Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz ennek a vége, teljesen...

Mi lesz ennek a vége, teljesen összeomlok?

Figyelt kérdés
Hat éve ismerkedtünk meg a párommal, első látásra lángoló szerelem volt. Elvált nő vagyok 40 éves, 2 gyermek édesanyja. A párom 37 éves, nincs saját gyermeke. Két nagyon erős egyéniség találkozása egy viharos, szenvedélyes kapcsolatot hozott. Későn kezdte nappalin az egyetemet, 35 évesen fejezte be. Már akkor kezdődtek a problémák, nehezen lett meg a nyelvvizsgája, így a diplomáját is csak később vehette át. Közel egy évig nem talált állást, addig tőlünk 50 km-re, az édesanyjával élt. Nem volt pénze, nekem is be kellett osztanom a fizetésemet, keveset találkoztunk. Elég sokat vitáztunk a kialakult helyzet miatt. Leginkább azon, hogy nem kellő intenzitással kereste a munkát.Otthon az anyjával napi szinten vitáztak, nehezen viselte.Végre tavaly szeptemberben munkát találtam neki, amit elvállalt ( bár nem tetszett neki, hogy 90 ezer ft-ért dolgozik egyetemi diplomával), és végre összeköltöztünk. Itt kezdődtek a gondok. Munkából hazaérve első volt, hogy bekapcsolta a számítógépet, és filmet nézett vacsora közben. Majd onnét nem állt fel, hanem elkezdett játszani valamelyik játékkal. Vagy egyedül, vagy skype-on kapcsolatban volt közben a barátaival. Meg nem tudom mondani, hányszor ültem egyedül a konyhában magányosan és hányszor feküdtem le aludni egyedül, majd 11-12 óra magasságában ő is jött aludni, de akkor már nem álltam meg szó nélkül. Addig fajult a dolog, hogy már ha megláttam, hogy leül a gép elé, már akkor vitáztam vele. Többször hazaküldtem, hogy menjél haza a gépeddel együtt anyádhoz, majd ő elviseli. Mindig kibékültünk és visszajött, átmenetileg javult a helyzet.A házimunkában nem segített, a fizetésénél többet költött magára. Túlórát vállaltam, hogy mindent fizetni tudjunk, de hamar rájöttem, hogy ez nem elég. Elúsztunk a rezsivel, amiről ő nem tudott. Én iszonyúan feszült voltam emiatt, a veszekedés is egyre több lett, az ingerküszöböm is alacsonyabb. Belefáradtam a vitákba, a túlórába, a háztartásba, az anyagi problémákba, a gyereknevelés nehézségeibe, úgy éreztem minden az én gondom. Ő meg csak azt mondogatta, majd segít, most hadd játszon, most filmet néz, miért nem maradok ébren és akkor együtt aludhatunk el. Csak kérnem kell, és feláll a gép elől. Ez a kedvencem. Én úgy gondolom, ennek magától értetődőnek kéne lennie.Nagyon szeretjük egymást, sokszor közeledett, átölelt, megcsókolt, én meg eltoltam magamtól, hagyjon, fáradt vagyok, miért nem tölt velem több időt , mindig a gép stb... 2 hete összecsomagolt, azt mondta, nem bírja az állandó vitákat, nem tisztelem, megalázom és időt kért. Azt mondta, kétesélyes lehet így a dolog, ha elmegy, de ha marad, biztosan szakítunk a viták miatt, amik egyre durvábbak lettek. Keveset beszéltünk telefonon, de úgy érzem, nagyon negatív, eléggé kevés az esély arra, hogy új alapokra helyezzük a kapcsolatot. Alig eszem, állandóan agyalok, rájöttem, én is sok dologban hibás vagyok. Azt mondta, szerda este eljön beszélgetni és a gyerekekhez, nem marad sokáig. Eléggé csalódott és a hangja szomorú volt. Úgy érzem döntésre jutott, és aggódom. Szeretem őt őszintén még akkor is, ha sokat bántottam. Nem tudom, van-e, lehet-e jövője a kapcsolatunknak? Van-e esély változásra? Hogyan lehet 6 évet csak úgy eldobni? Kikészültem idegileg, lelkileg padlón vagyok, aludni nem tudok, félek a találkozástól...
2013. nov. 20. 01:43
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező! A párod azért szomorú és csalódott, mert felrúgod az eddigi kényelmét. Ez az ember nem szeret téged, csak egy ingyencseléd voltál neki és pótanyuka. Azt hiszed azzal jobban szeretne, ha békén hagynád és gépezhetne? Szép lenne, ha ezen múlnának az érzelmek!
2013. nov. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:

"Két nagyon erős egyéniség találkozása".

Ezt a mondatodat a leírás alapján cáfolnám. Te lehet, hogy erős egyéniség vagy, de a párod egy kutya.szr.

Ha egy évvel később visszanézed a mostani állapotot, nevetni fogsz, mennyire buta voltál. Lépj és ne nézz vissza!

2013. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 Zoli7754 ***** válasza:

40-es válaszoló vagyok.Ha nekem szólt a köszönet ,.... szívesen.:) látod azért a lényeg visszatér az újabb kapcsolatodban is.Nekem úgy tűnik, hogy a házasságodban, és a jelen kapcsolatodban is a "hatalmi harc" az egyik fő megoldandó kérdés.A házasságodban a párod nyomta el magában az "önérvényesítését", a "harc" elöl inkább kimenekült a garázsba.Gondolom azok után vágytál olyan férfira akinek van véleménye , és nem nyomja el magában azt amit szeretne.Hát igen , ...az új kapcsolatban ez meg is jött, de igazából nem következett be a nagy változás.Az új kapcsolatban megint csak előjött a hatalmi kérdés.Bár az előzőben talán nem is látszott mert a férjed elnyomta .magában.Mindent megcsinált csak ne keljen szembesülnie a hatalomvágyával, a konfliktussokkal.Ellentmondásosnak tűnik, de sokan így álcázzák a hatalom utáni vágyukat.Aki menekül a konfliktus elől az valójában nem akar kompromisszumot kötni.Az ilyen ember valójában azt szeretné, hogy teljes mértékben úgy történjenek a dolgok ahogyan azt ő elképzeli , aztán mivel látja, hogy a másik ebbe nem menne bele, azért inkább teljesen alárendeli magát a másik akaratának.Látszólag úgy tűnik, hogy milyen jó ember az ilyen , a másik bezzeg egy zsarnok.A látszatra sohasem szabadna hagyatkoznunk.

Az új kapcsolatban azért Te megélted a másik oldalt is , akár mennyire is állítod, hogy megint csak uralkodni próbáltál a párod felett.Nem állítom, hogy nem próbáltál uralkodni felette.Hiszen ez mindegyikünkben ott van, van akinél ez látszik van akinél nem oly látványos.Egyrészt "beismered"hogy hibáztál, ("megint uralkodni próbáltál") másrészt nehezményezed, az ő hozzáállását.Teljesen jogos a részedről, az elvárás vágy hogy ne Te fizesd az ő többleteit , jogos az elvárásod, hogy ha úgy döntött hogy részt vesz a családi életetekben akkor az ne csak filmnézésben merüljön ki.Ezért nehogy már hibáztasd magad.Ő vajon beismeri , hogy mit is csinál tulajdonképpen amikor azon sértődik meg , hogy Te hordod a nadrágot.Mondhatnám azt is, hogy ha ő képtelen "hordani a nadrágot", akkor neked kell.Jó persze ez így nagyon le van egyszerűsítve.Egy kicsit azért összetettebb ez az egész.

Néha elcsodálkozom, hogy nagyon sok nőben milyen hatalmas energia van, mi mindenre képesek vagytok, és mégis , gyakran megalázkodva kuncsorogtok a férfiak szeretet morzsáiért. Ördögi kör. Sokra lennétek képesek ti Nők, de nem bíztok magatokban ezért öntudatlanul is olyan pasit választotok aki szintén nem bízik önmagában sem bennetek.Viszont ha nem bízunk magunkban , hogy is bízhatna bennünk bárki más.

2013. nov. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:

"Néha elcsodálkozom, hogy nagyon sok nőben milyen hatalmas energia van, mi mindenre képesek vagytok, és mégis , gyakran megalázkodva kuncsorogtok a férfiak szeretet morzsáiért. Ördögi kör. Sokra lennétek képesek ti Nők, de nem bíztok magatokban ezért öntudatlanul is olyan pasit választotok aki szintén nem bízik önmagában sem bennetek.Viszont ha nem bízunk magunkban , hogy is bízhatna bennünk bárki más."


Ezt a pár mondatot szinte a kategóriába érkező összes kérdéshez be lehetne másolni.

Kicsit közhelyes, de mélységesen igaz.

2013. nov. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nem pont ezért, de anyukám 20 évet rúgott fel, és jól tette! Azóta boldog, kiegyensúlyozott, van ideje és pénze magára, és talált egy normális pasit is, aki a tenyerén hordozza és odafigyel rá.


Amúgy meg ne mutass a gyerekeidnek rossz példát, mert ez, hogy hagyod, hogy szép szavakért cserébe cselédnek használjanak, nem jó minta.

2013. nov. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
Kérdező, a párod tipikus anyuci pici fia. Menekülj!
2013. nov. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
Szia. Na, mi lett a szerdai döntés?
2013. nov. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 A kérdező kommentje:
Nagyon nehezen, de szakítottunk. Ebben az is segítségemre volt, hogy elmondta, egy héttel azután, hogy elköltözött, egy buliban összejött egy nővel, lefeküdtek egymással. Még a nevét sem tudja. Szomorú vagyok...
2013. nov. 27. 09:20
 59/61 anonim ***** válasza:
Jól tetted. Ne legyél szomorú, nem volt közös az utatok.
2013. nov. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy valaminek a vége, egy új dolog kezdete! :)
2013. nov. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!