Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolja a menyem, hogy...

Miért gondolja a menyem, hogy nincs más dolgom mint az unokámra vigyázni? Tényleg ettől függ, hogy milyen nagymama vagyok?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kisunokám, imádom-szeretem, szívesen megyek érte bölcsibe, örülök ha jönnek hétvégén, éjszakára is itt hagyhatják, szerencsére szokták is.


Most a menyem elmenne egy 3 hetes tanfolyamra, és engem kért meg hogy minden nap menjek a kislányért a bölcsibe és hétvégente menjek át főzni. Én mondtam hogy sajnálom, de van már több napra programom és hétvégére is, de heti pár napot szívesen segítek és főzök is, ha eljönnek érte.


Most rám haragszik, mert így elvileg tud elmenni és ez szerinte azért van, mert én nem szeretem az unokám és rossz nagymama vagyok.


Mit kéne tennem? Nagyon rosszul érzem magam emiatt, és kicsit tartok is tőle hogy most majd kevesebbet lehetek az unokámmal :-(


2014. ápr. 28. 18:30
 71/92 anonim ***** válasza:
57%
akkor is ott van erre az apa! bölcsödésen anyám sokáig dolgozott és mindig az apám ment értem itt miért nem tudják megoldani? vagy hol van ilyenkor a nagypapa?
2014. ápr. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/92 anonim ***** válasza:
48%

Te mondtad, hogy így meg úgy lemondja, hú de nagy áldozat meg hagyjuk halálát egy 3 hetes semmiség miatt.

Nehogy már a nagyi tehessen arról, hogy a munkaköri köteleséét nem teljesíti. Én nem is tudom, hogy lehet két ennyire életképtelen ember, főleg hogy még szaporodnak is.

2014. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 anonim ***** válasza:
49%
A gyerek lemondásokkal jár.Az anya szépen lemond a tanfolyamról,ha nem talál megoldást.Nem a nagymamának kell lemondania az utazásról.
2014. ápr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk a nagymama egyik unokáját reggel viszi, este hozza az iskolából. Sportszakkörökre minden 2. gyereket nagymama/nagypapa visz, ezt látom, mert mi is járunk. Ma már nem 8-4-ig dolgozunk, illik egy nagyszülőnek segíteni, nem bámulni a főzőműsorokat meg spanyol sorozatokat látástul mikulásig.Remélem én nem leszek ilyen haszontalan káposzta. Az utat nem lemondani,de 3 hétig elhozni a gyereket a bölcsiből? Vagy esetleg tólószékes, vak vagy? Másik: hacsak a fiam nem rúgják ki a munkahelyéről, ha a gyerekért kell menni és főzni, én hajítanám a gyerekéért, mégis mit képzel, csinál egy gyereket, aztán nyüglődjön vele más?!
2014. ápr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/92 anonim ***** válasza:
44%

"a menyem elmenne egy 3 hetes tanfolyamra"


Azért marhául kiváncsi lennék erre a hirtelen jött tanfolyamra, hogy miről is szól az a valóságban??

2014. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 anonim ***** válasza:
64%

Néhányan igazán elolvashatnák a leírást. Nem "tudomásul vette" a meny a helyzetet, hanem haragszik, pöröl, sértegeti az anyóst.

Nem tudom, mennyire fontos az a tanfolyam, de ha valóban az állásával játszana, csak megmondaná, tudnánk róla (hiszen ez eléggé megváltoztatja az alaphelyzetet) és ha kicsit is normális, szépen kérné az anyóst, hogy segítsen, s nem mérgesítené el a köztük levő viszonyt. Mert így aztán főleg nem kap segítséget, ha az anyós nem galambepéjű s akkor mi lesz? Buta ötlet így viselkedni, ha fontos a segítség. Akitől nagy szívességet kérsz, azt ne sértegesd, ha eszed van...

2014. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 anonim ***** válasza:
72%

#73: A gyereknek van apja is. Vagy ő a második gyerek, hogy ilyen teszetosza, életre képtelen?


A kérdező abban hibás, hogy ilyen önállótlan, másokra segítségére szoruló "férfit" nevelt.

2014. ápr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/92 anonim ***** válasza:
100%
Az én bátyám is tudott 2 gyereket ellátni, míg a sógornőm külföldön volt munka ügyben 2 hétig.
2014. ápr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/92 anonim ***** válasza:
100%
Tehát: anyuka elmegy 3 hétre. Nagyinak kellene minden nap elmenni a gyerekért a bolcsibe. Ezt még megértem, lehet az apuka pont úgy dolgozik, hogy nem ér rá. Hétvégente átmenni fozni. Ez 3 hétvéget jelent, ebbol a nagyi az egyiken elutazik. Tehát apukának annyi feladata legyen, hogy két teljes napig o vigyázzon a gyerekre. Ha én lennék az anyuka, én hálás lennék, hogy a 21 napból 19-en tudna segíteni a nagymama. A két napban meg imádkozik, hogy az apuka ne hagyja éhen halni a gyereket.
2014. ápr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/92 anonim ***** válasza:
32%
Ha nyugdíjas a kérdező,akkor ráér...nem?
2014. ápr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!