Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utolsó szemétláda a...

Miért utolsó szemétláda a férj, ha tizenkét év házasság után nem tud megbocsátani a feleségének egy félrelépést?

Figyelt kérdés
Megcsalt a feleségem. Persze megvoltak az okai, én is hibáztam. Megbeszéltük, próbáltuk helyrehozni, de nekem nem ment. Nem tudtam már ugyanúgy tekinteni rá. Ő is látta ezt és ő is próbált megtartani, de az inkább szánalmas volt számomra, mint vonzó. Végül kimondtam, hogy vége, mire sírva elmondott engem minden féregnek, hogy ő lelkét kiteszi, hogy helyre hozzon mindent, én meg rá se hederítek. Azóta sokaktól hallom, hogy én vagyok az idióta, hogy ennyi együtt töltött idő után sem vagyok képes megbocsátani egy botlást, menjek vissza, kérjek bocsánatot a viselkedésemért és felejtsem el az egészet. Nekem ez nem megy, de az is fáj, hogy túl sokam fordulnak el tőlem emiatt.
2014. ápr. 22. 07:27
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
8%

Van egy bölcs mondás:


"Két sírt ásson, ki bosszúra készül."


Értsd: aki nem tud megbocsátani, saját magát is elpusztítja.


Nem tudom, hogy miért csalt meg a feleséged, de azt igen, hogy ha az egyik félrelép, abban MINDIG a másik is bőven benne van (nem a hamradik fél, hanem a házastárs vagy az élettárs) Vannak olyan aljas játszmák, amikor pl. az egyik addig nyomja lelkileg a másikat, amíg az kínjában félrelép, aztán jön a másik a fennen hangoztatott fenenagy erkölcsiségével, és megalázza a másikat, elhordja mindennek, és "egy életen át" tapossa, mert ő aztán nem tud megbocsátani!


Az egésznek a lényege eza, hogy az ő erkölcsisége kimagasodjon, és megalázhassa a másikat. Iszonyú ocsmány és aljas dolog ilyet tenni - akár férfi teszi a nővel, akár fordítva.


Te nem nem tudsz megbocsátani, hanem nem akarsz.


Le kellett volna ülnötök megbeszélni az egészet, a nejednek bocsánatot kérni, neked pedig megbocsátani. Ami egyszer volt, az nem biztos, hogy még egyszer lesz - főleg, ha te is odafigyelsz a házasságodra és a feleségedre. De ez nem így történt.


Mondd, él még a kedves édesanyád? Mert nagyon sok esetben ők azok, akik a háttérben szítják a tüzet a meny ellen. Egyszerű szimpla okból: féltékenység és birtoklási vágy.


Szóval itt is, mint minden esetben: először magadon kezdd a változást, aztán kérd számon mástól.

2014. ápr. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
98%

8:01-es! Gyönyörűszép hegyibeszédet tartottál, de vannak hétköznapi bűnök, és vannak megbocsáthatatlanok. Az ember nem lábtörlő!

Ja, és nem vagyunk Istenek, hogy mindent megbocsássunk!!!

2014. ápr. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy a feleségem szerint jó irányba változtam, azt is írtam, hogy sokat beszélgettünk, olyan jó, hogy nem olvassátok el, amit írok!
2014. ápr. 22. 08:08
 14/43 anonim ***** válasza:
96%

8:01-es, ki beszélt itt bosszúról. Te már biztosan csaltad meg a párodat, azért beszélsz így.

Egyébként a menyecske akkor nem sírdogált, mikor szétrakta a lábát másnak?! Ő előtte nem tudott leülni beszélgetni a férjével, hogy valami gond van?

Viselje a következményeit. Ki mint vet, úgy arat.

2014. ápr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
29%

Jó akkor mi a kérdés? Nem tudsz megbocsátani neki, ezért elhagyod .

Nem értem hogy most csak azért írtad ki ezt a"kérdést" hogy sajnáltasd magad? Vagy hogy biztassanak hogy jól döntesz? Mert ha erről van szó akkor valószínűleg még te sem tudod mit akarsz, és csak a megerősítésre vársz

2014. ápr. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
9%

Jaj hagyjuk már.10-ből 8 férfi félremegy,és ebből legalább 7 feleség lenyeli a dolgot,és folytatják a kapcsolatukat házasságukat.

Pont hogy ha a férfi lép félre akkor jön az a duma,hogy hajtja a vére,meg az ösztönök meg a blabla bla.De ha egy nő lép félre akkor rögtön riherongy.

Soha nem léptem még félre,de engem már csaltak meg,én megbocsátottam.12 évet eldobni egy kamatyért,ha a másik tényleg megbánta őrültség.

2014. ápr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
13%

Nekem mindig az volt a mottóm, hogy ”Egy kapcsolat mindig két emberen múlik”. Legyen az baráti, családi, de jelen esetben házastársi.

Azok sorába tartozom, nőként, akik egyszer megcsalták a párjukat (sajnos). Mikor én megtettem, szinte azonnal szétmentünk a párommal, de 1 hétre rá azt mondta, hogy annyira szeret, hogy inkább megbocsátja, és legyünk együtt újra. Azóta már 5 év telt el, és megvagyunk (nem vagyunk szerelmesek, de szeretjük egymást).

Ebből csak azt akarom kihozni, hogy ha az ember akarja a másikat, megbocsátja neki. Én úgy látom, hogy megvan benned a hajlandóság a megbocsátásra. Viszont a nejed ezt kihasználja, nem veszi figyelembe, hogy neki is változtatnia kéne a hozzáállásán például. Sajnos, vagy nem sajnos, de erre nem mindenki képes (legyen nő vagy férfi), nem mindenki hajlandó, és így nincs más, mint hogy elváltok. Mások véleményét meg magasról lekell sz*rni, majd akkor tudja mit kell tenni, ha vele történik hasonló.

2014. ápr. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
5%

1:Te tudod, hogy az a 12 év mit adott neked? Te mit adtál a feleségednek?

2: Ha uj kapcsolatod lesz, az uj asszony ezalatt a 12 év alatt csak rád várt nagy szüziesen? Vszinüleg sokkal több idegen ge-i folyt benne mint a feleségedben.

3: Tényleg nagyon szánalmas vagy.

2014. ápr. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
98%

08:26

"Jaj hagyjuk már.10-ből 8 férfi félremegy"


...és szerinted kikhez mennek??

Vagyis pont ugyan annyi nő is kell hozzá, hiába fröcsög belőled a férfigyűlölet!!

2014. ápr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
17%
csak azt nem értem, miért hülyítetted eddig, ha tudtad, hogy úgysem fogsz megbocsàtani. Én nem csaltam még, engem sem csaltak meg, ezért nyilván belülről nem látom a helyzetet, de ami te tettél sem tisztességes.
2014. ápr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!