Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utolsó szemétláda a...

Miért utolsó szemétláda a férj, ha tizenkét év házasság után nem tud megbocsátani a feleségének egy félrelépést?

Figyelt kérdés
Megcsalt a feleségem. Persze megvoltak az okai, én is hibáztam. Megbeszéltük, próbáltuk helyrehozni, de nekem nem ment. Nem tudtam már ugyanúgy tekinteni rá. Ő is látta ezt és ő is próbált megtartani, de az inkább szánalmas volt számomra, mint vonzó. Végül kimondtam, hogy vége, mire sírva elmondott engem minden féregnek, hogy ő lelkét kiteszi, hogy helyre hozzon mindent, én meg rá se hederítek. Azóta sokaktól hallom, hogy én vagyok az idióta, hogy ennyi együtt töltött idő után sem vagyok képes megbocsátani egy botlást, menjek vissza, kérjek bocsánatot a viselkedésemért és felejtsem el az egészet. Nekem ez nem megy, de az is fáj, hogy túl sokam fordulnak el tőlem emiatt.
2014. ápr. 22. 07:27
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
5%

Teljesen érthető, hogy nem tudsz megbocsátani. És nincs is oka ezért senkinek sem elítélni téged.

Viszont nem derült ki, hogy mi volt a megcsalás oka, az sem, hogy mi volt a megcsalás, szerető vagy csak egy alkalom, érzelmek is voltak-e. Ezek azért nem lényegtelen dolgok.

Mert hogyha pl. évek óta hozzá sem értél a feleségedhez, akkor érthető, hogy máshol keresett egy kis örömet.

Innen én nem látok bele.

Gondolom az ismerőseid arra gondolnak, hogy talán még mindig több a jó a kapcsolatotokban, mint a rossz. Vagy talán féltenek, hogy nehéz lenne egyedül az újrakezdés. A változástól, főleg az ilyen nagy változásoktól a legtöbb ember nagyon fél. Ezért van az, hogy nagyon sok esetben megbocsátanak mindent az emberek a párjuknak. Talán ezért fura az ismerőseidnek, hogy te mersz lépni.

2014. ápr. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem vagy utolsó szemétláda, sőt, én azt gondolom becsülendő az, hogy a félrelépése után te még megpróbáltad helyrehozni a dolgokat.


Lehet, hogy az én fejemben van a gond, de marhára nem értem miért mondjátok itt többen is, hogy a megcsalt fél hibája is a megcsalás? Szerintetek ha valami probléma van egy kapcsolatban akár testi, akár lelki síkon akkor nem megbeszélni kellene azt?

Vagy ha annyira rossz az a kapcsolat, akkor lezárni a következő szex előtt?


Szerintem ez a megcsalás a létező legdurvább megalázás férfi és nő között. :(

2014. ápr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
98%

Én is voltam olyan bolond, hogy megbocsájtottam a barátnőm félrelépését.

Fogadkozott, hogy soha többé nem teszi...stb...

Ismét megcsalt.

Azután lyukat beszélt a hasamba, így harmadszor is visszafogadtam.

Jól gondoljátok, ismét megcsalt. (Most a sógorával.)


Szóval ha egy nő rákap az idegen f* szra, akkor igen kicsi a valószínűsége annak, hogy egy hirtelen felindulásból egyszerre csak hűséges lesz!

2014. ápr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
93%

"csak azt nem értem, miért hülyítetted eddig, ha tudtad, hogy úgysem fogsz megbocsàtani. Én nem csaltam még, engem sem csaltak meg, ezért nyilván belülről nem látom a helyzetet, de ami te tettél sem tisztességes."


Szóval a kérdező a hibás, mert próbálta helyrehozni a házasságát, de mégsem ment? Beléd is sok ész szorult.


Egyébként az ismerősöknek sincs semmi közük hozzá, szóval nyugodtan elküldheted őket. Vagy ajánld fel, hogy lefekszel a feleségükkel és utána mondjanak véleményt a szituációról. Akkor talán jobban megértik.

2014. ápr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
A megcsalás oka egy új munka volt, amit jobban szerettem, hazahozam és emiatt kevés időt szenteltem a családomra, de leginkább rá. Egyszeri alkalom volt, be is vallotta. Én változtattam, ő viszont nem tud.
2014. ápr. 22. 09:27
 26/43 anonim ***** válasza:
95%
Érthető, hogy nem tudsz megbocsátani. Ne higgy azoknak, akik ezért Téged hibáztatnak. Tőlem el is vált a feleségem egy nős, családos férfiért. Mert ő az igazi! Mikor aztán így már nem kellett neki, próbálta visszakönyörögni magát. Én nem tudtam visszafogadni.
2014. ápr. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
94%
Nő vagyok, szerintem ne menj vissza hozzá, a megcsalás ugyanolyan megbocsáthatatlan mindkét nemnél, szerintem!
2014. ápr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim válasza:
0%

Nekem abbol amit leirsz az jon le, hogy a feleseged nagyon szeret teged. es probalja helyrehozni azt amit elrontott.Mi lenne ha kicsit megprobalnal maskepp allni a dolgokhoz?

Forditott esetben, ha teged hanyagoltak volna el mi lett volna a kovetkezmenye?

Folosleges eldobni egy jol mukodo kapcsolatot ezert...Mindenki hibazhat-en ezt vallom!Es egy utolso esely jar mindenkinek!

Miert nem probaljatok meg megegyszer?Induljatok tiszta lappal, figyeljetek jobban egymasra.

Viszont azzal ne foglalkozzatok hogy masok mit beszelnek, a kettotok dolgahoz senkinek semmi koze, en azt kivanom donts ugy ahogy erzel, de en azt tanacsolnam hogy ne dobd el a 12 eves hazassagodat egyetlen botlas miatt, foleg ha te is hibas vagy, es a feleseged pedig oszinten banja...

2014. ápr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
Már kicsit több, mint egy hónapja külön élünk és volt már két alkalmi kapcsolatom. Hiába bánja őszintén, elhiszem, látom rajta. Ebből nem lehet már semmi.
2014. ápr. 22. 12:09
 30/43 anonim ***** válasza:
28%

Nőpárti a társadalom? :D Jó vicc. Naponta jönnek a provokatívnál provokatívabb kérdések, aminek a főszereplői a szemét, gátlástalan nők, vagy anyák és a legtöbben nagy egyetértésben bólogatva szidják őket. No de mindegy, ez nem ide tartozik, csak az egyik válaszolónak reagáltam.


Kérdező, szerintem ha valóban úgy érzed, neked ez már nem megy, akkor ne erőltessétek. Megpróbáltad-próbáltátok helyrehozni, de ha nem megy, jobb békében elválni. Egyikőtüknek sem jó kínlódni egy kapcsolatban, ami már sosem jön helyre.

2014. ápr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!