Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valoban kötelesség segiteni?

Valoban kötelesség segiteni?

Figyelt kérdés
Adott egy testvérpár, kapcsolatuk se nem jo, se nem rossz, inkabb átlagosnak mondható. Egyikük megbetegszik es veseátültetésre van szüksége. Valoban koteles a masik vállalni a donorsagot? Mármint nem torvény, hanem erkölcs szerint.
2014. szept. 7. 11:42
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, hagynád meghalni a testvéred? Akkor is, ha nem tökéletes a viszonyotok?


Ha ez történne velünk, kérdés nélkül mennék a kés alá, akármilyen a húgom. Nem könnyű vele, mert akaratos, makacs, időnként összekapunk, de a húgom, húsom-vérem, az egyetlen testvérem.

2014. szept. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:

"Vagyis megvan ra az esély, hogy a testvér boldogan tovább el az altalad kapott vesevel, miközben a ferj özvegyen neveli a felarva gyereket...."


Akkor autót se használjon a barátnőd, mert bármikor halálos balesetet szenvedhet... És azért egy veseátültetésbe ma már nem szoktak belehalni. Ja és ne is szüljön többet, mert az is lehet halálos....


Ha a barátnőd hagyná meghalni a testvérét, akkor megvan róla a véleményem.... Bezzeg ha az ő gyerekének kellene vese, és a testvéré megfelelne, mindjárt másként gondolkodna.

2014. szept. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 A kérdező kommentje:
Tehát ezek szerint engednie kellene, mert a testvér élete fontosabb, mint a sajátja. Az o részéről ez nem egy életmentő mutet lenne, hiszen o nem beteg, nem egy baleset - ha mar valaki felhozta az autót- es nem egy foghuzashoz súlyosságú mutet. Mellesleg hamar a gyereket is belekeverted, utolso: tegyük fel anyuka beleesik abba a minimális százalékba, aki belehal a műtétre, vagy az utana fellépő szövődmenyekbe. Te oda állnál elé, es elmagyaraznad, hogy "kicsikem, anya azert halt meg,mert a nagybatyadnak akart segiteni. Tudod, akit tavaly karácsonykor láttál utoljára...."
2014. szept. 7. 13:25
 24/60 A kérdező kommentje:
Mellesleg a szülei nem kérték, hanem közölték vele, hogy megy es kesz, különben nem állnak vele többet szóba. Ez milyen gondolkodás? Hogy őszinte legyek, en személy szerint azonnal nemet mondtam volna, ha velem csinaljak ezt.
2014. szept. 7. 13:27
 25/60 piroska és a farkas ***** válasza:
91%
Ha a barátnőd 28 éves, akkor jó eséllyel a szüleik is még 60 körüliek. Közűlük senki nem jó donornak? Inkább ők, mint egy pici gyerek édesanyja, mondom ezt úgy, h nyilván nagyon nehéz a szituáció. Ha életveszélyről lenne szó, akkor azt hiszem, nem hezitálnék, ha viszont olyan a helyzet, hogy azért lehet várni , akkor azért valószínű azt mondanám, hogy hátha lesz más.
2014. szept. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ebbe nem fog belehalni. Millió egy embert altatnak naponta a kórházba hagyjuk már. Több esélye van meghalni egy cápatámadásba mint altatásba. Szerinted vesebetegség nem betegség akkor mi a betegség? Csak úgy hobbiból nem ültetnek át orvosok veséket. Elé szomorú, hogy nem önként gondol rá, hanem szólni kell. Biz akkor beteg,hogy valaki meghal és lesznek normálisabb rokonai akik felajánlják a halott szerveit ha már rokona nemképes rá.
2014. szept. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
91%

Jobban szégyellném, ha azt kéne mondani, hogy "kicsikém, azért halt meg a nagybácsi, mert anya nem akart segíteni neki".


Kérdező, te eldöntötted a barátnőddel, hogy nem kötelessége segíteni. Csak tudod, nehogy egyszer megforduljon a kocka....


Azt tedd másokkal, amit szeretnél, hogy veled tegyenek, és akkor tükörbe tudsz nézni másnap is.

2014. szept. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
60%
Nos ha a szüleim ilyen feltételt szabnának mert ha nem... mehetek isten hirével.Szívbaj nélkül többet a tájukra se néznék.nekem fontosabb lenne lássam a gyerekem felnőni,na és mi van ha x év múlva ép a gyerekemnek kellene a vesém?Egyébként én a tesómnak biztos nem adnám.Nem kértem kaptam.Ha normális lenne bizonyára mérlegelnék.De mivel egy utcsó tróger tőlem fel is fordulhat.
2014. szept. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, szerintem ez esetben nem a műtét vagy az altatás a nagyobb problema, hanem az, hogy a donor a további életében egy vesével fog élni.


Igaz ugyan, hogy elvileg egy vese is el tudja látni a vese feladatait, de a kor előrehaladtával ennek a szűrőképessége csökken, a szervezet sérülékenyebbé válik, és bármely betegség vagy sérülés nagyobb kockázattal jár, mert nincs másik vese amelyik el tudná látni a csökkent képességű vese szerepét.


Nehéz kérdés ez, de szerintem senkit sem lehet kötelezni arra, hogy a saját egészségét, életét, életminőségét kockáztassa akarata ellenére.

2014. szept. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam, hogy nem betegség - azt irtam, o nem beteg, mármint a barátnőm.

Magátol nem tudta felajánlani, mert mint mondtam, nem tartottak a kapcsolatot, evente párszor találkoztak. Az anyja hívta fel a barátnőmet es közölte, hogy jövő heten mennie kell, mert a testvére veséje leállt es o lesz a donor. Semmi ez tortent, ugy tűnik te jo lennel, mi a véleményed, stb. Neki is ez esik a legrosszabbul.

2014. szept. 7. 13:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!