Nálatok van veszekedés abból, hogy a család nem eszi meg többedjére is ugyanazt az ételt?
Nálunk anyukám és apukám gyerekkoromban csak hétvégén főzött (hiszen dolgoztak hétköznap sokáig), így megszoktam, hogy nem eszem sosem kétszer ugyanazt.
Így, mikor én főzök, akkor sem esszük meg csak egyszer, sajnos a barátom is ilyen, mint én. Ha megmarad, az másnap a kukában landol és inkább rendelünk.
Kis adagot is nehéz főzni bizonyos ételekből, pl. nem lehet kis ananászbefőttet venni, csak "nagyot". Kétszer meg ugye nem esszük meg, így mindennek a fele a kukában landol.
Kicsit kezd elegem lenni, de nem tudom, mit tehetnénk. Anyagilag bírjuk a pazarlást, de jobb lenne rászoktatni magunkat a maradék evésre.
Nem tudunk ételen spórolni, mert nem tudunk ugye emiatt egész hétre, vagy több napra előre többet főzni.
Mit tehetnénk és a másik kérdésem: Nálatok van ilyesmiből probléma?
Tudom. Éppen ezért kérek segítséget és kaptam sok jó tippet! Bevezetjük őket.:)
A baráti körünk is ilyen "pazarlón" él, ahogyan mi, ezért tőlük nem tudok segítséget kérni, hogy hogy ne folyjon ki a kezünkből a pénz. Mert a szüleim, barátom szülei ugyanezt csinálják.
De nekem elegem lett, azért írtam ide és kaptam is hasznos tanácsokat.:)
Én ezekhez a gyümölcsös befőttekhez tudnám ajánlani a natúr joghurtot. :) Vesztek egy nagyobbat, tálkába bele, rá az ananász, összekeveritek, vacsi után, édességnek nagyon jó! :) Tehettek bele korpát, búzát, vagy egyéb magokat, amiket szerettek. :) Viszont a meggybefőttnek leve is van, azzal is tök jó összekeverni a joghurtot, és még finom is. :) Mi is szoktunk ilyent csinálni.
Viszont csinálhatsz gyümölcs salátát is, vesztek hozzá még egy kivit, narancsot, banánt, almát, amit szerettek, és összekeveritek. Mit mondtam, nasinak nagyon jó :D Ezt pedig akár el is tudjátok ajándékozni, barátoknak / munkatársaknak visztek egy - egy adagot, így nem kell kidobni, ha belétek már nem fér. :)
Miért kellene segítség? csak módszereket kértem, és kaptam is. :) menüs dolog nagyon jó.
mivel senkitől sem tudtam megtanulni, így szerintem teljesen oké, hogy nem tudom magamtól, hogyan kellene és mit.
éppen ez a baj, hogy nem tudjuk megenni, mert nincs más, hanem mindig van más, mert akaratgyengék vagyunk.
igen, de nem esszük meg, érted? hiába, teljesen hiába teszem hűtőbe, nem a tartósítás itt a probléma.:)
el lehet rakni, de arra nem gondoltam, hogy variálhatnám a dolgokat, mint a menzán.
Ha ez akaratgyengeség, akkor meg össze kell szedni magatokat, mert az előbb-utóbb az élet többi területén is elő fog jönni. Ha nem megy, akkor el kell menni szakemberhez, és segíteni fog nektek ebben. Oké, baromira nem 21. századi és európai dolog kidobni a kaját, kicsit cikinek is érzem, most, hogy egyre inkább előtérbe kerül a környezettudatosság, de nem tragédia számodra, ha megteheted. Az élet más területein viszont ennél komolyabb gondotok is fakadhat belőle.
Szóval adhatunk tippeket, de az mind csak tüneti kezelés lesz, és az igazán valódi probléma ezzel nincs megoldva.
az utolsónak köszönöm, egyébként magasra jutottunk a karrierünkben, és a külsőkkel szemben sem vagyunk akaratgyengék, nem a pszichológus a megoldás.:)
Úgy értettem, hogy nincs motivációnk, mert ugye a pénz nem motivál.
És egyébként éppen 21. századi dolog a pazarlás, nem előbbi,ugye a fogyasztói társadalom. A barátom egyébként nem európai, talán innen is eredhet az, hogy ő pazarol. Ha azt állítod, hogy az európaiak nem pazarolnak és környezettudatosak. Nem tudom, mi a nem környezettudatos abban, hogy naponta mást eszünk, de legyen. Szelektíven gyűjtjük a szemetet, ha ez megnyugtat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!