Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz ennek a vége, teljesen...

Mi lesz ennek a vége, teljesen összeomlok?

Figyelt kérdés
Hat éve ismerkedtünk meg a párommal, első látásra lángoló szerelem volt. Elvált nő vagyok 40 éves, 2 gyermek édesanyja. A párom 37 éves, nincs saját gyermeke. Két nagyon erős egyéniség találkozása egy viharos, szenvedélyes kapcsolatot hozott. Későn kezdte nappalin az egyetemet, 35 évesen fejezte be. Már akkor kezdődtek a problémák, nehezen lett meg a nyelvvizsgája, így a diplomáját is csak később vehette át. Közel egy évig nem talált állást, addig tőlünk 50 km-re, az édesanyjával élt. Nem volt pénze, nekem is be kellett osztanom a fizetésemet, keveset találkoztunk. Elég sokat vitáztunk a kialakult helyzet miatt. Leginkább azon, hogy nem kellő intenzitással kereste a munkát.Otthon az anyjával napi szinten vitáztak, nehezen viselte.Végre tavaly szeptemberben munkát találtam neki, amit elvállalt ( bár nem tetszett neki, hogy 90 ezer ft-ért dolgozik egyetemi diplomával), és végre összeköltöztünk. Itt kezdődtek a gondok. Munkából hazaérve első volt, hogy bekapcsolta a számítógépet, és filmet nézett vacsora közben. Majd onnét nem állt fel, hanem elkezdett játszani valamelyik játékkal. Vagy egyedül, vagy skype-on kapcsolatban volt közben a barátaival. Meg nem tudom mondani, hányszor ültem egyedül a konyhában magányosan és hányszor feküdtem le aludni egyedül, majd 11-12 óra magasságában ő is jött aludni, de akkor már nem álltam meg szó nélkül. Addig fajult a dolog, hogy már ha megláttam, hogy leül a gép elé, már akkor vitáztam vele. Többször hazaküldtem, hogy menjél haza a gépeddel együtt anyádhoz, majd ő elviseli. Mindig kibékültünk és visszajött, átmenetileg javult a helyzet.A házimunkában nem segített, a fizetésénél többet költött magára. Túlórát vállaltam, hogy mindent fizetni tudjunk, de hamar rájöttem, hogy ez nem elég. Elúsztunk a rezsivel, amiről ő nem tudott. Én iszonyúan feszült voltam emiatt, a veszekedés is egyre több lett, az ingerküszöböm is alacsonyabb. Belefáradtam a vitákba, a túlórába, a háztartásba, az anyagi problémákba, a gyereknevelés nehézségeibe, úgy éreztem minden az én gondom. Ő meg csak azt mondogatta, majd segít, most hadd játszon, most filmet néz, miért nem maradok ébren és akkor együtt aludhatunk el. Csak kérnem kell, és feláll a gép elől. Ez a kedvencem. Én úgy gondolom, ennek magától értetődőnek kéne lennie.Nagyon szeretjük egymást, sokszor közeledett, átölelt, megcsókolt, én meg eltoltam magamtól, hagyjon, fáradt vagyok, miért nem tölt velem több időt , mindig a gép stb... 2 hete összecsomagolt, azt mondta, nem bírja az állandó vitákat, nem tisztelem, megalázom és időt kért. Azt mondta, kétesélyes lehet így a dolog, ha elmegy, de ha marad, biztosan szakítunk a viták miatt, amik egyre durvábbak lettek. Keveset beszéltünk telefonon, de úgy érzem, nagyon negatív, eléggé kevés az esély arra, hogy új alapokra helyezzük a kapcsolatot. Alig eszem, állandóan agyalok, rájöttem, én is sok dologban hibás vagyok. Azt mondta, szerda este eljön beszélgetni és a gyerekekhez, nem marad sokáig. Eléggé csalódott és a hangja szomorú volt. Úgy érzem döntésre jutott, és aggódom. Szeretem őt őszintén még akkor is, ha sokat bántottam. Nem tudom, van-e, lehet-e jövője a kapcsolatunknak? Van-e esély változásra? Hogyan lehet 6 évet csak úgy eldobni? Kikészültem idegileg, lelkileg padlón vagyok, aludni nem tudok, félek a találkozástól...
2013. nov. 20. 01:43
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
38%

Egyrészt megértelek, túl nagy rajtad a nyomás és úgy érezted, nem kapsz elég segítséget és több törődésre lenne szükséged.

Pár dologban viszont már nem annyira értelek. Ha a párod gépezett, haragudtál érte (addig rendben is van, hogy emiatt ne hanyagoljon el). Ha nem gépezett, hanem közeledett hozzád, átölelt, akkor meg elutasítottad. Akkor mit csináljon? Üljön melletted és nézzétek együtt a falat? Vagy ha már te korán elalszol, akkor meg feküdjön melletted és a változatosság kedvéért a plafont bámulja a sötétben, mert ő még nem tud olyankor aludni?

Az is hülyeség, hogyha teljesen eltiltod a hobbijától, mert régebben túllőtt a célon.

Kicsit ki kellene nyitnod a szád és tényleg megkérni, hogy segítsen, nem azt várni, hogy kitalálja a gondolataidat.

Mi is megcsináltuk az elején egymással a párommal azt, amit te: ha egyikünk leült a gép elé, a másiknak meg eszébe jutott valami, amit el kell végezni, kiment szó nélkül, csinálgatta egy darabig, aztán nekitámadt a másiknak, hogy "nem láttad, mit csinálok, miért nem segítettél?"

Nem szabad!

Beszéld meg a pároddal, hogy milyen segítségre van szükséged, hogy osszátok be esetleg az otthoni munkát, mit csináljon ő, mit csináljatok együtt.

Meg aztán kell néha egy kis szabadság, egy kis pihenés. Elmehetnétek néha együtt valahova, ahol mindketten jól érzitek magatokat, számítógép nélkül, a napi gondokat félretéve.

Ha csak otthon ül az ember, tényleg belefásulhat és előfordulhat, hogy munka után leül gépezni, ez nem akkora nagy bűn.

2013. nov. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
95%

Felesleges bármit is várni ettől a kapcsolattól.

A párod kényelmesen elvan a kis világában, nem igyekszik, neki így jó. Az egy dolog, hogy későn kezdi az egyetemet, mert nem mindenkinek van lehetősége korábban tanulni, de 3x évesen ne akarja már nappalin elvégezni, úgy hogy egy kétgyerekes családanya meg a saját anyja tartja el.. Ráadásul a tanuláson kívül nem volt más dolga, de még abban sem igyekezhetett eléggé, ha évek alatt nem sikerült egy nyelvvizsgát összehozni.

A diploma pedig önmagában nem elég, szakmai tapasztalat és kapcsolatok kellenek, ami ezek szerint neki nem nagyon van.

Én biztosan nem pazarolnám el az éveimet egy ilyen kapcsolatra. 40 évesen nem vagy öreg, most még van esélyed ismerkedni és új kapcsolatot keresni egy normális férfival, aki valamit már le is tett az asztalra, nem pedig másoktól várja a segítséget egy életen át.

2013. nov. 20. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek a gyermekeid? Nem írtad, hogy a párod kapcsolata milyen volt pld. a gyerekekkel.
2013. nov. 20. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 A kérdező kommentje:
16 és 10 évesek. Sajátjaként szereti a gyerekeket, ők is viszont szeretik. A 10 éves - lány - a könnyebb eset, a fiam már kamasz erősen, nekem sem könnyű vele.
2013. nov. 20. 02:17
 15/61 anonim ***** válasza:
1%
A 16 évessel miért nem könnyű? Csak nem igazam volt és a pénz a baja? Sűrgősen keress egy gazdag csávót, mielőtt elzüllik!
2013. nov. 20. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
Hát akkor drukkolok, hogy átgondolta, és változatni akar és mégis titeket akar szerda estétől :) Majd írd meg, addig meg ne idegeskedj. (és utána se).
2013. nov. 20. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 A kérdező kommentje:
Nem a pénz a baja. Sokszor felesel, flegma, rendetlen, ilyen jellegű problémákról van szó. A pénzes pasi nem érdekel. Momentán, ha ma este lezárja ezt a kapcsolatot, egy pasi sem fog érdekelni legyen gazdag vagy szegény.
2013. nov. 20. 02:22
 18/61 anonim ***** válasza:
38%
Remélem, tudod, hogy ha újrakezditek, nemcsak neki kell változni, mert itt látszik, hogy jócskán hibáztál te is.
2013. nov. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 A kérdező kommentje:
Tudom, sokat hibáztam, ezt el is mondtam telefonon neki, de mégis úgy érzem, hiába, most besokallt.
2013. nov. 20. 02:29
 20/61 anonim ***** válasza:
43%
Értem. De továbbra is kitartok amellett, hogy keress mást. 40 éves vagy, nem 80. De amúgy sem késő újrakezdeni. Méghozzá sohasem. Ez a fickó nem fog változni. 35 évesen az anyjával él basszus. Biztos a diplomája se nagy szám, ha 90 ezerért dolgozik.. Elszúrta sajnos. Nem te, ő. Ezt ki kell mondani, bármily nehéz. És ez nem a te sarad. Hanem az övé. Te neked nem kell benne lenned. Köpjél most azonnal 3-at és örülj a szerencsédnek, hogy megkönnyítette a döntésed. De az biztos, hogy neked a sarkadra kell állnod, és mivel nő vagy, így könnyebb lesz. Keress egy olyat akinek saját egzisztenciája van, külön él, ház, autó, mindene megvan és csak te hiányzol és így teljes lesz az élete. Amiből csak te hiányoztál. Egy ilyen majd értékel. És igen, legyen pénzes, emellett is kitartok továbbra is..
2013. nov. 20. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!