Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz ennek a vége, teljesen...

Mi lesz ennek a vége, teljesen összeomlok?

Figyelt kérdés
Hat éve ismerkedtünk meg a párommal, első látásra lángoló szerelem volt. Elvált nő vagyok 40 éves, 2 gyermek édesanyja. A párom 37 éves, nincs saját gyermeke. Két nagyon erős egyéniség találkozása egy viharos, szenvedélyes kapcsolatot hozott. Későn kezdte nappalin az egyetemet, 35 évesen fejezte be. Már akkor kezdődtek a problémák, nehezen lett meg a nyelvvizsgája, így a diplomáját is csak később vehette át. Közel egy évig nem talált állást, addig tőlünk 50 km-re, az édesanyjával élt. Nem volt pénze, nekem is be kellett osztanom a fizetésemet, keveset találkoztunk. Elég sokat vitáztunk a kialakult helyzet miatt. Leginkább azon, hogy nem kellő intenzitással kereste a munkát.Otthon az anyjával napi szinten vitáztak, nehezen viselte.Végre tavaly szeptemberben munkát találtam neki, amit elvállalt ( bár nem tetszett neki, hogy 90 ezer ft-ért dolgozik egyetemi diplomával), és végre összeköltöztünk. Itt kezdődtek a gondok. Munkából hazaérve első volt, hogy bekapcsolta a számítógépet, és filmet nézett vacsora közben. Majd onnét nem állt fel, hanem elkezdett játszani valamelyik játékkal. Vagy egyedül, vagy skype-on kapcsolatban volt közben a barátaival. Meg nem tudom mondani, hányszor ültem egyedül a konyhában magányosan és hányszor feküdtem le aludni egyedül, majd 11-12 óra magasságában ő is jött aludni, de akkor már nem álltam meg szó nélkül. Addig fajult a dolog, hogy már ha megláttam, hogy leül a gép elé, már akkor vitáztam vele. Többször hazaküldtem, hogy menjél haza a gépeddel együtt anyádhoz, majd ő elviseli. Mindig kibékültünk és visszajött, átmenetileg javult a helyzet.A házimunkában nem segített, a fizetésénél többet költött magára. Túlórát vállaltam, hogy mindent fizetni tudjunk, de hamar rájöttem, hogy ez nem elég. Elúsztunk a rezsivel, amiről ő nem tudott. Én iszonyúan feszült voltam emiatt, a veszekedés is egyre több lett, az ingerküszöböm is alacsonyabb. Belefáradtam a vitákba, a túlórába, a háztartásba, az anyagi problémákba, a gyereknevelés nehézségeibe, úgy éreztem minden az én gondom. Ő meg csak azt mondogatta, majd segít, most hadd játszon, most filmet néz, miért nem maradok ébren és akkor együtt aludhatunk el. Csak kérnem kell, és feláll a gép elől. Ez a kedvencem. Én úgy gondolom, ennek magától értetődőnek kéne lennie.Nagyon szeretjük egymást, sokszor közeledett, átölelt, megcsókolt, én meg eltoltam magamtól, hagyjon, fáradt vagyok, miért nem tölt velem több időt , mindig a gép stb... 2 hete összecsomagolt, azt mondta, nem bírja az állandó vitákat, nem tisztelem, megalázom és időt kért. Azt mondta, kétesélyes lehet így a dolog, ha elmegy, de ha marad, biztosan szakítunk a viták miatt, amik egyre durvábbak lettek. Keveset beszéltünk telefonon, de úgy érzem, nagyon negatív, eléggé kevés az esély arra, hogy új alapokra helyezzük a kapcsolatot. Alig eszem, állandóan agyalok, rájöttem, én is sok dologban hibás vagyok. Azt mondta, szerda este eljön beszélgetni és a gyerekekhez, nem marad sokáig. Eléggé csalódott és a hangja szomorú volt. Úgy érzem döntésre jutott, és aggódom. Szeretem őt őszintén még akkor is, ha sokat bántottam. Nem tudom, van-e, lehet-e jövője a kapcsolatunknak? Van-e esély változásra? Hogyan lehet 6 évet csak úgy eldobni? Kikészültem idegileg, lelkileg padlón vagyok, aludni nem tudok, félek a találkozástól...
2013. nov. 20. 01:43
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
34%
De minek teszed fel a kérdést, ha titkon igenis azt reméled, hogy visszajön hozzád és mindent újrakezdenél?
2013. nov. 20. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 A kérdező kommentje:
Szeretem őt, azért remélem, hogy visszajön. Kívülállók azonban sokszor világosabban látnak dolgokat, én most alkalmatlan vagyok a realitásra, az érzéseim kavarognak.
2013. nov. 20. 02:37
 23/61 anonim ***** válasza:
54%

Én azért szorítok nektek, hogy sikerüljön újra összejönnötök, de főleg azért szorítok, hogy mindketten kicsit máshogy csináljátok, mint előtte, jobban megértsétek egymást.

Mert úgy látom, itt nem az a gond, hogy nehezen tette le a nyelvvizsgát, mert végül csak letette. Igaz, hogy nem örült, hogy keveset fog keresni, de mégis elment végül dolgozni. A gyerekekkel is jól kijön. Szeretitek is egymást. Tehát azért ilyen szempontból olyan óriási problémák nincsenek.

Úgy néz ki, hogy a probléma az, hogy túl sok munka és felelősség van a válladon, ami eleve kikészít, meg ez a gépezés. Amit az elején túlzásba vitt a párod ezért keveset foglalkozott veled, később meg te vitted túlzásba a vitákat miatta, már annyiért is, ha csak a gép elé ült.

Ha ezen tudnátok változtatni, szerintem ebből még lehetne működőképes kapcsolat.

2013. nov. 20. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meglátjuk este, mit mond nekem...
2013. nov. 20. 02:50
 25/61 anonim ***** válasza:
98%

Nem értelek. Elolvastam háromszor és mégsem értelek téged.

Tudnál írni pár dolgot, hogy mi hiányzik? Azt írod, hogy folyton egyedül voltál, semmiben nem volt társad, nem segített otthon, nem tudtál vele beszélgetni, nem jártatok el szórakozni, egyedül aludtál esténként, mindennek a tetejébe jóformán te tartottad el. MI HIÁNYZIK?


"Nagyon szeretjük egymást,"

Ezt mivel mutatta ki? Azzal, hogy elnézte, hogy te még másodállást is vállalsz, amíg ő órákhosszat gépezik? Vagy azzal, hogy totálisan rádhagyta az összes házimunkát? Ez az ember észre sem vette, hogy kikészülsz idegileg, mert minden figyelmét a saját szórakozása kötötte le! Megkérdezhetem, hogy neked mikor volt utoljára lehetőséged, időd és pénzed kikapcsolódni? Kívánatos nőnek érezted magadat, amikor órákig gubbasztottál egyedül, miközben a szerelmed játszott, vagy filmet nézett? Mit adott neked a gondokon, a pluszmunkán kívül?

2013. nov. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtatók a szavaid. Ha nem ül a gép előtt, kedves,figyelmes, szenvedélyes, vicces, rendkívül intelligens férfi. Állandóan verseket írt nekem, szerelmes szavai, udvarlása különleges.Az utóbbi hónapokban állítása szerint a veszekedések és feszültség miatt menekült a gép elé, elmaradtak a versek, kevesebb volt a bók, a szerelmes szó is. Nem tudom, ördögi kör ez, ki kezdte : gép- vita - hagyjál békén- gép - sértődés- nem segítesz - vita- stb.
2013. nov. 20. 03:07
 27/61 anonim ***** válasza:
Hat akkor en is elkuldhetnem a fenebe a paromat,mert o is mindig a gep elott ul estenkent,bar o akkor mikor vegre lecsendesedika haz 3 omkicsi gyerek mellet,en nem pattogok tiszteletbe tarto hogy neki is kell egy kis pihenes,kikapcsolodas,nem varom el tole hogy eges,nap
2013. nov. 20. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
Lemaradt: nem varhatod el tole hogy egesznap teged nyaljon,faljon mikor hazaer a munkabol...
2013. nov. 20. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
100%

"Állandóan verseket írt nekem, szerelmes szavai, udvarlása különleges"

Szavak... mondani nagyon könnyű, hogy szeretlek. Tudod, mi nehéz? Felemelni a seggem és levenni a terhek felét a másik válláról! Én is tudnám mondani, hogy odavagyok érted, ha te fizetnél minden költséget, a fizetésemet egy az egyben magamra fordíthatnám, majd meló után feltett lábbal végignézném, hogyan csinálsz meg egyedül mindent, persze csakis a túlóráid után!


"Elúsztunk a rezsivel, amiről ő nem tudott"

Miért nem? Ezek szerint az ügyintézés is száz százalékig a te gondod volt. Neked nem partnered volt ez az ember, hanem a harmadik gyereked! Az ég áldjon meg, igaz, hogy mostantól nem fogja senki azt hazudni, hogy szeret, viszont nem kell túlóráznod, kevesebb házimunkád lesz, évek után végre lesz időd törődni saját magaddal! Ugrálnod kellene örömödben, nagyon súlyos kolonctól szabadultál meg! Még neked van bűntudatod, amiért szólni mertél őfelségének, hogy egy családapa nem viselkedhet így? Te jó ég...


Gondolkozz már el azon, hogy te mennyi mindent megtettél érte, cserébe pedig csak szavakat kaptál. A kisujját nem mozdította, hogy a közös életetek haladjon, hogy neked is jó legyen, hogy te is megpihenhess. Persze hogy feszült voltál, ha egyszer semmiben nem számíthattál a társadra!


Valahol te is hibás vagy, hogy így alakultak a dolgok. Nem, nem azért, mert többször is hangot adtál az elégedetlenségednek! Hanem azért, mert partnere voltál ebben a kiskirály-cselédlány játékban. Nem volt gyanús, hogy még munkát is te szereztél neki? Nem vetted észre, hogy bár elégedetlenkedett, amiért diplomával csak 90ezret keres, mégsem állt neki másik helyet szerezni? Ez egy élhetetlen, tutyimutyi alak, egy kisfiú, te pedig mint az anyukája, úgy gondoskodtál róla, borzasztó. Minimális elvárásaid sem voltak, magadat teljesen háttérbe szorítottad, ezzel nagyon csúnyán visszaélt az illető. Erről a férfiról, ilyen életről álmodoztál? Jó ez így neked..?

2013. nov. 20. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
Nem árt elgondolkoznod a 27-es válaszon, ott az igazság. Azért valamennyire a párod is hibás, mert a házimunkába azért illene besegítenie, ha mindketten dolgoztok. Bár nem tudom, hogy egyáltalán nem segített, vagy csak merészelte végignézni a filmet, amit már elkezdett és utána segített?
2013. nov. 20. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!