Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolja a menyem, hogy...

Miért gondolja a menyem, hogy nincs más dolgom mint az unokámra vigyázni? Tényleg ettől függ, hogy milyen nagymama vagyok?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kisunokám, imádom-szeretem, szívesen megyek érte bölcsibe, örülök ha jönnek hétvégén, éjszakára is itt hagyhatják, szerencsére szokták is.


Most a menyem elmenne egy 3 hetes tanfolyamra, és engem kért meg hogy minden nap menjek a kislányért a bölcsibe és hétvégente menjek át főzni. Én mondtam hogy sajnálom, de van már több napra programom és hétvégére is, de heti pár napot szívesen segítek és főzök is, ha eljönnek érte.


Most rám haragszik, mert így elvileg tud elmenni és ez szerinte azért van, mert én nem szeretem az unokám és rossz nagymama vagyok.


Mit kéne tennem? Nagyon rosszul érzem magam emiatt, és kicsit tartok is tőle hogy most majd kevesebbet lehetek az unokámmal :-(


2014. ápr. 28. 18:30
 41/92 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem mi ebben olyan katasztrófa...


Ha nem érsz rá főzni (3 hétvégéről van csak szó) akkor a legrosszabb esetben rendelnek maguknak ételt, vagy hideget esznek. Talán túlélik.


Három hét nem a világ! Én a menyed helyében megkérnék egy bölcsis anyukát, hogy hozza haza az unokádat azokon a napokon, amikor neked programod van (bízom benne, hogy nem a maricsuri újabb része miatt.) Ez nálunk a csoporttársakkal gond nélkül működik oda-vissza. Van olyan nap, hogy a sajátom mellé még 3 szülő gyerekét hazaviszem.


Nincs okod rosszul érezni magad, ha kulturált hangnemben, segítő hozzáállással közölted az álláspontod, és nem felháborodva (ahogy egyébként az írásodból nekem lejött). Szerintem nem az utolsó pillanat, ha ma szólt és hétvégén menne. Én a helyében biztos megoldanám a segítséged nélkül is ezek után.

2014. ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
65%

A legfőbb kérdésem ha eddig nem kérdezték, hogy hol van a másik nagymama és nagypapa? Esetleg nincs-e testvére neki, vagy a a te fiadnak??

Más rokon? Barát/barátnő? Amikor van időd te segítesz, amikor dolgod van akkor akiket soroltam ők is helyettesíthetnek pl a gyerekért érte menni,főzni meg más nő is főz meló után és gondolom nem reggel 6-tól este 8 ig tart a tanfolyam?!

2014. ápr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 anonim ***** válasza:
78%
Leírhatatlanul önző menyed van.
2014. ápr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 anonim ***** válasza:
5%
Leírhatatlanul önzővagy! Nem vagy te nagymama!!!
2014. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 anonim ***** válasza:
8%

Ajjajj már félek elõre, hogy mi lesz velem, ha anyós leszek.

Kérdezõ biztosan én is ezt tenném, hogy lemondanék az én igényeimrõl, mert fontos lenne nekem a menyem és a fiam békessége egymás között.

2014. ápr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 anonim ***** válasza:
7%
Egyébként férfi vagyok, csak engem az anyám megtanított arra, hogy hogyan lássam el magamat és gyermekemet. Kedves jószándéku anyós és nagymama. Ha még sértegetsz privátban, akkor feljelentelek, az Ip-címed alapján.
2014. ápr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:
60%
Mi lenne ha a saját anyósotoknak magyaráznátok, nem a kérdezőnek név nélkül? A kedves meny úgy vállalt be egy tanfolyamot hogy meg sem kérdezte a kérdezőt, hogy vállalja-e. Azért nem hinném hogy mindenkinek pattogni kellene mert a meny kitalálta a borsószem agyával hogy 3 hétig lepattintja a gyerekét mert ő tanul. Mondjuk tény hogy ez nem az utolsó pillanat de már akkor szólhatott volna amikor tervezte hogy megy. Mondjuk a Fiad is gyönyörű gyerek, ha hagyja hogy ezért ne vigye az unokádat hozzád.
2014. ápr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 anonim ***** válasza:
66%
szerintem ez nagyon önző dolog, merthogy a nagymama már sokkal előbb befizette az utat minthogy a meny ezt az egészet bejelentette volna, tehát joga van erre nemet mondani a nagyinak. Nálunk sem az volt hogy akkor mentünk a nagymamához amikor kedvünk tartotta és sosem dobott át anyánk minket ha neki úgy volt kedve mégis ő volt a legjobb nagyi és ha kellett számíthattunk rá de mindenkire érvényesek a le nem írt szabályok,vagyis nem lőcsöljük rá a másikra a problémánkat ráadásul nem keltünk bűntudatot. Plusz ha én megyek tanfolyamra először mindent lefixálok és elintézek mielőtt jelentkeznék rá.
2014. ápr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 A kérdező kommentje:
Feljelentheted az IP-címet vagy mit, mert nem én küldtem a privát az üzenetet.
2014. ápr. 28. 19:17
 50/92 anonim ***** válasza:
41%

19:14


A kérdezõ azt nem irta, hogy mikor szóltak neki, hogy szükség lenne a segitségére.

2014. ápr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!