Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolja a menyem, hogy...

Miért gondolja a menyem, hogy nincs más dolgom mint az unokámra vigyázni? Tényleg ettől függ, hogy milyen nagymama vagyok?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kisunokám, imádom-szeretem, szívesen megyek érte bölcsibe, örülök ha jönnek hétvégén, éjszakára is itt hagyhatják, szerencsére szokták is.


Most a menyem elmenne egy 3 hetes tanfolyamra, és engem kért meg hogy minden nap menjek a kislányért a bölcsibe és hétvégente menjek át főzni. Én mondtam hogy sajnálom, de van már több napra programom és hétvégére is, de heti pár napot szívesen segítek és főzök is, ha eljönnek érte.


Most rám haragszik, mert így elvileg tud elmenni és ez szerinte azért van, mert én nem szeretem az unokám és rossz nagymama vagyok.


Mit kéne tennem? Nagyon rosszul érzem magam emiatt, és kicsit tartok is tőle hogy most majd kevesebbet lehetek az unokámmal :-(


2014. ápr. 28. 18:30
 81/92 anonim ***** válasza:
75%

"Ma már nem 8-4-ig dolgozunk, illik egy nagyszülőnek segíteni, nem bámulni a főzőműsorokat meg spanyol sorozatokat látástul mikulásig."


Miért talán a nagyszülőknek külön munkaidejük van? Nem minden nagyszülő 62 éves elmúlt nyugdíjas. Nagyszülő talán nem fárad el a munkában, az csak a szülő engedheti meg magának?

2014. ápr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 anonim ***** válasza:
79%

Igen, a nyugdíjas ráér... hogy azt csináljon, amit akar.


Mit szólnátok, ha felneveltetek volna legalább egy gyereket, annak a párja pedig megmondaná nektek, hogy töltsétek a szabadidőtöket?


Persze, itt nyilván mindenki üres életű nyomorék, aki csak az unokának él majd, mert nincs más érdeklődése.


De szerintem - és még gyerekem sincs - egy nagymama ha akar, otthon dögölhet, és nézheti a tévét egész nap.

2014. ápr. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 anonim ***** válasza:
17%

Ha én mennék tanfolyamra, anyukám, anyósom, testvérem illetve a párom tesói itt toporzékolnának az ajtóban, hogy ki mikor tud segíteni.

Nálunk valahogy a család az első (pl unoka) nem a kirándulgatás, utazgatás.

2014. ápr. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/92 anonim ***** válasza:
96%

1. Miért az anyuka mondjon le a tanfolyamról? Hol a gyerek apja?

2. A nagyszülőnek nem kötelessége a gyerekre vigyázni, ez az apa kötelessége elsősorban.

2014. ápr. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/92 anonim ***** válasza:
39%
Hol az anyuka anyukája (másik nagymama) ??
2014. ápr. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 anonim ***** válasza:
77%

"Ha én mennék tanfolyamra, anyukám, anyósom, testvérem illetve a párom tesói itt toporzékolnának az ajtóban, hogy ki mikor tud segíteni.

Nálunk valahogy a család az első (pl unoka) nem a kirándulgatás, utazgatás."


Gondolom te pedig kifizetnéd az utazást, ha már miattad kellene bukni a pénzt.

2014. ápr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Amiket még felvetettetek:

- nem 8-16ig tart a munkaidő. Pontosan. Az enyém sem. 1 óra tőlem a bölcsi, így amikor én megyek érte előtte/utána nap dolgozom le, hogy aznap előbb elmegyek. De ezt 3 hétig folyamatosan sem a munkatársaim, sem a főnököm nem tolerálná.

- a bátyám 60 éves lesz, őt leptem volna meg ezzel a meglepetés-hétvégével.

- egy külföldi bankban dolgozik a menyem, az ottani központban lesz ez a 3 hetes tanfolyam, ezért nem tud hazajönni hétvégére.

2014. ápr. 29. 11:02
 88/92 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, ne vedd a lelkedre ezt a sok önző, fröcsögő választ.

Te segítesz, amikor csak tudsz, szereted az unokádat, más összetenné a kezét, ha ennyi támasza lenne. Nyugodtan lepd meg a bátyádat, van az unokádnak édesapja is, nehogy már minden felelősség alól mentve legyen mert dolgozik. Mások is dolgoznak, mégis képesek ellátni a gyereküket...

2014. ápr. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 anonim ***** válasza:
45%

Kezdem azt gondolni, hogy ide egyre több bolond jár. Mert jó pár válaszolónem normális az biztos. A nagymama nem házicseléd, még a saját gyerekének sem.


Most vess végett ennek az állapotnak mert soha nem lesz vége.

2014. ápr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 anonim ***** válasza:
42%

19:11 vagyok, látom jó lepontoztatok.


Szóval ki kell állnunk magunkért,ha anyósok vagyunk vagy leszünk?


Komolyan nagyon jó olvasni, hogy vannak még arnayos és rendes lányok.

2014. ápr. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!