Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz ennek a vége, teljesen...

Mi lesz ennek a vége, teljesen összeomlok?

Figyelt kérdés
Hat éve ismerkedtünk meg a párommal, első látásra lángoló szerelem volt. Elvált nő vagyok 40 éves, 2 gyermek édesanyja. A párom 37 éves, nincs saját gyermeke. Két nagyon erős egyéniség találkozása egy viharos, szenvedélyes kapcsolatot hozott. Későn kezdte nappalin az egyetemet, 35 évesen fejezte be. Már akkor kezdődtek a problémák, nehezen lett meg a nyelvvizsgája, így a diplomáját is csak később vehette át. Közel egy évig nem talált állást, addig tőlünk 50 km-re, az édesanyjával élt. Nem volt pénze, nekem is be kellett osztanom a fizetésemet, keveset találkoztunk. Elég sokat vitáztunk a kialakult helyzet miatt. Leginkább azon, hogy nem kellő intenzitással kereste a munkát.Otthon az anyjával napi szinten vitáztak, nehezen viselte.Végre tavaly szeptemberben munkát találtam neki, amit elvállalt ( bár nem tetszett neki, hogy 90 ezer ft-ért dolgozik egyetemi diplomával), és végre összeköltöztünk. Itt kezdődtek a gondok. Munkából hazaérve első volt, hogy bekapcsolta a számítógépet, és filmet nézett vacsora közben. Majd onnét nem állt fel, hanem elkezdett játszani valamelyik játékkal. Vagy egyedül, vagy skype-on kapcsolatban volt közben a barátaival. Meg nem tudom mondani, hányszor ültem egyedül a konyhában magányosan és hányszor feküdtem le aludni egyedül, majd 11-12 óra magasságában ő is jött aludni, de akkor már nem álltam meg szó nélkül. Addig fajult a dolog, hogy már ha megláttam, hogy leül a gép elé, már akkor vitáztam vele. Többször hazaküldtem, hogy menjél haza a gépeddel együtt anyádhoz, majd ő elviseli. Mindig kibékültünk és visszajött, átmenetileg javult a helyzet.A házimunkában nem segített, a fizetésénél többet költött magára. Túlórát vállaltam, hogy mindent fizetni tudjunk, de hamar rájöttem, hogy ez nem elég. Elúsztunk a rezsivel, amiről ő nem tudott. Én iszonyúan feszült voltam emiatt, a veszekedés is egyre több lett, az ingerküszöböm is alacsonyabb. Belefáradtam a vitákba, a túlórába, a háztartásba, az anyagi problémákba, a gyereknevelés nehézségeibe, úgy éreztem minden az én gondom. Ő meg csak azt mondogatta, majd segít, most hadd játszon, most filmet néz, miért nem maradok ébren és akkor együtt aludhatunk el. Csak kérnem kell, és feláll a gép elől. Ez a kedvencem. Én úgy gondolom, ennek magától értetődőnek kéne lennie.Nagyon szeretjük egymást, sokszor közeledett, átölelt, megcsókolt, én meg eltoltam magamtól, hagyjon, fáradt vagyok, miért nem tölt velem több időt , mindig a gép stb... 2 hete összecsomagolt, azt mondta, nem bírja az állandó vitákat, nem tisztelem, megalázom és időt kért. Azt mondta, kétesélyes lehet így a dolog, ha elmegy, de ha marad, biztosan szakítunk a viták miatt, amik egyre durvábbak lettek. Keveset beszéltünk telefonon, de úgy érzem, nagyon negatív, eléggé kevés az esély arra, hogy új alapokra helyezzük a kapcsolatot. Alig eszem, állandóan agyalok, rájöttem, én is sok dologban hibás vagyok. Azt mondta, szerda este eljön beszélgetni és a gyerekekhez, nem marad sokáig. Eléggé csalódott és a hangja szomorú volt. Úgy érzem döntésre jutott, és aggódom. Szeretem őt őszintén még akkor is, ha sokat bántottam. Nem tudom, van-e, lehet-e jövője a kapcsolatunknak? Van-e esély változásra? Hogyan lehet 6 évet csak úgy eldobni? Kikészültem idegileg, lelkileg padlón vagyok, aludni nem tudok, félek a találkozástól...
2013. nov. 20. 01:43
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tanulságos dolgokat írtál.
2013. nov. 20. 08:51
 42/61 A kérdező kommentje:
17 évig éltem házasságban, a volt férjem főzött, mosott, takarított, jó apja volt a gyerekeinknek. Talán túl korán találtunk egymásra, elmúlt a szerelem.Abban a kapcsolatban mindig minden úgy volt, ahogy én elterveztem, a volt férjem asszisztált az elképzeléseimhez, vitázni nem lehetett vele, otthagyott, kiment a garázsba bütykölni. Amikor az első vitánkra sor került a párommal, szinte megrökönyödtem, hogy ellentmond, van saját véleménye, de sokáig minden úgy volt, ahogy én akartam. Aztán ebből is elege lett, azt mondta, én vagyok a kapitány, én akarom hordani a nadrágot. Azért mi 4,5 évig csak találkozgattunk, addig nekem kellett helyt állnom a 2 gyerekkel egyedül mindenben. Nehéz változni ennyi idősen, bár beláttam, ez is hiba volt. Most viszont úgy érzem, hiába teszek és tettem az elmúlt hetekben lépéseket, nem hiszi el, amit mondok. Miért nem akkor tettem ezeket és láttam be hibáimat, míg együtt voltunk? - jött a kérdés. Nem tudom. Én úgy gondoltam, soha nem késő változni, ha két ember szereti egymást - már ebben sem vagyok biztos...
2013. nov. 20. 09:03
 43/61 A kérdező kommentje:
Tegnap este azt mondta, eljön, de csak rövid időre, ne sok jóra számítsak, nagyon csalódott, sok mindent felismert és átértékelt, most lett igazán felnőtt. Ezek után sajnos nem sok jóra számítok. azt tudom, hogy két hete bizonytalanságban tart, ami kikészít teljesen, és most úgy érzem, bármerre mozdul a mérleg nyelve, még mindig jobb, mint a bizonytalanság...
2013. nov. 20. 09:07
 44/61 A kérdező kommentje:
Valószínűleg búcsúzni jön. Tőlem és a gyerekektől. Hibáival együtt őszintén szeretem, és tudom, ő is szeret. De úgy vélem, most már kevés a szerelem ereje. Sajnos.
2013. nov. 20. 09:09
 45/61 anonim ***** válasza:
90%
Ne haragudj de ö nem szeret téged. Csak a kényelmet, kiszolgálást amit adsz neki. Ezt kapta otthony anyukától is most pedig töled. Amint a felelösségre terelödik a szó, szorul a hurok a nyaka körül és lelép. Ez az igazság, csak nem mersz még szembenézni ezzel.
2013. nov. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!


Nem olvastam végig a hozzászólásokat, csak a kérdést és az utolsó kommentjeidet. Bocsánat, ha olyat írok, amit már más is.


Az én véleményem az, hogy hagyd elmenni. Sok szempontból nem illetek össze, szóval lehetne még próbálkozni, de azt gondolom, de nem lenne értelme.


A párod egy nagy gyerek, aki 35 éves koráig anyucinál lakott. (jól értelmeztem, hogy addig nem is dolgozott?) Feltételezem nem szokott hozzá ahhoz, hogy a rendért, vagy a meleg kajáért tennie is kell valamit, mert készen kapta. Anyukájánál nyilván volt ideje számítógépezni, játszani és ez nagyon kényelmes állapot volt a számára. Nem hiszem, hogy 37 évesen nagyon törné magát, hogy ezen változtasson. Azt mondják lakva lehet megismerni a másikat. Te most megismerted az igazi énjét. Szerelmes voltál/vagy valakibe, akiről kialakítottál magadban egy képet a távkapcsolat során, de kiderült, hogy a valóság más. Azt lesz a legnehezebb elfogadni, hogy ez a valóság az igazi, de te inkább abba az álomképbe lehetsz szerelmes. Ami viszont nem létezik.


Ő azt érzi, hogy nem tiszteled eléggé. Az utolsó hozzászólásaid ezt talán alátámasztják, elég határozott személyiség vagy, és ezt biztos zokon vette. De a tisztelet nem itt kezdődik. Úgy gondolom a viselkedése nem ad túl sok tiszteletre okot (kiszolgáltatja magát, több munkát vállalsz a gyerekeiddel való törődés rovására, hogy ő többet költhessen, semmiben nem segít, csak a kényelmet élvezi...stb)

Azt gondolom, hogy egy ilyen férfit(gyereket) én sem tudnék tisztelni.


Az viszont elgondolkodtató, hogy néhány puszi és ölelés hatására most magadban keresed a hibát. Egy hibád van, hogy ezt eddig tűrted.

6 évet el lehet dobni (még 10-et is, ha nem működik a dolog), de elpazarolni az idődet a semmire?


A kedves párod nem fog megváltozni. Te is tudod, közel a 40-hez nem tudsz valakit átformálni a saját igényeid szerint. Ez a kapcsolat nem működőképes, mert az egyik fél csak ad bele (időt, pénzt, energiát), a másik meg csak az előnyeit élvezni. Ez így nincs egyensúlyban.


Legyél erős, ne gyengülj el egy két puszi hatására, és ha ő nem hozza fel a szakítást, tedd meg te. Még csak 40 vagy, találhatsz magadnak hozzád illő párt. A gyerekedre is jutna több időd, ha nem kellene őurasága miatt plussz munkát vállalnod.

Elhiszem, hogy kikészültél, kérj segítséget. Barát, pszichológus, meditáció..stb. Majd kilábalsz a bajból. CSak 6 évet vesztegettél el, nem az egész életedet. Abból még sok hátra van.

2013. nov. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kedvesek a hozzászólók, sajnos eddig nem ezt tapasztaltam az oldalon.


Nagyon egyet tudok érteni az előttem szólókkal és furcsa, hogy ezt pont én írom, mert ugyanebben a cipőben járok, mint te.


Nekem ugyan még nincs gyerekem és a harmincas éveim elejét taposom, de a párom szinte ugyanez. Nem lakik nálam, hetente három napot vagyunk együtt, de mindig mindent én fizetek. Két év együttlét után végre elment dolgozni, fél éve van a munkahelyén, de abból én még egy fillért nem láttam, mert ahogy megkapja a fizetést, az első két napban el is költi. Tizedikén fizetés, tizenharmadikán közli, hogy nincs pénze. Hónapok óta ígérgeti, hogy "majd" elvisz vacsorázni, hogy megünnepeljük az évfordulónkat, az első két évfordulón én nagyon drága helyre hívtam meg, tudván hogy neki nincs pénze. Idén nem voltam hajlandó, ezért közöltem vele, hogy most rajta a sor. A fent említett módon "igyekszik" intézni az idei évfordulónkat.

Ő is az anyukájával él, aki mindent a feneke alá tesz, az ételtől kezdve a mosott ruháig. Felelősséget az életben semmiért nem kellett vállalnia. Az első két évben mindent megvettem neki, ruhákat, ételt, ha elmentünk valahova, én fizettem. Aztán egy nap ráébredtem, hogy én ezt így tovább nem akarom csinálni. Azóta állandó vitában és harcban állunk egymással, nagyon keveset változott jó irányba és inkább többet rossz irányba. Bár mindig megkérdezi, hogy segítsen-e valamiben, azt gondolom, az nagyon kevés hogy megpucolja a krumplit az ebédhez. És tudom, hogy én rontottam el, az elején nem kellett volna elrontanom. Jelenleg én úgy állok a kérdéshez, hogy vagy változik vagy lépek. A harcok állandóak, a változás lassú és a türelmem egyre kevesebb. Megértelek, mert szereted, de igazuk van azoknak, akik azt írták, jobbat érdemelnél!


Egy sorstársnőd, 32/N

2013. nov. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
100%

röviden, lehet h kicsit nyersen írok, mert nincs sok időm.

Hagyd ezt a pasit, te az a típus vagy, akibe bár 5ször belerúgnak még ő kér bocsánatot. És ezt ő tudja és kihasználja. Tudja, h vissza akarod kapni, de nem puffogva sértődve megy el, hanem eljátssza a sértettet, megbántottat, h neked legyen még a végén bűntudatod, amiért egy ilyen link pasi elhagy. Hidd el, találsz jobbat!!!!!

2013. nov. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan, kedves kérdező, nem hiszem el, hogy te még mindig magadat hibáztatod, és azt keresed, mit kellett volna másképp tegyél...

Semmit, a hiba nem benned van, vedd már észre.

Hagyd elmenni, neked csak jobb lehet!

33-as voltam

41/N

2013. nov. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
2%

Töltsön veled több időt, de ha azt tenné,akkor elutasítod, mert fáradt vagy.

NA hallod, neked se lehet könnyű a kedvedre tenni.

2013. nov. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!