Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El szeretnénk menni a barátomm...

El szeretnénk menni a barátommal albérletbe, tanácsok?

Figyelt kérdés

mindketten jövőre kezdjük az egyetemet. ő biztos hogy el jön otthonról, mert nagyon megromlott a kapcsolata a szüleivel. most van félretéve 250 000 ft körül pénzünk, a szüleim havonta kb 30 000 forinttal tudnának segíteni.

nyárra rendes 8 órás munkát keresnénk, évközben meg nem tudjuk hogy legyen, mert semmiképpen se szeretném ha az eredményeim jelentősen romlanának. az ő szaka könnyebb, igy valószinüleg ő fog többet dolgozni.

az albérleten kívül (kb havi 25 körül már találtunk) még milyen költségekre számitsunk? mennyiből lehet kijönni havonta? a kaja nagyjából mennyibe fog kerülni?


2013. jún. 13. 16:38
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
83%
Melyik város, menjetek kollégiumba sokkal olcsóbb.
2013. jún. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
100%

A lakbér csak egy dolog, hogy 25. Van közös költség, amit helye válogatja, függ attól, hogy központi fűtés van-e. Nekünk a központi fűtés miatt a közös költség 27 ezer volt. És ebben nincs benne a víz és a villany, amit fogyasztottunk. Persze egy garzoné nyilván nem ennyi.

Összességében mégis azt mondom, egy 60-at simán rá lehet számolni a lakbér+k.költség+fogyasztásra, plusz ugye a kaja...

2013. jún. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:

Azért mert a srácnak nem jó a kapcsolata otthon, és elköltözik, neked még nem kell elszúrni a fiatal éveidet

Számíts rá ha mégis vele mész, elkönyvelheted azt hogy az albérletre fogsz dolgozni vele együtt, és semmi megtakarításotok nem lesz amire azt lehetne mondani hogy "na igen ez jelentős"

2013. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:

koleszbe nem vennének fel, mert közel lakok, viszonylag magas az egy főre jutó jövedelem itthon, ráadásul a pontjaim is alacsonyak.

szegedről van szó

ha 60ból kijövünk, akkor ha a szüleim segítenek 30-al, a másik 30at már nem olyan nehéz megkeresni. plusz még ott a megtakaritás.

én is mindenképpen el akarok menni otthonról, mert szeretnék önállósodni és azt, hogy saját háztartásom legyen.

2013. jún. 13. 16:54
 5/55 anonim ***** válasza:
100%
Nyárra akarsz 8 órás melót? Már nyár van. Szerinted most találsz és hétfőn már kezdesz is, majd szeptembertől meg találsz suli mellett valamit? Nem könnyű ez!
2013. jún. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%
De az étkezésre is egy 30-at simán rászámolhatsz, sőt többet, mert abból max igen alap ételekre futná. :)
2013. jún. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
100%

Arra is számíts , hogy 2-3 havi kauciót kérnek a főbérlők. Így a 250. ezerből már csak 150 ezer van.

Otthonról kapod a pénz nagy részét, akkor abba mi az önállóság?

2013. jún. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
100%
Ja a 250e megtakarítás az semmi. Mindenhol kérnek akár több havi kauciót is és már hipphopp el is fogyott a megtakarítás.
2013. jún. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
100%
60 lakbér+rezsi nagyon alaphangon + kaja + utazás + iskolával kapcsolatos költségek + internet (ami kell a tanuláshoz) + tisztálkodó szerek, takarító szerek és még sehol sem voltatok kikapcsolódni
2013. jún. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:

az az önállóság, hogy én főzök, mosok, takarítok, és egy részét mégis csak én keresem. szerintem sokkal jobb mint itthon, ahol megcsinálják azt is helyettem amit nem akarok, úgy, ahogy nem akarom. életemben nem segítettem itthon semmit, mert egyszerűen nem igénylik, ha én csinálok valamit, az úgyis rossz úgy szerintük.


valóban lehet, hogy nem fogok találni rögtön munkát, de szerintem megoldható, elég sok munkát megcsinálnék, és van két nyelvvizsgám.

2013. jún. 13. 17:04
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!