Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha a vőlegényet...

Mit szólnátok, ha a vőlegényetek mással menne lagziba?

Figyelt kérdés

Tegnap hazaért a vőlegényem és teljesen váratlanul elmesélte, hogy XY lány barátja megkérte, hogy kísérje el egy esküvőre és ő rábólintott, úgyhogy szeptemberben egy szombaton ne számítsak rá.

Hirtelen azt sem tudtam erre mit kellene reagálnom. Sok lány barátját ismerem, akik tényleg csak barátok, őt pont nem és amikor megismerkedtünk is "dugdosta" előlem, késő esténként találkozgattak (erről leszoktattam) és ha hívta is lerázta, hogy majd visszahívja, ha nem leszek ott. Én ettől frászt kapok és akkor előáll a témával, hogy lagziba megy vele, amire nem is tudom mit kellene mondanom. Rosszul esik, hogy ki sem kérte a véleményemet és tudom, hogy fordított helyzetben neki is rosszul esne ugyanez, mégha most nem is ezt mondja.


Nálunk egy lakodalom belsőséges, családi esemény, ahova ha meghívunk valakit, akkor őt családostól várjuk, vagy párostól, nem haverostól, így nekem meglehetősen fura, hogy haveri alapon vinné ez a csaj a páromat egy lagziba.

Felétek mi a szokás?

Nem érint túl jól ez a dolog, nem csináltam belőle feszkót, de azért látszott rajtam, hogy nem esik jól. Ki kellene akadnom, vagy túlreagálom és fogjam úgy fel, mint egy buli, ahova kettesben mennek (ez sem jobb)?



2014. aug. 19. 14:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
85%
Hú nálam nagyon kiverné a biztosítékot. Szerintem köztük több van barátságnál. Én sürgősen keresnék más férfit magamnak.
2014. aug. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 anonim ***** válasza:
ilyenkor kell azt csinálni, hogy hívatlanul megjelensz. el nem küldenek, és helyre kerülnek a dolgok. Nem annyira agresszív módszer ez mint meghívni más vőlegényét lagziba.
2014. aug. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 anonim ***** válasza:
82%
Ez uber bunkosag... nem is tudom, hogy gondoltak! Ahogy irtad a lagzi csladi tortenet ... nem egy hazibuli ahova az ember a haverjaival jar...!! Ne hagyd magad! Dugd a parod orra ala ezeket a valszokat! Es ha kell akkor mond meg neki, hogy vagy a haverja vagy te...
2014. aug. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 anonim ***** válasza:
100%

Férfiként írom, hogy ez nagy szemétség volt. Kész tények elé állított anélkül, hogy kikérte volna a véleményedet. Nagyon megalázó a dolog. De a leírtak alapján nem is fogja észrevenni magát, amíg nem szembesíted őt saját magával.

Ha még nem beszéltél vele, akkor mondd el neki, hogy ez rosszul esik neked, írd körül alaposan, hogy miért.

Ha ennek hatására sem kér bocsánatot, vagy nem mondja le a dolgot, akkor annyit tehetsz, hogy elengeded. És mondjuk következő hétre te is szervezel egy hasonló programot egy olyan sráccal, akire féltékeny, vagy akit nem kedvel. Kicsit tudja meg, hogy milyen érzés.

2014. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam, azt hittem én vagyok hisztérika. Nekem tegnap előadta a hattyúk halálát a párom, hogy ez csak egy buli, semmi extra, a csajnak nincs kedve egyedül menni egy barátnője esküvőjére és más srác nem ér rá a társaságból, nem ismer majd ott senkit, blabla... nem akarta ő is elkeseríteni.

Valójában olyan szinten kibuktam rajta, hogy bár nem rendeztem jelenetet, az életkedvem is elment ezután egész estére. Egyszerűen a fejembe sem fér honnan jönnek ezeknél ilyen ötletek.

Elmondta, hogy náluk ez a kísérgetés dolog baráti társaságon belül teljesen normális, amiről ugye én nem tudok, mert eddig csak együtt lettünk lagzikra hívva és én ugyan nem kérdeztem meg ki van a párjával és ki csak haverral. A mi családunkban az esküvőkre egyértelműen nem vár senki havert a meghívottakkal, párokat igen, úgyhogy ultragáznak érzem ezt az egész helyzetet.


Anno, amikor összejöttünk, akkor házasodtak a párom testvéréék, mégcsak kerülgettük egymást, nem akartam ilyen komoly családi eseményen részt venni és emlékszem, akkor is az volt a reakciója, hogy engem akar elvinni, nem valami haver csajt, akihez semmi köze... Ez olyan mintha számára tök természetes dolog lenne, ami senki más számára nem az igazából. Őszintén, olyan mesével állt elő, hogy magam is elgondolkodtam azon, hogy talán én reagálom túl a helyzetet, ezért nem is firtattam az itteni válaszokig ezt a témát itthon, de megnyugodtam, hogy az én érzéseim ezzel kapcsolatban rendben vannak.


Egyébként nem tudja megmagyarázni ezzel a csajjal miért bánt mindig is máshogy előttem, mint a többi lány baráttal. Anno x évvel előttem történt közöttük ez-az, de állítólag körberöhögték egymást mennyire nem illenek össze és ott ennek vége is szakadt. Nem látok benne vetélytársat, de zavar, hogy így viselkedik és egy ilyen kérésre is igent mond a párom gondolkozás nélkül.

Van olyan lány is a baráti társaságban, aki anno 4 évig volt a párom barátnője, rá mégsem vagyok féltékeny, mert neki be lettem mutatva, el lett mondva ki ő, normálisan állunk egymáshoz, nincs semmi probléma közöttünk, de ez... Tud rólam és arról is, hogy kora tavasszal házasodunk. Meg lesz ő is elvileg hívva, de azt hiszem őt még ma húzom ki vastag fekete filctollal a listáról.


Ma is elmondtam a páromnak, hogy rosszul esik ez az egész, de nem tudtam eddig elolvasni miket reagáltatok. Két annyira ellentétes véleménnyel feszültünk egymásnak tegnap, hogy jól esett kívülállók véleményét is hallani és megbizonyosodni arról, hogy nem én vagyok a hülye.

2014. aug. 19. 22:43
 26/78 anonim ***** válasza:
70%
Ên már hallottam ugyan róla,h valaki csak kísérőnek hiv magával valakit lagziba,de megmondom őszintén,h ilyenkor csak szinglit hívtak,akikröl ên tudok.Nem is értem,ha a csajnak az a kifogása,h nem ismer senkit,nem érezné ott jól magát,akkor miért akar mindenáron elmenni?Persze azon kívül,h villogni a te vőlegényeddel.Amúgy is hihetetlen,h meghívják egy lagziba és nem ismer senkit?!Ha mégis elmegy,ên szakitanék vele,nem uszná meg annyival,h a csajt nem hívjuk meg a saját esküvőnkre!Bár lehet pont az lenne a legjobb bűntetés,h végig kéne néznie.
2014. aug. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
23%

Nekem az nem meglepő, hogy egy szingli elhívja egy barátját a lagziba, nálunk ez szokás. Mármint, budapestiek annyira ritkán járunk igazi lagziba, hogy nincsenek igazából szokások:)


Én tavaly egy régi barátommal mentem, akinek évek óta van barátnője, de nem is gondoltam, hogy ez gondot jelenthet. Viszont inkább az a baj, hogy már megcsalt téged vele, szerintem megcsalás a késő esténkénti találkozgatás, ne legyünk naivak, visszahívja, ha nem vagy ott...hm...


durva, hogy ennyire társfüggő vagy egyébként, hogy még hozzá is mennék...

2014. aug. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 A kérdező kommentje:

A nyakamat merem rátenni, hogy nem csalt meg vele. Brutál jók a megérzéseim és rá egyáltalán nem voltam olyan értelemben féltékeny, ahogy szoktam, inkább csak zavart, hogy őt miért kell dugdosni, amikor másoknak simán bemutatott.

Fiatalok voltunk/vagyunk, egyáltalán nem volt szokatlan nálunk, hogy késő este találkozgattunk barátokkal. Inkább csak azt furcsállottam, hogy vele kapcsolatban más szokásokat vett fel, mint a többi lány baráttal, ez nem tetszett és rá is nyomtam a pecsétet a késő esti kettesben találkák végére. Én is találkozgattam esténkén a srác haverjaimmal, de a párom mindenkit ismert közülük és szinte sosem kettesben. Ki is akadt volna, ezzel sikerült rávennem, hogyha nekem nem szabad, akkor neki se legyen!!!

Pl. bármikor bármelyik (lányok is) haverja átjöhet, mondtam, van olyan is, aki 4 évig párja volt, még is szívesen látott vendég nálunk, mert semmi problémám nincs vele, jól kijövünk. Az én srác haverjaim is jöhetnek bármikor, ez a lány viszont sosem "ért rá", vagy nem akart "alkalmatlankodni", stb. Egy kezemen megtudom számolni 4 év alatt hányszor találkoztunk.

Mostmár a párommal is ritkán találkoznak ahhoz, hogy bármi is legyen közöttük (másik városban él 160 km-re), de nekem ez a kérés akkor is sok. Az meg pláne, hogy simán igent mondott.

Egyébként még tegnap elmondtam neki ismét, hogy rosszul esik és nem akarom, hogy elmenjen, de egyelőre nem úgy néz ki, mint aki meggondolná magát a kedvemért, úgyhogy lehet tényleg érdemes lesz elgondolkoznunk a jövőn, vagy nem tudom... Most kezdjek el én is olyanokkal találkozgatni, akivel neki nem tetszene, ha találkoznánk? Nem akarnék közel a 30-hoz ilyen gyerekes játékokba belemenni.

Legyek erőszakos és mondjam meg, hogyha elmegy, én is elmegyek itthonról, végleg?


Leültünk ma is, beszélgettünk erről, de ő még mindig azon a véleményen van, hogy túl reagálom és szerinte nincs ebben semmi rossz. Így nehéz lenne meggyőzni. Nekem jól esne, ha legalább az érzéseimet figyelembe venné és ha túlreagálom is szerinte, lemondaná, mert nekem ez nem fér bele. Eddig sosem voltak ilyen ötletei, fogalmam sincs mitévő legyek.


A csaj egy barátnője lagzijába megy, ami valami kis összejövetel lesz csak. Bár azt én sem értem marhára, hogy miaz, hogy nem ismer ott mást? Ha olyan jó barátnők, akkor a nő szüleit is kellene ismernie, esetleg néhány rokont, más barátokat. Ha nem ismer senkit, akkor pedig menjen el az esküvőre, aztán pedig szépen haza. Nem tudom miért pont az én párom kell oda támogatásnak...

2014. aug. 20. 13:19
 29/78 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalom... :(

Szerintem most viszi bemutatni a baratnoinek a pasit, "akirol annyit beszeltem"...

Szerintem nem olyan artatlan o, a pasik is nagyon fineszesek tudnak lenni, ha csalni kell... Tisztelet a kivetelnek!

Sajnos semmivel nem tudlak vigasztalni, mert total telibeszarja, h milyen helyzetbe hoz teged. Sajnalom, nekem ugy tunik, h epp tortenik vmi.

2014. aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 anonim ***** válasza:
73%
nyugodtan lepontozhatsz te is kérdező 0-ra, de szerinted ez nem megcsalás? csak a konkrét aktus az? akkor mondom másként: átvert, megalázott. de neked ez normális, rendben van. fogsz te még az esküvőjükre meghívást kapni, kisasszony!
2014. aug. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!