Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El szeretnénk menni a barátomm...

El szeretnénk menni a barátommal albérletbe, tanácsok?

Figyelt kérdés

mindketten jövőre kezdjük az egyetemet. ő biztos hogy el jön otthonról, mert nagyon megromlott a kapcsolata a szüleivel. most van félretéve 250 000 ft körül pénzünk, a szüleim havonta kb 30 000 forinttal tudnának segíteni.

nyárra rendes 8 órás munkát keresnénk, évközben meg nem tudjuk hogy legyen, mert semmiképpen se szeretném ha az eredményeim jelentősen romlanának. az ő szaka könnyebb, igy valószinüleg ő fog többet dolgozni.

az albérleten kívül (kb havi 25 körül már találtunk) még milyen költségekre számitsunk? mennyiből lehet kijönni havonta? a kaja nagyjából mennyibe fog kerülni?


2013. jún. 13. 16:38
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
0%

Hagyjuk már ezt a nincs munkalehetőséget, nem kell megmagyarázni, mondtam, utána kell járni, bármikor lehet menni, igazából én is csinálhattam volna jobban.

Másrészt az előttem szólónak meg üzenem, h jól átverték, h ennyi pénzért még asztal se volt, se mosógép(abba meg már bele se megyek, h miért 3*60 ezerrel számol meg h ugrik a 250 mikor 25 ezerről volt szó a kérdésben...jah a rosszindulat???)

Ez megint az, h valaki életképtelen....

Sajnálni tudlak csak titeket, tovább nem is zavarok, nehogy a kis védőburok megsérüljön körülöttetek és rájöjjetek mekkora vesztesek vagytok!

További jó magyarázkodást balfékek!

2013. jún. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:

"Másrészt az előttem szólónak meg üzenem, h jól átverték, h ennyi pénzért még asztal se volt, se mosógép(abba meg már bele se megyek, h miért 3*60 ezerrel számol meg h ugrik a 250 mikor 25 ezerről volt szó a kérdésben...jah a rosszindulat???) "


Számolj:


3x25 = 75.000, marad 175.000

+ havi rezsi, étel min. 70.000/hó

Hány hónapig is tartana a tartalék? Nem egészen 3-ig b*szki! És akkor még nem vett ruhát, nem mozdult ki, nem vett tankönyvet, nem volt beteg, stb.

2013. jún. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:

Miért?

Hány havi tartalék kell??

Te is jó nagy vesztes lehetsz, ha szerinted 3 havi tartalékkal nem lehet elindulni??:)

2013. jún. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
100%

"Te is jó nagy vesztes lehetsz, ha szerinted 3 havi tartalékkal nem lehet elindulni??:)"


Te meg jó nagy idióta lehetsz ha a mai munkaerőpiaci helyzetek mellett nekivágnál épphogy 2.5 hónapi tartalékkal, amiből semmi másra nem telik, csak a létszükségletre.


Már ne is haragudj, de értelmes ember úgy vág bele, hogy addig kitartson a tartaléka, amíg BIZTOSAN kap munkát, ez pedig leghamarabb vizsgaidőszakban, januárban lesz. Én sem most jártam egyetemre, 5-7 éve még mindenhova kellett a diákmunka, de azóta változtak a dolgok:


- adózni kell a diákmunkából is. Magyarán hiába kapsz 1000 ft-os álommelót 6-7 napban, már nem 1% az adója, hanem 16%. Az adót pedig nem a munkáltató nyeli le, hanem a dolgozó. Szóval a 100.000-es bevételedből bizony marad 84.000, a 80.000-esből meg 68.000.


- Remélem neked is sikerül felfognod emellett, hogy míg 5-10 éve orrba-szájba keresték a diákmunkát, mivel adómentes volt, ma már NEGYEDANNYI kereset nincs. Minden 2. diák viszont dolgozni szeretne, tehát TÚLKÍNÁLAT van, míg amikor te "dolgoztál", akkor MUNKAERŐHIÁNY volt = magasabb bérek, könnyebb munkalehetőség!


- A túlkínálat következtében nem csak a lehetőségek csökkentek, de az elvárások is fokozódtak: menj csak fel egy diákmunka-szolgáltató oldalára, minden 5. munka lesz csak olyan, ami nem heti 4-5 nap 8 órás. Szerinted az ilyet hogy csinálja egyetem mellett? Ezek azoknak vannak kitalálva, akik be vannak iratkozva, de nem járnak be/egyéni tanrenden vannak/ utolsó évükben már csak a szakdogát írják... félmunkaidős vagy heti 1-2 napos munkát kapni manapság MŰVÉSZET.


Mindemellett azt is figyelembe kell venned, hogy a kérdező NEM IGAZÁN AKAR dolgozni félév közben az eredményei miatt. Így EGY félmunkaidős keresetből kellene megélniük, ami szinte LEHETETLEN!

2013. jún. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 51%-os válaszoló, a szókincsed kimerül annyiban, hogy életképtelen és vesztes?? :)) hurrá! :)
2013. jún. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!