Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utolsó szemétláda a...

Miért utolsó szemétláda a férj, ha tizenkét év házasság után nem tud megbocsátani a feleségének egy félrelépést?

Figyelt kérdés
Megcsalt a feleségem. Persze megvoltak az okai, én is hibáztam. Megbeszéltük, próbáltuk helyrehozni, de nekem nem ment. Nem tudtam már ugyanúgy tekinteni rá. Ő is látta ezt és ő is próbált megtartani, de az inkább szánalmas volt számomra, mint vonzó. Végül kimondtam, hogy vége, mire sírva elmondott engem minden féregnek, hogy ő lelkét kiteszi, hogy helyre hozzon mindent, én meg rá se hederítek. Azóta sokaktól hallom, hogy én vagyok az idióta, hogy ennyi együtt töltött idő után sem vagyok képes megbocsátani egy botlást, menjek vissza, kérjek bocsánatot a viselkedésemért és felejtsem el az egészet. Nekem ez nem megy, de az is fáj, hogy túl sokam fordulnak el tőlem emiatt.
2014. ápr. 22. 07:27
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
75%

Mert ma az megbocsátható, ha egy nő csalja meg a férjét. Ha a férj csalja meg, az viszont nem.

Nagyon nőpárti a társadalom többsége.

Bár azt nem értem, ha ő csalt meg, akkor Te miért kérj bocsánatot?

Ne törődj a véleményekkel.

2014. ápr. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
93%
Ott hibáztál, hogy meg akartál bocsájtani neki. Amikor kitudódott akkor kellett volna lépned. Most azért vagy fekete bárány mert ígérted, hogy rendbe hozzátok a házasságot. Így már elhalványul az, hogy megcsaltak, inkább az van te szegted meg az ígéreted. Ne törődj mással. Ha nem megy nem megy.
2014. ápr. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
18%

És miért hibáztál?

Meg ha látod, hogy ő is megbánta, akkor biztos akarja még ő is, én ezeket venném figyelembe.

Velem is volt hasonló, én se tudtam már rá úgy tekinteni, de mindig eszembe juttattam, hogy én voltam a hibás, amiért félrement.

Aki meg elfordul tőled ezért, az nem ismeri az egész történetet, és csak befolyásolni akar, lehet, rossz irányba.

2014. ápr. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
96%
Legjobb védekezés a támadás.
2014. ápr. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
96%

Azt nem akarják, hogy még meg is dicsérd érte a feleséged?!

Nem értem a logikájukat.

Ez olyan, mintha a kizsákmányolt kérne elnézést a tolvajtól, mert miatta börtönbe került.

2014. ápr. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk is volt egy ilyen eset a családba, ott végül a férj engedett a külső nyomásnak, visszafogadta a feleségét, még együtt éltek további 5 évet, de a vége mégiscsak válás lett. Ha valami végleg eltört, felesleges az időhúzás.

Jól cselekedtél. Majd lenyugszik a háborgó tömeg, ez a Te életed.

2014. ápr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Én majdnem egy évig próbálkoztam és szerintem itt hibáztam leginkább. A feleségem szerint sikerült változtatnom azokon a hibákon, amik a megcsaláshoz vezettek és jól érezte magát mellettem, mikor otthagytam. Én helyre tudom hozni a hibáimat, ő viszont már sehogy sem tudja meg nem történté tenni, amit elkövetett.
2014. ápr. 22. 07:52
 8/43 anonim ***** válasza:
96%

"mindig eszembe juttattam, hogy én voltam a hibás"

Ne haragudj, de ez a legnagyobb baromság amit az ember gondolhat. A félrelépésért/megcsalásért MINDIG az a két ember a felelős aki megteszi. Ha egy kapcsolatban problémák vannak akkor azt meg kell beszélni, ha nem lehet akkor búcsút kell venni a másiktól és vége. A megcsalás nem opció. Olyan nincs, hogy Te vagy a hibás, azért mert a párod félrement. Ezzel csak azok takaróznak akik megcsalják a másikat. Tipikusan a tolvaj-áldozat szitu. Nehogy már te érezd magad rosszul emiatt.

2014. ápr. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem meg egy megcsalás - akár férfi, akár nő esetében - NEM megbocsátható. A bizalom már odalett köztetek, és ezen már nem tudtuk javítani, főleg, te nem is akarsz, szóval...
2014. ápr. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Én akartam, de nem ment. Mondtam, hogy nagyon sokáig próbálkoztam.
2014. ápr. 22. 07:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!