Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolja a menyem, hogy...

Miért gondolja a menyem, hogy nincs más dolgom mint az unokámra vigyázni? Tényleg ettől függ, hogy milyen nagymama vagyok?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kisunokám, imádom-szeretem, szívesen megyek érte bölcsibe, örülök ha jönnek hétvégén, éjszakára is itt hagyhatják, szerencsére szokták is.


Most a menyem elmenne egy 3 hetes tanfolyamra, és engem kért meg hogy minden nap menjek a kislányért a bölcsibe és hétvégente menjek át főzni. Én mondtam hogy sajnálom, de van már több napra programom és hétvégére is, de heti pár napot szívesen segítek és főzök is, ha eljönnek érte.


Most rám haragszik, mert így elvileg tud elmenni és ez szerinte azért van, mert én nem szeretem az unokám és rossz nagymama vagyok.


Mit kéne tennem? Nagyon rosszul érzem magam emiatt, és kicsit tartok is tőle hogy most majd kevesebbet lehetek az unokámmal :-(


2014. ápr. 28. 18:30
 61/92 anonim ***** válasza:
77%

Le ne mondd már az előre befizetett utat ! A pár napot próbálja a fiad megcsinálni a többiben meg segítessz. Tiszta sor.

Ha bűntudatot csinálsz magadnak, ill. meny neked, semmire sem mész vele, meg azzal sem, ha kiny.lod popsiját, ha elakarja majd a gyereket tőled távolítani úgyis elfogja. CSak azért mert ilyen. Bármit megtehetsz, akkor is. Szóval saját életedről azért nem kellene lemondani.

2014. ápr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
40%
különben sem veheti el az unokádat nagyszülői jogodnál fogva különösebb megalapozott ok nélkül(testi bántalmazás stb.) nem tilthatja meg a szülő a nagyszülőnek az unoka láthatását, nem tudom hányas számú jogszabály ez,de hivatalosan ha eltilt tőle te törvényesen igényelheted nagyszülői jogaidat, meg aztán alapozott volna a meny előre.
2014. ápr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:
62%

A legtobb szulo - tisztelet a kivetelnek- azt hiszi, hogy a nagyszulo ingyenes, barmikor ugraszthato bebiszitter. Olyan nincs, hogy nem er ra, vagy nincs kedve epp az unokara vigyazni, mert akkor jon a "nem nagyszulo az ilyen" duma.

Gratulalok a kedves menyednek, de a fiadnak is, hogy ilyen egoista emberek.

2014. ápr. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 anonim ***** válasza:
69%

Elég szomorú, hogy ilyen meny és hozzászólók vannak... nehogy már a meny ossza be az anyósa idejét s energiáját... örüljön, hogy segít, kérdezze meg, ilyen sokat megtesz-e és legyen baromira hálás, ha egy részét vállalja annak a munkának, ami nem az ő felelőssége. OK, hogy nagymama és ha nem is elvárható, de természetes, hogy olykor vigyáz az unokára, de azért ez nem az ő kötelessége ám. Nem tudom, milyen az a tanfolyam, de már leírták mások, van, aki diplomát szerez gyerekkel, az apának pedig igen alkalmas helyzet, hogy beletanuljon a saját gyermeke ellátásába... Azért eleinte segítsen a nagymama, mert ha nagyon béna a fickó, akkor azért sajnálnám a kicsit. De az anyák se mind tökéletesek, mégis meg szokták oldani, amit kell. Az oviból elhozásra is mondtak lehetőségeket. S ha minden kötél szakad, bébiszitter, van, akinek nagymama nélkül kell megoldani különb dolgokat...

Kérdező, nehogy engedj annak az önző, hálátlan nőszemélynek... Jól írta valaki, jogod van látni a kicsit, nyilván, úgyis szükség lesz a segítségedre, de ha nem nevelted nagyon félre a fiad, akkor az csak eléri, hogy ne találjon ki ilyeneket a feleség... Gondolom, az unokád is szeret és hiányolna :) Teljesen korrektül, sokat segítesz a leírásod alapján, de jogod van egy pici saját élethez, saját programhoz. Ha a kedves anyukának van, aki pedig maga vállalta a gyermeket, Neked miért lenne kevesebb? Nem lenne jó még jobban elkényeztetni a menyet, hibásan gondolkodik, ezt vinné tovább a gyereke nevelésébe is, ne...

2014. ápr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudom, de ránk az öcsémmel születésünktől a nagyi vigyázott. Egyszerűen azért, mert anyum tanult, dolgozott, meg apum is. Este meg hazavittek minket. Volt/van a mai napig élete, programjai, ráadásul ilyet sosem kérdezett meg. Valószínűleg ő sem azért megy továbbképzésre, mert az olyan decsudajó. Az ilyen "nagymamák" simán megérdemlik, hogy inkább fizetett emberke vigyázzon az unokára.
2014. ápr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:
82%

Micsoda gusztustalan emberek vannak itt. Legfőképpen a 82%-os válaszoló nyitotta ki a bicskát a zsebemben.

Érdekes, hogy ilyenkor mindenki szerint kötelessége lemondania minden előre befizetett a programját az anyósnak, csak mert a menye bejelenti, hogy ez van kész passz. Az apa persze minden alól mente van, mikor az ő gyereke is...Amikor meg olyan kérdés van, hogy "anyósom bejelentés nélkül" jön, vagy "anyósom mindembe beleszól, állanóan unokázni akar" jönnek a válaszok, hogy tiltsd ki onnan anyóst, nincs köze az unokához, takarodjon a lakásból, jogod van eltiltani, nem neki szülted stb stb...

Gusztustalan. Ha ingyen cseléd kell, meg bébiszitter, akkor ugrojon az anyós egy csettintésre, de amikor épp nincs rá szükség, akkor hagyjon minket békén, törődjön bele, hogy már semmi köze a fiához...

2014. ápr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
52%

Komolyan nem bírom felfogni ép ésszel, ami itt folyik...


Honnan veszed, hogy eltiltja tőled? Ezt csak te találgatod itt magadban... Azért, mert nem tudod elhozni minden nap a bölcsiből, kizárt, hogy el fogja tiltani...


Honnan veszik a kommentelők, hogy

- azért megy tanfolyamra, mert unja a gyerekét

- tanulni akar (akár kötelezheti is rá a munkája, lásd könyvelők)

- keresztbe tegyen a nagyinak, stb

- úgysem fogja használni, felesleges


Millió oka lehet egy anyának arra, hogy elvégezzen egy tanfolyamot. Eszetekbe sem jut, hogy annyira szereti a gyerekét az anya, hogy inkább lemond egy tanfolyamot (ami pl. ahhoz lenne szükséges, hogy megfelelő anyagi körülményeket teremtsen a gyermekének), csak azért, mert idegenre nem meri rábízni a gyermekét, a nagyi meg nem ér rá, így inkább otthon marad? Ugyanis itt most éppen ez van!


Nem olyan könnyű egy anyának a 2,5 éves gyerekét 3 hétre az anyósra bízni. Nem könnyű meghozni a döntést, nem könnyű ilyet kérni egy nagymamától, de sajnos van olyan az életben, hogy egy kérdést megér...


Te nemet mondtál, ő tudomásul vette, hogy nem tudod vállalni. Kész. Mit kell ezt csűrni-csavarni?

2014. ápr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:
50%
tegyük fel a mama csúnya hogy ezt teszi, mert nem ismerjük a meny oldalát de először: nincs olyan 3 hetes tanfolyam ami komolyabb dologra okítana(túl rövid) kettő: hol az apuka? ő nem tudja hazavinni a gyerekez és hozni kaját mondjuk egy sima menzáról?
2014. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:
39%

"Millió oka lehet egy anyának arra, hogy elvégezzen egy tanfolyamot. Eszetekbe sem jut, hogy annyira szereti a gyerekét az anya, hogy inkább lemond egy tanfolyamot (ami pl. ahhoz lenne szükséges, hogy megfelelő anyagi körülményeket teremtsen a gyermekének"


Egy 3 hetes tanfolyamon mégis mi a fenét tudnak olyan hú de nagy dolgot tanítani?


Nagyszülőnek van láthatási joga, ami nem vonható meg azért mert nem az anya cselédje egy másik ember.

2014. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 anonim ***** válasza:
59%
Semmit nem tanítanak meg. De ha kötelezővé teszik, és ezzel az indokkal odaállsz eléjük, hát kirúgnak. Mert megtehetik. És elég sok ilyen "értelmes" főnök van.
2014. ápr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!