Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valoban kötelesség segiteni?

Valoban kötelesség segiteni?

Figyelt kérdés
Adott egy testvérpár, kapcsolatuk se nem jo, se nem rossz, inkabb átlagosnak mondható. Egyikük megbetegszik es veseátültetésre van szüksége. Valoban koteles a masik vállalni a donorsagot? Mármint nem torvény, hanem erkölcs szerint.
2014. szept. 7. 11:42
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
69%
Ha úgy alakul, hogy belehalok a műtétbe, a gyerekemnek még ott a párom, szüleim, testvérem. De azért ezt te sem gondolhatod komolyan.. Én nem tudnék a tükörbe nézni, ha megtagadnám ezt a kérést, pedig még a tűtől is félek! Meg sem fordulna a fejemben. És ami azt illeti, nem a saját és a testvére élete között kell döntenie a barátnődnek.. Ha nem találnak donort, a testvére meghal. A barátnődnek meg biztosan nem lesz baja. Különben meg vigyázzon, nehogy a csillár a fejére szakadjon reggeli kávézás közben.. Műhibák azért annyira gyakran nem történnek, hogy reális legyen az esély. Ő egyszerűen csak önző, és a gyerekével takarózik. És csodálkozik, hogy ezért megvetik.. Természetesen nem dönthet helyette senki, kényszeríteni nem fogják a műtétre. De teljesen jogos, ha ezek után a családja és barátai úgy döntenek, nem ismerik többé. Gondolom nem adná a párjának sem a veséjét, mert akkor is egyedül nő fel a gyerek. Sőt, ha az egyik gyereke szorulna rá, akkor is attól félne, mi lenne ha meghalna, és a másik maradna anya nélkül.. Nem egy idegenről van szó! Nem hinném, hogy a barátnőd nyomába érne bármiben az úgy lenézett munkanélküli testvérének, mert ennél nagyobb baj nem lehet vele sem. A barátnőd szülei nyilván nem azért vállaltak két gyereket, mert úgy gondolták, majd segíthetnek egymáson a bajban. Én mint szülő viszont szégyelleném, ha nem tennék meg egymásért.. Gondolod a testvér is így gondolkodna? Vagy az teljesen természetes, hogy ő megtenné, mert ő értéktelen, hiszen munkanélküli, nincs gyereke..? Itt egyetlen életről van szó, és az nem a barátnődé. Ha egy átlagos testvéri kapcsolatban nem egyértelmű, mi a teendő ilyen esetben..
2014. szept. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
38%
Azért megkérdezném a gyereket is, kit választana: az anyukáját, vagy a nagynénit/nagybácsit?
2014. szept. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó akkor gyereket se vállaljon többet mert abba is belehalhat, de közbe hormonális fogamzásgátlót se szedjen mert nagyon eséllyel lesz mellrákos.

Így kérdezzük meg mit szeretne a gyerek anyát vagy kistestvért, ha anyát mondja akkor szülés után többet férj hozzá ne nyúljon mert belehalhat.

Annyira undorító amikor emberek a gyereket használják fel kifogásnak.

2014. szept. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a hülyék undorítóak. Tök más az, ha valaki belehal a gyerekszülésbe, mint hogy egy utolsó szaarházi miatt hal meg.
2014. szept. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
35%
Egyébként érdekes, hogy sokan a halált választanák, még úgyis, hogy gyerekük van, csak a bűntudattal ne kelljen szembenézni. Gyávák.
2014. szept. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
Utolsó, neked nincs senkid, akit szeretnél. Ha lenne benned önzetlen szeretet, akkor nyilván nem így gondolkodnál. Én nem bűntudattól hajtva masíroznék a kórházba segíteni.. Hogy te mekkora paraszt vagy, komolyan! Kerülöm a személyeskedést, de veled óriási problémák vannak. Nem gyáva vagyok amiatt, hogy jajj meghal, és akkor velem mi lesz! Senki nem fog belehalni egy ilyen műtétbe! Gondolom te csak azért neveled a gyerekedet jól, mert bűntudatod lenne, ha nem tennéd. Képtelen vagy magad elé helyezni mást, és ez szánalmas. Azért segítsen, mert akar. Ha meg nem akar, akkor ne a gyerekével takarózzon, hanem vallja be, totál nem érdekli, ha nála alacsonyabb rendű emberek - a testvére - belehalnak a várakozásba, ő ugyan nem vállal érte semmi kényelmetlenséget, mert kapni jó, adni meg csak hülye ad ingyen! Akinek nem természetes, hogy némi kellemetlenség árán megmenti a testvére életét, azt nem nevezném sem szellemileg, sem érzelmileg ép embernek. Nem olyan testvérről van szó, akivel haragban lenne. De ti hagyjátok csak felfordulni a szeretteiteket baj esetén.
2014. szept. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 A kérdező kommentje:

Nézd utolso, csak a te kedvedért ki kerestem par cikket, ahol rutinműtét utan meghalt a páciens: [link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Altatás is nagymutetnek számít a vese kivétele, igy van kockazata. Igenis annak az embernek, akinek gyereke van, mérlegelnie kell a kockázatokat. Attól nem lesz önző, hogy nem akarja a sajat eletet kockáztatni a ritkán látott testvér miatt.

Akinek az a család a fontosabb, ahonnan származik, vállaljon be ilyet, akinek meg sajat maga es a szerzett családja, az meg ne.

2014. szept. 8. 09:41
 48/60 anonim ***** válasza:
Kérdező, elég egyértelmű, hogy te vagy a barátnő, és mentségeket keresel a döntésedre. Hát mérlegelj. Gondolom egy szép koszorú majd helyreállítja a lelki békéd.
2014. szept. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 A kérdező kommentje:

Nem, nem en vagyok. Nálam elebpve nem merülne fel ilyen kerdes, mivel egyaltalan nincs semmilyen kapcsolatom sem a testvéremmel, sem a szüleimmel vagy 20 eve, úgyhogy eszembe se jutna segiteni.

Ha jo kapcsolatom lenne, akkor esetleg elgondolkodnek rajta, tobb orvos es a ferjem velemenyet ki kérve, de ha engem is csak felszólítania a családom, hogy márpedig csinálod es kesz, abban a pillanatban nemet mondanék.

2014. szept. 8. 10:06
 50/60 anonim ***** válasza:
Szia! Ez egy kegyetlen és nagyon nehéz helyzet. Igazatok van, hogy minden műtétben van rizikó. És abban is, hogy mivel a barátnődnek van egy gyereke ezért nagyon átgondolandó a dolog. Abban is igazat adok nektek, hogy a szülők kissé durván közölték , hogy szükség van a barátnőd segítségére. De valamilyen szinten őket is meg lehet érteni hiszen nyílván kétségbe vannak esve. A barátnőd anyuka neki ezt azért meg kéne érteni. Ha az ő kislányával történne ilyen akkor nem mozgatna meg minden követ, hogy megmentse? Dehogynem. Hát akkor egy kicsit együtt is érezhetne a szüleivel mindamellet, hogy egy ilyen helyzetben az ember nagyon nem tudja mi a helyes döntés. Csak a saját példámat tudom felhozni. A tesómmal mindig téptük egymást gyerekkorunk óta. Utáltam a jellemét és sokszor úgy éreztem nem kapok levegőt tőle és mennyivel jobb lenne ha nem volna. A tesóm beteg lett és donorra lett volna szüksége. Nem volt kérdés és mentem vizsgálatra ( bár még nem volt családom ezt beismerem ) de sajnos nem feleltem meg. Senki a családból vagy a barátok közül. Kicsúsztunk az időből és elveszítettük őt. Annak ellenére, hogy sokszor úgy gondoltam mennyivel jobb lenne nélküle most is bármit megadnék akár a fél karomat vagy lábamat is, hogy visszakapjam mert ő akkor is a testvérem volt és bánok minden percet amit marakodással és veszekedéssel töltöttünk el. Dönteni kell és a következmények lehetőségével együtt kell ezt megtenni bármilyen nehéz is. Kitartást kívánok hozzá!
2014. szept. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!