Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha a vőlegényet...

Mit szólnátok, ha a vőlegényetek mással menne lagziba?

Figyelt kérdés

Tegnap hazaért a vőlegényem és teljesen váratlanul elmesélte, hogy XY lány barátja megkérte, hogy kísérje el egy esküvőre és ő rábólintott, úgyhogy szeptemberben egy szombaton ne számítsak rá.

Hirtelen azt sem tudtam erre mit kellene reagálnom. Sok lány barátját ismerem, akik tényleg csak barátok, őt pont nem és amikor megismerkedtünk is "dugdosta" előlem, késő esténként találkozgattak (erről leszoktattam) és ha hívta is lerázta, hogy majd visszahívja, ha nem leszek ott. Én ettől frászt kapok és akkor előáll a témával, hogy lagziba megy vele, amire nem is tudom mit kellene mondanom. Rosszul esik, hogy ki sem kérte a véleményemet és tudom, hogy fordított helyzetben neki is rosszul esne ugyanez, mégha most nem is ezt mondja.


Nálunk egy lakodalom belsőséges, családi esemény, ahova ha meghívunk valakit, akkor őt családostól várjuk, vagy párostól, nem haverostól, így nekem meglehetősen fura, hogy haveri alapon vinné ez a csaj a páromat egy lagziba.

Felétek mi a szokás?

Nem érint túl jól ez a dolog, nem csináltam belőle feszkót, de azért látszott rajtam, hogy nem esik jól. Ki kellene akadnom, vagy túlreagálom és fogjam úgy fel, mint egy buli, ahova kettesben mennek (ez sem jobb)?



2014. aug. 19. 14:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
77%
Itt nem csak arról van szó, hogy a hátad mögött, a megkérdezésed nélkül egyezett bele. Hanem arról, hogy annak ellenére is ragaszkodik ehhez az egészhez, hogy elmondtad neki, hogy mennyire szarul esne neked ez. ÉS nem hajlandó lemondani. Egy másik csaj érdekeit a tiéd elé helyezi. Ez olyan dolog, amit én nem tudnék elfogadni. És ha elmegy végül, mert valószínűleg úgyis az lesz, akkor ez a dolog évekig elő fog jönni. Az exem is csinált pár hasonlót, tudom mennyire gáz az ilyen helyzet.
2014. aug. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 Kései Sirató ***** válasza:

Várjuk a fejleményeket. MEggondolta-e magát a vőlegényed? Te is elmész-e az esküvőre?

Kilátásba helyezel esetleg valamilyen szankciót?

Kapott-e a vőlegényed ultimátumot?

2014. aug. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 A kérdező kommentje:

Én biztos nem megyek... Nem a csaj miatt, hanem mert a párt sajnálnám, hogy vadidegenek pofátlankodnak be az esküvőjükre. Szerintem ez velük szemben nem lenne fair és tiszteletben tartom őket így ismeretlenül is annyira, hogy ezt a megoldást kizártnak tartom.


A párom az ultimátumot megkapta, azóta nem beszéltünk róla. Néha napján majd tudatosítom benne, hogy teljesen komolyan gondolom. Elköltözöm, ha elmegy erre az esküvőre. Nekem ez nem fér bele, megalázónak érzem. Azt pedig végképp, hogy még az is fontosabb, hogy egy idegen pár mit fog szólni ahhoz, hogy lemondja az esküvőt, mint az én véleményem.

Nekem azon a hétvégén sulim lesz, vagy is péntek-szombaton. Ilyenkor csütörtök este szoktam elutazni és csak szombat éjszaka, vagy vasárnap reggel tudok hazajönni. Jó eséllyel már csütörtökön kiderül, ha komolyan tervez elmenni és akkor úgy fogom itt hagyni, hogy ő tudja, ő döntése...

Sajnos nem bízom abban, hogy megváltozik a véleménye, így próbálom felkészíteni magamat minden eshetőségre. Minden ismerősöm azt mondja, hogy ez sok, ne engedjem, hogy lábtörlőnek nézzen. Még édesanyám is azon a véleményen van, hogy ez túlzás a részéről.

2014. aug. 25. 20:21
 44/78 anonim ***** válasza:
És ha azt mondja, hogy nem megy, de mégis elmegy ameddig nem vagy otthon? Az hogy fog kiderülni?
2014. aug. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim ***** válasza:
42%

simán elmehet és sose tudod meg.

am vigyázz mert a kis ultimátum elsülhet rosszul is, és csattansz!

2014. aug. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 A kérdező kommentje:

Rosszul? Mi sülhet el ebben rosszul? Max ő előbb hagy el, mint én őt. Ha ez közénk áll, akkor meg is érdemeljük, hogy vége legyen, legalább nem 5 év házasság után váltunk el.

Valószínűleg haza fogok jönni már szombat este, vagy éjszaka. Ha nem lesz itthon elég egyértelmű, hogy hol van. Egyébként nem egy hazudós fajta, elmondd mindent akkor is, ha nem örülök neki, vagy rosszul esik. Ha csak vasárnap reggel jönnék haza akkor sem vagyok hülye, látom rajta, hogy éjszaka az igazak álmát aludta-e, vagy bulizott...

2014. aug. 26. 12:22
 47/78 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2014. aug. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 anonim ***** válasza:
100%

Az exem sem volt az a hazudós fajta. Megkértem, hogy ne menjen el az előző barátnője szalagavatójára. Érdekes, hogy éppen aznap este ment sörözni a haverjaival. Persze elmondása szerint csak a kocsmában voltak, messzire elkerülték a szalagavató helyszínét. Aztán pár hónapra rá véletlenül még iwiwen megláttam egy képen, amin fehér ingben, kiöltözve éppen abban az időpontban, éppen a szalagavató helyszínén ül az egyik haverjával. Persze tagadta, aztán megmutattam a bizonyítékot, erre meg azt mondta, hogy a többiek akartak menni, nem akart ellenkezni. Kérdeztem, hogy kocsmázni mindig fehér ingben megy? (egyébként sosem hord ilyesmit) Azt hazudta, hogy az egyik haverjával, aki már ott volt, de ment éppen haza, ruhát cseréltek. Érdekes, hogy azt az inget előtte is már megvolt neki, erre az volt a magyarázat, hogy rosszul látok. És csak nem gondolom, hogy ő hazudik???? :DDD

Szerintem figyelj oda nagyon, mert ha ennyire menni akar, lehet, hogy kitalál majd vmi hihető sztorit, hogy éppen vhol máshol dolga van, persze éppen az esküvő napján. Gondolom az a csaj is mondogatja neki

2014. aug. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 anonim ***** válasza:
En pont ezert hajtanam el a valagba. Nincs bizalom. Ha ez elul, majd jon mas "idegeskedni valo". Komolyan, ennel meg egyedul is jobb.
2014. aug. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 A kérdező kommentje:
Azért annyira nem tartom magamat naivnak, hogy át tudjon vágni. :) Az már alapból gyanús, ha aznap este neki halaszthatatlan dolga lesz.
2014. aug. 26. 22:19
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!