Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit mondotok; anyu, anya,...

Ti mit mondotok; anyu, anya, apu, apa?

Figyelt kérdés

Én anyának hívom, de ha pl. itt írok róla, akkor édesanyám. Nem tudnám anyunak hívni, mamának meg pláne nem. A mama a nagyanyám. Tudom, hogy az anyu egy kedveskedés, de ara meg ott van az anyuci, anci stb...


Ti hogy vagytok ezzel?



2013. okt. 14. 14:09
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Ha beszélek róluk akkor anya, apa. De például ha együtt van a család, anyát gyakran Ancizom,vagy apát meg Apucizom :) A nagymamám pedig Mama, Mami, Nagyi.
2013. okt. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Tamas es Timi. Nalunk sosem alakult ki az anyu-apu dolog.
2013. okt. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Apát: Ha csak simán beszélgetünk,akkor apa,apu. Ha szeretnék valamit,akkor apucikám,apci,édesegyetlenapucikám:D:D:D

Anyát: Ha simán beszélgetünk,akkor anya,anyu. Ha szeretnék valamit,akkor anci,anyci,mutuskám,egyetlenanyucikám:D:D:D

Társaságban mindig anyum/apum,anyukám/apukám:)

Nagymamámat: Mindig mama,ha szeretnék valamit tőle,akkor mamcikám,mamus,mamci:D

Nagypapámat: Papci,papuska,papika

Apai nagyszüleimet ugyanígy hívom:)

2013. okt. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Anyu, apu, mami.


Ha itt írnék róla, akkor édesanyám, édesapám, nagymamám.

2013. okt. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Anyának hívom

Ha mással beszélek róla, akkor Anyu.

2013. okt. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Ugy látom itt némiképp egyedi eset vagyok :D Régen a távolabbi mamát "mamcinak" hívtam sajnos már meghalt a közelebbi papámat nem ismertem a távolabbi pedig 4 éves koromban halt meg. Azt mondták őt papókának hívtam.

A közelebbi mamát se akartam csak simán mamizni ezért neki mindig azt mondom, hogy mamiC ami aztán át ragadt apára meg anyára is így lett apuc meg anyuc. De ha írok róluk akkor nálam is anya meg apa olyat sosem írok vagy mondok hogy anyám akkor inkább már anyum

2013. okt. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Anya, apa, mama, tata, dédi, és déditata.
2013. okt. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Úgy szólítom, hogy apuka. Ez csak egy unokatestvérem becézéséből alakult ki, mára már mindenki apukának szólítja apámat a családban, én is :) Mondták már sokan, hogy milyen kedves és szeretetteljes megszólítás. :) Hát igen, imádom az én apukámat :)
2013. okt. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Anya.
2013. okt. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Anyu, apu, mama, papa.
2013. okt. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!