Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha postai csekken küldött...

Ha postai csekken küldött tartásdijjat ismételten nem vesznek fel s visszajön mi a jogi kötelesség? Lemondásnak számit? Elmarasztalható e tartásdij nem fizetésért az aki postán feladta de átvétel elmulasztása miatt visszakapta?

Figyelt kérdés
Vagy ez megfizetésnek számit?
2013. aug. 12. 09:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
En felretennem a pénzt....
2013. aug. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha megadta a tartozkodasi helyet akkor Ida kell kuldeni.

Mi elkoltoztunk, es a volt ferjem 3honapig a regi cimre kuldte, az a cim volt a valaskor megadva. Azt hitte boszanthat vele (havi 9000ft).

2013. aug. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A láthatás a megadott cimen zajlik. Erre persze semmi bizonyiték.

Meg kellene tudnom hivatalosan is ott lakik e?


S ha igen akkor hogyan?


Oké hogy a pénzt félreteszem, de

ha hivatalosan ott lakik s kiderül hogy nincs fizetve a tartásdij de fel tudom mutatni hogy fizettem de visszajött akkor tiszta vagyok?

Max. kötelezhetnek hogy fizessem be egybe az egészet amit max. ujra visszaküld amig meg nem unja?


Végülis nem ez a gondom havonta egyszer elmegyek a semmiért is a postára, ha kell az érdekel elmarasztalható vagyok e ha az őrült nő ezzel szórakozik?

2013. aug. 12. 10:23
 4/18 A kérdező kommentje:

"Tartásdij nemfizetésének látszata keltése"


Vagy valami ilyesmi

2013. aug. 12. 10:25
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem, ha megvannak a csekkek feladovevenyei, te tiszta vagy. Csak a penzt tedd felre, mert azt mindenkepp ki kell majd fizetni.
2013. aug. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Megvan s természetesen az is megvan hogy énvettem fel a visszajött pénzt is.

Azt hinném ez a felelötlenségét bizonyitja.


Tényleg mi lenne a pénzel ha én se venném fel (mondván hogy nem az enyim, nem nekem jár)?


Ugy tudom 2 hétig várnak s ha senki se veszi fel visszaküldik. Na de kinek küldik vissza ilyenkor ha én vagyok a feladó is és aki nem vette át is egyben?

2013. aug. 12. 10:35
 7/18 anonim ***** válasza:

Hogy lehetsz te a feladó és az át nem vevő egyben?


Amúgy én a gyámhivatalba mennék.

2013. aug. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ha amit feladtam visszajön s azt nem veszem át akkor vissza nem vevő is vagyok.
2013. aug. 12. 13:50
 9/18 A kérdező kommentje:

amit vissza küldenek azt nem veszem át akkor át nem vevő vagyok.


át nem vevő vagyok akár oda küldöttet akár vissza küldöttet nem veszek át egyaránt.

2013. aug. 12. 13:52
 10/18 A kérdező kommentje:
és mit mondjak a gyámhivatalban?
2013. aug. 12. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!