Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El szeretnénk menni a barátomm...

El szeretnénk menni a barátommal albérletbe, tanácsok?

Figyelt kérdés

mindketten jövőre kezdjük az egyetemet. ő biztos hogy el jön otthonról, mert nagyon megromlott a kapcsolata a szüleivel. most van félretéve 250 000 ft körül pénzünk, a szüleim havonta kb 30 000 forinttal tudnának segíteni.

nyárra rendes 8 órás munkát keresnénk, évközben meg nem tudjuk hogy legyen, mert semmiképpen se szeretném ha az eredményeim jelentősen romlanának. az ő szaka könnyebb, igy valószinüleg ő fog többet dolgozni.

az albérleten kívül (kb havi 25 körül már találtunk) még milyen költségekre számitsunk? mennyiből lehet kijönni havonta? a kaja nagyjából mennyibe fog kerülni?


2013. jún. 13. 16:38
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:

"szüleim havonta kb 30 000 forinttal tudnának segíteni"


Ezt a szüleid mondták, vagy te eldöntötted, hogy ennyit tudnak adni.

Tényleg álomvilágba élsz.

2013. jún. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 A kérdező kommentje:

nem lakást akarunk, csak egy szobát. és nem hülye, csak nem érdekelte a szak, azért ment oda, mert a családja akarta. nyilván ha valami nem érdekel és értelmetlen, mert még munkát se fogsz kapni vele, nem tanulsz rá. most egy olyan szakra megy át, ahova jóval magasabb a ponthatár, van értelme, és rengeteget tanul szorgalomból is, mert tudja, hgoy csak úgy lesz értelme.

alapból nyomorgunk ha náluk vagyunk, nincs fűtés, üres a hűtő, a földön alszunk és még csak fény sincs, mert sz*r az egész úgy ahogy van. annál már minden jobb.

2013. jún. 13. 17:21
 23/55 anonim ***** válasza:

Amúgy én sem értem miért kell azonnal mindenkinek összeköltözni. Én otthon maradnék a helyedben, ha annyira közel laksz. Vagy koliba mennék. Nem kifogás, hogy közel laksz, több embert ismerek akit 30km távolság ellenére is felvettek, szóval, ha van hely biztos bejuttok. Persze nem olyan kényelmes, mint egy albi, de csak 10.000Ft.

Hidd el hosszú távon jobban jártok, ha inkább spóroltok, így később kisebb a valószínűsége, hogy megélhetési gondjaitok lesznek és sokkal nyugodtabb életét élhettek.

Ha mégis albérlet mellett döntötök akkor legalább költözzetek össze mással/másokkal, az úgy egy fokkal olcsóbb.

2013. jún. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
67%
A te stílusoddal kész élmény lesz a lakótársaknak :D
2013. jún. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:

szüleim mondták.

egyébként meg nem értem, hogy miért lenne jobb ha teljesen a szüleim nyakán élősködnék, mintha elmegyek albérletbe, ahol részben már magamat tartom el.

abból indulok ki, hogy ismerőseim közül mindenkinek sikerült munkát találnia, volt osztálytársam aki egész 12.ben dolgozott és saját albérletben élt úgy, hogy csak a családi pótlékot küldte neki az anyja. akkor még érettségi és nyelvvizsga nélkül is talált munkát.

2013. jún. 13. 17:26
 26/55 anonim ***** válasza:
88%

"egyébként meg nem értem, hogy miért lenne jobb ha teljesen a szüleim nyakán élősködnék, mintha elmegyek albérletbe, ahol részben már magamat tartom el. "


Az, hogy mosol meg főzöl magadra azt a nagy többség otthon is megteszi.

2013. jún. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
77%
Akkor is melózhatnál, segítenél otthon (takarítás, főzés stb), leadsz X összeget, többit félrerakod, nem egy szobában kuporogsz
2013. jún. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
77%

Ha az itteni válaszolóknak nem hiszem, akkor állíts össze egy étrendet 1 hétre. Reggeli, ebéd, vacsora, gyümölcs, te ismered magatokat. Aztán menj el egy boltba, nézd meg az árakat.

Egyetemi dolgok: jegyzetek, könyvek stb.


Emellett én hozzáadnék mondjuk havi 1 mozit, barátokkal beszélgetést-sörözést-bulizást, attól függ mit szoktatok.

Szükség lesz ruhákra is.

Ha valakinek szülinapja van, karácsony akkor esetleg ajándék egymásnak, rokonoknak.

2013. jún. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:

"a takaritoszereket manipulálásnak tartom, töredékükre van csak tényleg szükség, egyébként mosószódával és ecettel elég sokmindent lehet tisztítani. "


Igen, ecettel f*szán tönkre lehet tenni mindent. Nézz rá a dédnagyanyád kádjára, ha teheted, ő még tuti ecettel meg sósavval sikálta. Ezért rozsdásodik és rohad az egész, ugyanis az ecet és hasonló tisztítószerek nem csak a koszt, hanem a zománcot is lemarják.


Nem vagyok én sem tisztítószer-rajongó, de ilyen módszerrel jó hamar tönkre lehet vágni a konyhát meg a fürdőt, aztán fizetheted a cseréjét az albérletben, amellett, hogy ki is lesztek dobva!


Na ezt félretéve: 25 az albérlet, minimum még 25-30-at számoljatok rezsire (fűtés, víz, áram, tv-internet, közös költség). Ételre, ha hazajártok hétvégente, akkor elég lehet 25-30, ha nem, akkor 40-be vagy többe is belekerülhet (ha nem párizsin éltek). Szóval összességében MINIMUM 80-90-et számolnék erre havonta, plusz a zsebpénzetek (amiből kimozdultok, ruhákat vesztek). És ne felejtsétek el, hogy bármikor lehetnek váratlan kiadások: ha elromlik a mosógép, nem a főbérlő javíttatja meg ám, ha betegek lesztek gyógyszert kell venni, az egyetemen is lehetnek néha kiadások (neadj' isten fizetős pótvizsga, de egyszerűen tankönyvek, füzetek stb.), és még sorolhatnám.


Ha mindkettőtök dolgozik egyetem mellett félmunkaidőben, és hazahoz 40-50-et, akkor működőképes lehet a dolog, egyébként felejtsétek el.

2013. jún. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:

Én azt tudom mondani, hogy egyetemen komoly szakoknál az első 3 szemeszter húzós lesz. Első szemeszterben max csak hétvégén lesz időd dolgozni, mert hét közben reggeltől estig benn kucorogsz a kampuszon.

És még a 2-3 félév is elég "kötött" lesz. Meg rohadt sok tanulnivaló. Ezt azért kalkuláljátok be.

2013. jún. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!