Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha úgy érzem, hogy én az...

Ha úgy érzem, hogy én az utolsó vagyok a párom életében, az az én hibám, vagy az övé?

Figyelt kérdés

Van egy kislánya, és oké, az természetes, hogy neki a gyereke az első. Nem is lennék vele, ha nem így gondolná.

De az nagyon fáj, hogy úgy érzem, az exfeleségét mindenben fölém helyezi, csak mert ő a gyereke anyja. Szült neki egy gyereket, rendben, de attól még nem lesz automatikusan jó ember, nem kell piedesztálra emelni.

A párom állítja, hogy ez nem így van, hogy neki (persze a gyereke után) én vagyok a legfontosabb, nem pedig az exneje. De én ezt nagyon nem így érzem, és állandóan emiatt veszekszünk.

Tudom, hogy ennyiből ezt nem lehet megállapítani, de mégis, úgy általánosságban, kinek a hibája ez? Ha én valamiért ezt érzem, akkor neki csak kellett tenni ezért, nem? Bocsánat, ha hülyeségnek tűnik a kérdés, meg én is idiótának tűnök, de tegnap is egész éjjel veszekedtünk, és most nem tudom ennél érthetőbben megfogalmazni a lényeget. Remélem, így is érthető valamennyire.



2014. máj. 28. 12:15
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
11%
Ez a 'nem tudom, mert hülye vagyok' kijelentéssel elárulta, hogy gyakorlatilag részéről nincs valami rendben, káosz a fejében. Kötődik még az exéhez. Sajnos.
2014. máj. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
4%
Egyikőtök sem jobb a másiknál! Erre szoktam mondani, megérdemlitek egymást! Te mindenen hisztizel, a párodnak nem igazán való egy kapcsolat, összeilletek.
2014. máj. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, én is hisztis vagyok, de ezeken én is megsértődnék. Ha engem választott, akkor legyek én a gyerek után nyilván az első, nem az ex. Én összeírnám az összes ilyen dolgát, aztán leülnék vele, és megbeszélném vele - higgadtan, nem szemrehányóan, nem ordítva, nem bőgve. Rákérdeznék, hogy fordított esetben neki hogyan esne a dolog, és arra is, hogy tényleg komolyan gondolja-e velem, mert nem elég azt mondani, ezt ki is kell tudni cselekedetekben is fejezni / mutatni.
2014. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Most elgondolkodtattal. Elvalt ffi vagyok es van uj kapcsolatom de a felesegemet nagyon tisztelem! Bar a baratnom nem panaszkodott soha de talan lenne ra oka. Azt nem tudom megmondani, hogy miert de biztos a gyerek miatt is foleg, hogy lattam mit szenvedes szules alatt/kozben. Meg a hazassagunk alatt is mennyi mindent megtett ertem/ertunk.

Nem valtunk el haragaban es anyagilag is jobban tamogatom mint azt a baratnom szerint "normalis" , en viszont ugy gondolom hogy anno miattunk hagyta ott a munkat es amig nem razodik vissza addig tamogatnom kell.

A parod mit mond miert ilyen az exxel?

2014. máj. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
90%

Spinster!

Ha nálatok a jó kapcsolatot az jellemzi, hogy hazaérkezvén a külföldi útról az exnek recsegsz oda, hogy hazaértél, és nem a jelenlegi párodnak, akkor ott van baj, nem is kevés.

Hisztis a kérdező? Ja igen, nálad más az értékrend, nem is próbálom elmagyarázni, úgysem értenéd.

2014. máj. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
73%
Mikor valtak el? Ti miota vagytok egyutt? Ki dobot kit?
2014. máj. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

A páromnak mindenre az a válasza, hogy "mert mégiscsak a gyerekem anyja". És ez még különösen fáj nekem, ugyanis mi is tervez(t)ünk babát, de aztán amikor elkezdtünk volna próbálkozni, akkor azzal jött, hogy inkább várjunk addig, amíg rendeződnek a problémák az exnejével. Most komolyan az exfeleségével való kapcsolata dönti el, hogy nekünk mikor legyen gyerekünk?

Sokszor beszéltem vele erről, amikor képes voltam rá, akkor normális hangnemben is. Általában azt a választ kaptam, hogy persze igazam van, és majd minden meg fog változni. De nem változott semmi, és attól tartok, hogy nem is fog. Pedig szeret engem, ebben biztos vagyok, ahogy abban is, hogy az exnejébe már régóta nem szerelmes. Itt tényleg arról van szó, hogy ő szült neki gyereket, én meg nem (nem mintha rajtam múlt volna), és így az exneje fontosabb.

És nagyon fáj, hogy én már nem lehetek a felesége. Csak a második felesége. És én már nem lehetek a gyereke anyja. Csak a második gyerekéé. Nem zavarna a dolog, ha nem éreztetné ezt velem, de ő (akár tudtán kívül is) érezteti.

2014. máj. 28. 13:01
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Mindig az a fontos amit érzel. Nem amit mondanak neked. Sajnos azt kell mondjam, hogy valóban fontosabb neki az exe mint te. Sőt még a gyerekem apja is ezt mondta nekem amikor szétmentünk, hogy mindig a top nő leszek az életében, mert megadtam neki a legnagyobb kincset a világon. Ezt egy nő sem tudja überelni.

De azért kívánom, hogy beszéljétek meg, ha nem akar elveszíteni téged.

2014. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Két éve váltak, mi másfél éve vagyunk együtt. A kedves exneje lépett félre anno, aztán beleszeretett abba az arcba, akivel megcsalta a páromat. Válni akart. Aztán a pasas kidobta, és tettek két kétségbeesett kísérletet rá, hogy megmentsék a házasságot. Persze nem sikerült, közben az exneje ismét megcsalta, kb fűvel-fával. Végül a párom költözött el, és ő adta be a válópert.
2014. máj. 28. 13:03
 20/37 anonim ***** válasza:
92%

Megszoksz vagy megszoksz , mast nem tehetsz.

Amugy neked es az exnek milyen egymassal a kapcsolatottok?

2014. máj. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!