Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El szeretnénk menni a barátomm...

El szeretnénk menni a barátommal albérletbe, tanácsok?

Figyelt kérdés

mindketten jövőre kezdjük az egyetemet. ő biztos hogy el jön otthonról, mert nagyon megromlott a kapcsolata a szüleivel. most van félretéve 250 000 ft körül pénzünk, a szüleim havonta kb 30 000 forinttal tudnának segíteni.

nyárra rendes 8 órás munkát keresnénk, évközben meg nem tudjuk hogy legyen, mert semmiképpen se szeretném ha az eredményeim jelentősen romlanának. az ő szaka könnyebb, igy valószinüleg ő fog többet dolgozni.

az albérleten kívül (kb havi 25 körül már találtunk) még milyen költségekre számitsunk? mennyiből lehet kijönni havonta? a kaja nagyjából mennyibe fog kerülni?


2013. jún. 13. 16:38
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:

a takaritoszereket manipulálásnak tartom, töredékükre van csak tényleg szükség, egyébként mosószódával és ecettel elég sokmindent lehet tisztítani.

biciklivel járnánk, mivel nem nagy a város, internet pedig van a legtöbb albérletben.

2013. jún. 13. 17:06
 12/55 anonim ***** válasza:
100%
Mikor a diplomások, sok db. nyelvvizsgával sorban állnak a szar melókra, akkor komolyan elhiszed, hogy találsz nyárra (amúgy ki alkalmazna 2 hónapra?) egy 8 órás, bejelentett munkát? És igaza volt annak, aki írta, hogy ez így nem önállóság, mert akkor nem pénzelnének még otthonról!
2013. jún. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:

nem tudom tisztában vagy e azzal, hogy kiket vesznek fel egyetemekre, de nem csodálom, hgoy nagyrészük munkanélküli, amikor vagy büfésszakot választanak, vagy lusták leülni tanulni, vagy a kettő kombinálva. ráadásul a nyelvvizsga nem jelenti azt, hogy tudja is használni a nyelvet.

barátom előző egyeteme olyan volt, hogy ha semmit nem tanult még akkor is átment kettessel, mert nem akarták a tanárok, hogy megbukjon. ha elvégzi, gyakorlatilag 0 tanulással lett volna diplomája olyan szakon, amiről fogalma sincs, de ezt értelmetlennek találta, főleg hogy nem is érdekelte. a többiek, akik meg ottmaradtak, azoknak meg lesz egy ilyen diplomájuk.


találtam olyan munkát ami diákmunka, és pont erre a két hónapra alkalmaznának.meg elég sok mellékállás van, otthon gépelés, stb.

2013. jún. 13. 17:10
 14/55 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondoljátok meg, szerintem így csak nyomorogni fogtok. A félretett pénz percek alatt el fog fogyni (kaució stb.), a kaja tényleg nagyon drága, a rezsiről meg illene előre tájékozódni (korábbi számlákat kérjetek a kiadótól), rezsire ha olcsóbb fenntartású a lakás simán rászámolhattok 30-40 ezer Ft-ot. Plusz még tisztítószer, ruhanemű, egyetemmel kapcsolatos költségek, utazás. És még egy moziba sem mentetek el és egy sört sem ittatok a haverokkal. Sokkal jobban járnátok, ha kiélveznétek az egyetemi szabadságot, mert az az ember életének egyik legjobb szakasza. Amit meg közbe gyűjtögettek jó lesz életkezdési pénznek.
2013. jún. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
42%

Na a rosszindulat:)

Hányingerem van még mindig ettől a kategóriától.

2013. jún. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
Szerintem egy picit álomvilágban élsz, ne haragudj, hogy ezt mondom. :) De egyébként nem lehetetlen a megélhetés BIZTOS MUNKAHELY mellett. Én úgy semmiféleképp nem mennék albérletbe, hogy nincs mindkettőnknek állása. Mi is mennénk már, de amíg csak az egyikőnknek van addig semmiféleképpen sem megyünk. Diákmunkára nem lehet alapozni...Egyébként szerintem sem lehet addig önállónak nevezni egy embert ameddig otthonról KÉRI a pénzt, hogy megélhessen. Az más ha önként adnak, mert mondjuk sok van, de ha Te kéred az azt jelenti anélkül nem tudnál megélni tehát nem állsz meg teljesen a saját lábadon. 30ezer ráadásul nem kevés pénz, még 10000 csak-csak elfogadható de szerintem 30 ezer nagyon sok. De ahogy gondoljátok.
2013. jún. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
64%
Itt mindenki azt írja, hogy sok pénzbe kerülne és csak nyomorognátok, de te mindenki lehurrogsz, hogy nem kell ez, nem kell az jaj de okosak vagytok. Akkor csináld, aztán majd ha hónap végén nem lesz mint ennetek akkor nagyon tudtok koncentrálni az egyetemen vagy csak majd nem lesz szociális életetek mert egy pohár italt vagy mozijegyet sem tudtok venni, de HAJRÁ!
2013. jún. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az otthon gépeléses hülyeségek mind csak átverések! :)
2013. jún. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
100%

Hány napot is jártál egyetemre?

Majd ha jártál akkor mondj ilyeneket. A barátnőd hülye volt, kirúgták a suliból csak mást hazudik.

2013. jún. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
100%
Ja most olvasom csak, hogy 60-ból kijöttök majd??? Na ezért írtam még, hogy álomvilágban élsz. :) 60 ezer csak a rezsi plusz az albérlet alsó hangon és még nem számoltuk a téli kiadásokat! Még plusz a kaja, internet, ruha, gyógyszerek ... stb stb.
2013. jún. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!