Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent manapság keresztszü...

Mit jelent manapság keresztszülőnek lenni? Csak formaság, vagy van valami kötelesség? Ti mit vártok el a gyereke (i) tek keresztszüleitől?

Figyelt kérdés
2013. szept. 27. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy keresztszülönek SOHA nem volt jogi kötelezettsége, ma meg már a legtöbb esetben csak bohócság.

Elvileg annyit jelentene, hogy a keresztszülö vállaja, hogy a gyerek vallási nevelésében résztvesz, semmi mást nem.

De mivel a legtöbben nem vallási okokból keresztelik meg a gyereket, hanem mert "szokás", ezért értelmetlen az egész.

2013. szept. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

Manapság puszta formaság.

Régebben elvileg azt jelentette, ha a szülőkkel bármi történne, akkor a keresztszülők nevelik fel a gyereket.

2013. szept. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hagyományosan a vallás szerint az a jelentősége hogy "pótszülőként" van jelen a gyermek életében. Tehát rendszeres kapcsolatot tart a családdal, jelen vagy a gyermek életében, és ha kell segítséget nyújt. Ennek a legvéső stádiuma ugye az, ha a szülőkkel valami történik, akkor magához veszi a gyermeket és folytatja annak nevelését. Persze ennek jogi oldala nincs, ha nem teszi meg, senki nem kéri rajta számon.

Hagyomány még az is, hogy a keresztszülő fizeti a keresztelést és a gyermek későbbi házasságkötésének polgári díját is. További szokás névnapkor, szülinapkor, különösebb eseményekkor (ballagás, egyéb díjátvétel) köszönteni a gyermeket. A köszöntés visszafelé is dukál.

2013. szept. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is egyetértek az első hozzászólóval.


Ismerek olyat,hogy jóban volt két család,az egyik párnak gyereke született, a másik pár lettek a baba keresztszülei.Na ,ezek 2 év múlva valamin összevesztek, és nem tartják a kapcsolatot.Ilyenkor mi van?


Ha családtag a keresztszülő, olyankor is előfordulhat ott is bármi...

Én 45 vagyok, csak névadó ünnepségem volt anno,a gyerekeim viszont a dédi kívánságára meg vannak keresztelve.Annyi az egész, hogy amíg nagykorúak nem lettek, ajándékot kaptak tőlük évente 1-2x...

2013. szept. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!