donornak megfelelő.

2014. szept. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:
Akkor is ez a velemenyed, ha a beteg csak lóg a világban, se munkája, se családja, tanulni is lusta volt, míg a masik dolgozik, kisgyermeke van?
2014. szept. 7. 11:50
 3/60 anonim ***** válasza:
74%

Én biztos fölajánlanám a segítségemet a tesómnak, de hát nekünk nagyon jó a viszonyunk, szóval számomra ez nem is lenne kérdés.

Ha nagyon idegenkednék tőle, meg a viszonyunk se lenne ilyen jó, akkor viszont lehet, hogy azt mondanám neki, hogy oké, ha x időn belül nem lesz más, akkor vállalom, de ha lehet, inkább vállalja más.

2014. szept. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
100%

A vérkötelék sokszor semmit nem jelent.

Az, hogy ilyen módon akarsz-e segíteni egy másik embernek, az egyedül a te döntésed.

2014. szept. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem is kötelesség, de mindenképpen emberi cselekedet, óriási nagyvonalúság. Ha pedig nincsenek is jóba az érintett felek, a donor nem csak a testvérére kell ilyenkor hogy gondoljon, hanem a szüleikre is. Őket is illik segíteni, támogatni ilyenkor ezzel a cselekedettel. Nyilván csak akkor, ha egészségügyileg nincs kizáró ok.
2014. szept. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz kérdés.

Elméletileg úgy gondolom, megtenném.

De ehhez kell az, hogy van egy szerető és támogató férjem, a szüleinktől is biztos sok segítséget kapnánk a lábadozási időszakban.



H

2014. szept. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:
Tehat ti siman bevállalnátok egy műtétet, aminek azert nyilvánvalóan van kockázata, ezzel tulajdonképpen előrébb helyezve a testvért, mint a sajat partnert es a gyereket?
2014. szept. 7. 11:56
 8/60 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem kötelezettség kérdése! Nekem a testvérem betegsége, rászorultsága esetén eszembe se jutna, hogy amúgy milyen. Segítségre van szüksége, bármi történt is eddig, én biztosan segítenék. Más kérdés, hogy orvosilag megfelelő-e az én szervem.
2014. szept. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
73%
6-os vagyok: nem befolyásolna, hogy hogyan él, tanul-e, dolgozik-e. Jó a kapcsolatunk a szüleinkkel, el nem tudom képzelni, hogy néznék a szemükbe karácsonykor, a testvérem születésnapján.
2014. szept. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
85%
Én nem bírnám végignézni egy családtag halálát, szenvedését ha én segíthetek rajta, bármilyen legyen is az illető.
2014. szept. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!