Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit mondotok; anyu, anya,...

Ti mit mondotok; anyu, anya, apu, apa?

Figyelt kérdés

Én anyának hívom, de ha pl. itt írok róla, akkor édesanyám. Nem tudnám anyunak hívni, mamának meg pláne nem. A mama a nagyanyám. Tudom, hogy az anyu egy kedveskedés, de ara meg ott van az anyuci, anci stb...


Ti hogy vagytok ezzel?



2013. okt. 14. 14:09
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
70%
Anya, apa. Nálunk sosem volt anyuzás, apuzás.
2013. okt. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%
Anyunak/apunak hívom őket. Írásban vagy beszédben, ha másnak mondom, akkor éccs"anyám/éccs'apám vagy anyum/apum.
2013. okt. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
A saját Anyukámat Anyunak hívom, a gyerekem engem Anyának. A Nagymamámat Nagyinak hívtam, a gyerekem a Mamának hívja a Nagymamákat. (Ami pedig nekem furcsa, mert kisgyerekként a Mama nekem a szülőt jelentette, hiszen a "Nagy"mama, a nagyszülő, akkor a Mama nem lehet az. De valahogy így alakult, hogy most a Nagyik a Mamák)
2013. okt. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%
Én meg pont anyunak és apunak hívom őket, amióta tudok beszélni. Én így szoktam meg és nem tudnám másképp nevezni őket. Ahány család, annyi szokás, egyik barátnőm pl. az anyját hívja mamának és amikor a nagyanyámról mesélek neki ( én őt hívom mamának) először mindig azt hiszi, hogy anyámról beszélek.
2013. okt. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Anyu/Apu, Mama
2013. okt. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
85%
Anya és Apa, ha róluk beszélek akkor anyukám, apukám. A nagymamámat pedig Mamának szólítottam.
2013. okt. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
100%
Anyu és Apu, és a nagymamámat Maminak hívom:)
2013. okt. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha megszólítom a szüleimet, akkor: anyu, apu.

Ha írok róluk, akkor: édesanyám, édesapám.

A nagymamám pedig: mama.

2013. okt. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Anyukámat anyának, anyunak hívom, és néha mamának is. Nem ismertem a nagyszüleimet, így nem hívtam a nagymamámat mamának, a bátyámmal együtt mindkettőnknél használatos a mama is.

Apukámat apának, apunak, mikor hogy jön.

2013. okt. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

anyu/apa/mami, illetve apu/apa


ha beszélek v írok róluk, akkor általában édesanyám/édesapám v anyukám/apukám. ha dühös vagyok rájuk, akkor anyám/apám.

2013. okt. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!