Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha úgy érzem, hogy én az...

Ha úgy érzem, hogy én az utolsó vagyok a párom életében, az az én hibám, vagy az övé?

Figyelt kérdés

Van egy kislánya, és oké, az természetes, hogy neki a gyereke az első. Nem is lennék vele, ha nem így gondolná.

De az nagyon fáj, hogy úgy érzem, az exfeleségét mindenben fölém helyezi, csak mert ő a gyereke anyja. Szült neki egy gyereket, rendben, de attól még nem lesz automatikusan jó ember, nem kell piedesztálra emelni.

A párom állítja, hogy ez nem így van, hogy neki (persze a gyereke után) én vagyok a legfontosabb, nem pedig az exneje. De én ezt nagyon nem így érzem, és állandóan emiatt veszekszünk.

Tudom, hogy ennyiből ezt nem lehet megállapítani, de mégis, úgy általánosságban, kinek a hibája ez? Ha én valamiért ezt érzem, akkor neki csak kellett tenni ezért, nem? Bocsánat, ha hülyeségnek tűnik a kérdés, meg én is idiótának tűnök, de tegnap is egész éjjel veszekedtünk, és most nem tudom ennél érthetőbben megfogalmazni a lényeget. Remélem, így is érthető valamennyire.



2014. máj. 28. 12:15
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Semmilyen. Soha életemben nem találkoztam vele, és nem is tervezem. Nekem semmi közöm hozzá, és neki sem kéne, hogy köze legyen a mi kettőnk kapcsolatához.
2014. máj. 28. 13:58
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a legjobb egy komoly beszélgetés.

Aki írta, hogy írd össze a sérelmeidet, az nagyon jó tanácsod adott. Rendesen papírra, tollal írd fel az összes apró cseprő bántást amit EZZEL kapcsolatban elszenvedtél, üljetek le megbeszélni, kérd, hogy egy darabig ne szakítson félbe. NE SÍRJ! Akkor csak megsajnál, és nem azt éred el amit szeretnél.

A végén pedig tisztázzátok a dolgot, de nagyon komoly hangnemben. Éreztesd vele, hogy ez most tényleg nagyon komoly.


Hajrá! :)

2014. máj. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
26%
Ha ennek az embernek gyereket szülsz tönkreteszed az életed.mondjuk meg is érdemled ha ezek után még hajlandó lenné rá.
2014. máj. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy szülök neki gyereket. Most nem ez a dilemma, hanem hogy kapjon-e egyáltalán még egy századik esélyt, vagy pedig inkább lépjek le a francba.
2014. máj. 28. 14:48
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Turelem kell hozza, majd ha a gyerek nagyobb lesz vagy ha a ti kapcsolatotokat biztosabnak erzi es jobban megbizik benned talan valtozni fog.

A volt felesegevel sem egyik naprol a masikra alakult ki a tisztelet es a bizalom.

Az is igaz, hogy te mar soha nem leszel szamara az elso (barmennyire rossz is), az elso felesege az elso gyerekenek az anyja......

De ezt el kell fogadni, hisz mindezzel mar az elejen tisztaba voltal.

2014. máj. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

23as vagyok.én enm adnék neki több esélyt...

sőt ezek után rögtön pakoltam volna

"És minden ilyen veszekedésnek az a vége, hogy ordít velem, hogy milyen szemét vagyok, és fröcsög a szavaimból a gyűlölet az exneje iránt és szégyelljem magam."


Jól érzed jelenleg 3ik vagy,és nem leszel soha második.ha gyereket szülsz neki akkor lehetsz 4ik,mert e te gyereked is fontosabb lesz neki mint te.

Azt hogy te ezt elfogadod vagy sem a te dolgod.megváltozni nem fog.

2014. máj. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő nem érzi át a helyzeted , azt hiszi csak hisztizel. Ha már mindent megpróbáltál, ha már ezerszer beszéltetek, utolsóként megpróbálnám visszaadni neki valahogy. Nem bosszúból, csak hogy ő is érezze meg a saját bőrén hogy milyen másodiknak lenni. Valakivel akárkivel egy rokont vagy anyát, testvért ő elé helyezni
2014. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
A párod is ugyanolyan kényelmes férfi mint az átlag. Nálunk is voltak harcok, utáltam én is az exet, mert már 1 éve velem volt amikor még mindig ugrált az exnek. Ha pénzt kért "kölcsön" (vissza sose adta) akkor is csak ennyi volt a válasz, hogy "de csak a gyereknek az anyja", vagy ha csettintett egyet párom már ugrott neki, mert hát csak a gyrek anyja. Mivel minden hivatalos ügyet anno a nő intézett párom kényelmesen elvolt. Volt hogy hónapokig nem láttuk az exet, fel se hívta a lányát, hogy mi van vele aztán jelentkezett hogy párom adjon már neki megint pénzt. Akkor elkaptam a nőt és meg mertem kérdezni, hogy ezt mégis hogy képzeli ekkor közölte, hogy a párom pénzével én ne gazdálkodjak annak ad a fizetéséből akinek akar és különben is "egyenlőre azt a gyereket én szartam a világra" és "az én férjem aki mellé lefekszel esténként" szóval elég rendesen próbált visszaélni azzal, hogy ő a gyerek anyja, holott sz@rt a gyerekére nagyívbe. Ha te nem változtatsz és állsz a sarkadra a férjed nem fog, mert neki fel sem tűnnek ezek a dolgok, hogy ezek téged idegesítenének kényelmesen elvan. Na meg őt nyilván nem fogja idegesíteni az ex. Engem az idegesített, hogy páromat nem idegesíti:) Nem veszekedni kell a pároddal hanem szabályokat állítani amihez vagy tartja magát, vagy nem de akkor fel is út le is út. Nálunk például ilyen szabály volt, hogy a gyerekkel kapcsolatban tarthatják a kapcsolatot, de egyéb ügyben (segítség, vagy pénz kell neki stb) nem találkozhatnak, nem beszélhetnek. Ha az anyja el akarja vinni a gyerekét jöjjön el érte és hozza is vissza, ne páromat ugráltassa és ne páromnak kelljen már rohangálnia a gyerekkel, nem taxiszolgálat vagyunk (persze így már inkább nem is jött szerencsére...) De ilyen szankció volt az is, hogy este 8 után nem telefonálhat. Sokszor volt hogy este 10-11 kor jutott eszébe valami, tudta hogy párom úgyse alszik éjfélig és lazán hívogatta, erről is le kellett szoktassam. Szóval nem az exre kell haragudni hanem párodat észhez téríteni. Én már szerencsére ott tartok, hogy évek óta egyáltalán nem jelentkezett az ex, most várom a közös babánkat és teljesen jól elvan a kislány is az anyja nélkül. AZ meg, hogy "de ő szülte, ő a gyerek anyja" na erre meg csak annyit mondok, hogy pár hetem van már csak a szülésig és szerencsére eddig egy hányingerem, se egy rosszullétem nem volt, több nehézségem van párom lányával, mint a terhességemmel, úgyhogy az hogy valaki szül egy gyereket még nem lesz az anyja is....
2014. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
"Az is igaz, hogy te mar soha nem leszel szamara az elso (barmennyire rossz is), az elso felesege az elso gyerekenek az anyja...... " én ezzel nem értek egyet. Nálunk 3-an ugyanolyan fontosak vagyunk egymásnak (párom, a nevelt lányom és én), ugyanannyira fontos vagyok páromnak is, a lányának is és nekem is ők, nem teszek különbséget, rangsort hogy ki hanyadik helyen áll. Páromnak is ugyanolyan fontosak vagyunk, az exe viszont már egyáltalán nem tölt be semmiféle szerepet az életünkben. Volt egy rossz házassága, fiatalon összejöttek, de annak rég vége, ennyi, nem tulajdonítunk neki jelentőséget. A múltjához tartozik, elfogadtam, ugyanúgy ahogy nekem is volt sok kapcsolatom párom előtt még ha gyerekem nem s, de azok is ugyanolyan fontosak voltak akkor nekem, mint neki az exe, de én se gondolnám hogy bármelyik exem fontos lenne a jelenlegi életemben.
2014. máj. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
56%
teljesen normális h a kislány és az anyja az elsők. főleg a kislány miatt. nyilván fordítva is így van. vagy elfogadod,vagy keresel egy olyan férfit akinek még nincs gyereke.
2014. máj. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!