Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha úgy érzem, hogy én az...

Ha úgy érzem, hogy én az utolsó vagyok a párom életében, az az én hibám, vagy az övé?

Figyelt kérdés

Van egy kislánya, és oké, az természetes, hogy neki a gyereke az első. Nem is lennék vele, ha nem így gondolná.

De az nagyon fáj, hogy úgy érzem, az exfeleségét mindenben fölém helyezi, csak mert ő a gyereke anyja. Szült neki egy gyereket, rendben, de attól még nem lesz automatikusan jó ember, nem kell piedesztálra emelni.

A párom állítja, hogy ez nem így van, hogy neki (persze a gyereke után) én vagyok a legfontosabb, nem pedig az exneje. De én ezt nagyon nem így érzem, és állandóan emiatt veszekszünk.

Tudom, hogy ennyiből ezt nem lehet megállapítani, de mégis, úgy általánosságban, kinek a hibája ez? Ha én valamiért ezt érzem, akkor neki csak kellett tenni ezért, nem? Bocsánat, ha hülyeségnek tűnik a kérdés, meg én is idiótának tűnök, de tegnap is egész éjjel veszekedtünk, és most nem tudom ennél érthetőbben megfogalmazni a lényeget. Remélem, így is érthető valamennyire.



2014. máj. 28. 12:15
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Tudnál írni konkrét esetet? Mert így vakon nem láthatjuk, hogy Te reagálod túl vagy tényleg ez a helyzet...
2014. máj. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez biztos nagyon nehéz helyzet,sajnállak :( Én volt asszony vagyok,és az élettársam is egy volt férj,egyikünk sem tartja a kapcsolatot az exével,hiába ,hogy van közös gyerek,a gyerekek mennek a másik szülőhöz rendszeresen,és tartják a kapcsolatot példásan,de nekünk attól még nem kell ezt tennünk,ha nincs vészhelyzet.

Nem lehet,hogy még nem telt el elég idő a szakításuk óta?

2014. máj. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Írjál valamit, hogy miből érzed ezt, hogy ő fontosabb, mint te.

Ebből nem derült ki semmi.

Így most azt gondolom, hogy a te hibád, mert bebeszéled magadnak :)

2014. máj. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Hát például a párom nem volt itthon másfél hétig, külföldre utazott üzleti ügyben. És az első dolga nem az volt, hogy velem közölje, rendben megérkezett, hanem az exnejét értesítette először, és csak azután engem. És még el is mesélte nekem.

Vagy ami nagyon fájt, hogy ő külföldön volt, a lánya fürdőruhája meg itt maradt nálunk. Az exneje írt neki, ő pedig engem kért meg, hogy vigyem már át hozzá a fürdőruhát. Miért? Miért én ugráljak? Miért nem neki mondta, hogy jöjjön ide érte? Nyilván azért, mert a gyermeke anyja nehogy már megtegyen egy húszperces utat, őt kímélni kell. Persze ezt nem mondta, de én az ilyen viselkedésből ezt érzem ki.

És rendben, én akár még el is hiszem neki, hogy az exenem fontosabb, mint én. De akkoris ezt érzem. És neki tennie kellene ez ellen valamit szerintem. De nem tesz semmit, csak hajtogatja, hogy ez nem igaz.

2014. máj. 28. 12:25
 5/37 A kérdező kommentje:
Jó, ezek csak apróságok, vannak ennél durvábbak is, csak most ezek a friss élmények, ezek jutottak hirtelen eszembe.
2014. máj. 28. 12:27
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Ezek bizony jogos sérelmeknek tűnnek :( Hacsak nem volt valami igen jó oka rá, de akkor bizonyára mondta volna. S amikor pl. közlöd, nem viszed át a fürdőruhát, mit képzel, akkor mit reagál?
2014. máj. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Az okot nem tudom. Talán az ex személyisége olyan, hogy megfogta a párod, s hiába mentek szét, nem feledheti, Te pedig nem hatsz rá annyira. El tudom képzelni, hogy még szerethet is jobban, de az ex bűvereje akkor is speciálisabb. Ez abszolút csak egy hipotézis egy amatőrtől, de tuti vannak ilyenek :( De akkor sem fair, hogy előnyben részesíti veled szemben :( Veled él, igenis Te legyél a fontosabb.
2014. máj. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek nem komoly okok. Ha valóban fontosabb lenne az ex neki, akkor nem mesélte volna el neked, hogy őt hívta már előbb, amikor megérkezett. A férfiak nem csinálnak ebből olyan nagy ügyet. Szerintem csak te kombinálod túl.

A fürdőruháért meg nem tudom, miért nem tudott átmenni. Lehet, hogy volt valami oka. De te is mondhattad volna, hogy ekkor és ekkor vagy itthon, akkor jöhet érte, de te nem tudod átvinni.

Nekem úgy tűnik, hogy a semmin veszekedtek. De így tényleg baj lesz, mert egy idő után meg fogja elégelni a párod, hogy ilyenekért piszkálod.

2014. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Közöltem, hogy nem viszem át, és megkérdeztem, hogy egyáltalán miért jutott ez eszébe, miért nem az exének mondta alapból, hogy jöjjön ide érte. Erre azt reagálta, hogy - kapaszkodjatok meg - "nem tudom, mert hülye vagyok". És ennyi, ez volt minden magyarázat.

Rendben, azt is aláírom, hogy én is hibás vagyok, mert állandóan szóváteszem ezeket a dolgokat, és emiatt van a veszekedés. De nem tudom szó nélkül tűrni az ilyesmit, nagyon fáj. És minden ilyen veszekedésnek az a vége, hogy ordít velem, hogy milyen szemét vagyok, és fröcsög a szavaimból a gyűlölet az exneje iránt és szégyelljem magam.

2014. máj. 28. 12:38
 10/37 A kérdező kommentje:
Ja, és a kedvencem. Az exneje a mai napig úgy van beírva a telefonjába, hogy baleset esetén őt kell értesíteni. Tudjátok, a mentősök kérték, hogy ICE (in case emergency) megjelöléssel írja mindenki a telefonjába azt a valakit, akit értesíteni kell, ha valami történik vele.
2014. máj. 28. 12:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!