Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El szeretnénk menni a barátomm...

El szeretnénk menni a barátommal albérletbe, tanácsok?

Figyelt kérdés

mindketten jövőre kezdjük az egyetemet. ő biztos hogy el jön otthonról, mert nagyon megromlott a kapcsolata a szüleivel. most van félretéve 250 000 ft körül pénzünk, a szüleim havonta kb 30 000 forinttal tudnának segíteni.

nyárra rendes 8 órás munkát keresnénk, évközben meg nem tudjuk hogy legyen, mert semmiképpen se szeretném ha az eredményeim jelentősen romlanának. az ő szaka könnyebb, igy valószinüleg ő fog többet dolgozni.

az albérleten kívül (kb havi 25 körül már találtunk) még milyen költségekre számitsunk? mennyiből lehet kijönni havonta? a kaja nagyjából mennyibe fog kerülni?


2013. jún. 13. 16:38
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
0%

Jelenleg is lehet menni, szoktam látni, h csinálják, az üzletsoron, Tesco hitelkártya.

Ha hozod a napi limitet akár 1000 forint is lehet az órabéred, plusz apró.

És mielőtt elkezdődne az okoskodás, jó dolog a hitelkártya, csak tudni kell használni(már most látom, h a sok hozzánemértő majd megmagyarázza, h eszik vagy isszák, ahogy a hozzászolásom is nullán, látom fáj az igazság)

Nem en tehetek róla, h életképtelen vagytok, akikre egy vödör vizet nem lehet rábízni...

2013. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
70%

Bevallom én voltam olyan hostess munkán, ahol 1500 Ft volt az órabér és 6 órát kellett egy fesztiválon promócióznom. 6 napon át, de én ekkor is csak 45 ezret kerestem. (oké a fogyasztás és a vip jegy ingyenes volt, ha azt is hozzávesszük akkor 60 ezer.


De 100-at... pedig én is megérem a pénzem.

2013. jún. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdekes lehet számomra az én tapasztalatom. Laktam egyetem alatt kollégiumban, kollégiumban az egyetemista párommal, albérletben a már nem egyetemista párommal, albérletben a jól kereső párommal :D

Amíg kollégista voltam, a szüleim segítettek. Minimál pénzből kijöttem, mivel egész nap az egyetemen ültem, tulajdonképpen csak kajára költöttem. Ennek az is volt az oka, hogy ténylegesen életem nem volt, volt hogy 8-10 órát voltam bent, aztán utána még muszáj volt elővenni az anyagot, mert olyan gyorsan haladtak előadáson, no meg elég sokszor hallottuk hogy "ez benne van a könyvben, olvassák el". Dolgozni mellette esélyem se volt, mert mikor? Egyébként házimunkázni se...

A párommal amikor összejöttünk, és még kollégiumban laktunk, akkor érezhetően romlottak a jegyeim. Mert azért kimentünk a konyhába palacsintát sütni néha tanulás helyett, stb. És még nem dolgoztam!!

Aztán kiköltöztünk albérletbe, ahol viszont már dolgoznom is kellett, és háztartást vezetni. Én korábban besegítettem otthon, de így is amíg beleszoktam, rengeteg időt elvett. Meg is látszott a tanulmányi eredményemen.


Igazság szerint akkor lett jobb, amikor az új párommal éltem együtt, aki jóval a magyar átlag fölött keresett. Merthogy akkor a házimunkát megcsináltam úgy kábé, és ha időm engedte, főztem is. De mondjuk vizsgaidőszakban tipikusan rendelt kaján éltünk. Amit viszont alacsony jövedelem mellett nem engedhettünk volna meg.


Szerintem az első évet várjátok ki. Minden egyetemen az a legdurvább, amellett nem fogtok tudni normálisan dolgozni. És amikor eleve stressz az iskola, nem kell, hogy még a pénzhiány miatt is stresszeljetek. Mert ahhoz, hogy normálisan, kényelmesen megéljetek, az albérlet plusz rezsin felül még kell fejenként legalább egy 50-60 ezer havonta. Ebből 30-40 a kaja, a maradék odafigyelve az öltözködés, utazás, ajándékok, gyógyszerek, új laptop, könyvek, satöbbi, satöbbi. Nem várt kiadások. Amiket nem vártnak hívunk, de teljesen nyugodtan lehet rájuk várni, mert jönnek :)


Ha fontos, hogy jól tanuljatok, akkor esetleg az első évben a párod költözzön hozzátok. Már ha a szüleid is belemennek. Így mégis kényelmesebb, aztán a második évtől ha működik a dolog, és már levesebb órátok lesz, azaz ráértek dolgozni, mehettek külön albiba :)

2013. jún. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
0%

Most miről beszélsz?

Reggel 7-8-tól voltam este 7-8-ig.

Az 12 ezer, plusz ugye ha meg volt a 10 akkor az ezer órabéren felül kaptál minden szerződés után 500 forintot.

Na számold ki, h ha óránként adtam el egyet, az már 12 szerződés szal ezres órabér meg van az 12 plusz ezer forint azaz 13 ezer.

Ezt beszorzod 6-7-tel, megkapod h 78-91 ezer forint.

És mondom ez úgy, h óránként egy szerződés, holott nem annyit kötöttem azért.

2013. jún. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt beszorzod 6-7-tel, megkapod h 78-91 ezer forint.

És mondom ez úgy, h óránként egy szerződés, holott nem annyit kötöttem azért."


1. Az 80-90.000 nem pedig 100.000.


2. Amit írsz, az nettó hazugság, ugyanis a tescoba hostessnek 500 ft-os órabérrel lehet menni.


3. 1000-1500 ft-os órabére egy főiskolai végzettségű embernek van, nem egy nyomorult hostessnek. Álmodozhatsz, de a valóság az, hogy hostesskedésre is max. 7-800-as fizetés jár, és az sem a tescóban, hanem rendezvényeken, ahova több napra le kell utaznod.


Szóval légyszi fejezd be a hazudozást, mert láthatólag senki sem hisz neked, és csak nevetségessé teszed magadat.

2013. jún. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
0%

Itt ti vagytok a nevetségesek, sőt inkább szánalmasak, h képtelen vagytok elviselni, h nem mindenki ilyen bamba mint te.

Egyrészt leírtam, h egy laza hozzáállással is meglehet 80-90et keresni, de én jobban megnyomtam.

Erre jössz ezzel a szánalmas kifogással, mert szöveget értelmezni se tudsz, h az nem 100 ezer forint.

Leírom még egyszer, h én 100 ezret kikaptam, de nem óránként egyet csináltam, mert össze-vissza volt.

De ha úgy is lett volna, 90 ezer nem sokkal kevesebb, mint 100, nem ezen múlt.

Másrészt az meg főleg szánalmas, h te itt eldöntöd, h ki mennyit kereshet.

Megmondtam, utána lehet járni, rá lehet kérdezni!

Inkább fogadd el, h egy vesztes vagy!

2013. jún. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem az emberi bambaságról van szó, hanem, hogy nincs munkahely, már lassan a diákoknak sem! Tudod én 4 éve dolgozom diákmunkán bevált diák vagyok, sosem volt velem gond, nem érkezett rám panasz. Nem a seggemet riszáltam egész nap hostessként, hanem gyárban dolgoztam/dolgozom. Most viszont már annyi diák akar menni dolgozni, hogy inkább az újakat foglalkoztatják mert rájuk veszik fel a támogatásokat. Lehet, hogy Te szerencsés voltál, tegyük fel, hogy igaz amit írsz, de ez SZERENCSE. Hiába talpraesett valaki ha egyszerűen nincs ahová kell mert olyan szintű a túljelentkezés mindenhová. Ma már minden második lány hostess-nek akar menni, hidd el nem kerül mindenkire sor...Van aki bekerül és van aki nem. Attól még nem lesz valaki bamba meg életképtelen mert nem Őt választották ki...Van ezer meg ezer szép és csinos lány, de egyet vagy kettőt választanak ki maximum egy munkára nem tíz meg húsz lányt... Szóval hagyjuk ezt, hogy ki milyen életképtelen mert manapság rengeteg okos és talpraesett ezer végzettséggel rendelkező ember ül otthon mert NINCS MUNKALEHETŐSÉG!!!!
2013. jún. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:

Kérdező,

Akkor leírom én is az esetem, hátha tudsz belőle hasznosítani infót (bár ez 2009-11-ben volt és Pesten).

Az első szemeszteremben én se dolgoztam, utána kezdtem el nyelveket (angol-német) tanítani. Kb 5 diákom volt mindig, ez olyan 10-15 ezer Ftot jelentett hetente (de nem volt állandó az összeg, sokan betegek voltak, nem volt pótóra, stb.)

Emellett engem is a szüleim 30ezerrel támogattak. Egy szobában, ill. igazából minilakásban éltem egyedül. 20 volt a lakbér, 5 a közösköltség + fűtés (házközponti), + víz, villany, net. 32-35-ből mindig kijöttem.

Emellett vettem bérletet is magamnak (4ezer Ft), de ugye ezt ti megspóroljátok.

Kajára egy időben kikötöttem egy limitet, hogy átlag napi 1000 Ft-ot költök. Na most ezt nem sikerült mindig, de sokszor be lehetett tartani (az akkori kajaárak mellett...). Hetente kb 2x-3x ettem húst, egyébként egyszerű kajákat csináltam (virsli, rántotta).

Emellett 2 hetente én is hazajártam (de én 150 km-re), és akkor sem kajával megrakodva jöttem vissza mint a töbi diák.

Használtruha boltokba jártam, sokat vateráztam, mindig divatosan tudtam öltözködni.

Igaz, bulizáskor elsősorban az olcsó egyetemi bulik/italozások jöttek szóba, de az is szuper volt.


Szóval egyáltalán nem lehetetlen a dolog. Tudom hogy most nehezebb is sokkal mint anno. De pl. ha piacon vásárolsz (ahol, gondolom, ott is minden olcsóbb), és kettőtökre főzöl nagyobb adagot, már 2, esetleg 3 étkezést is ki tudsz hozni 1000-1500 Ft-ból.

Tisztítószerekből ha nem is mindenre ecetet (borzalmas a szaga, sok mindent, pl. csapokat tényleg nagyon jól tisztít), de olcsó, diszkontüzletekben kapható (esetleg magyar) márkákat is lehet venni.

Sok apró praktika van, amire az ember magától is rájön még. Minél hamarabb kezdi, szerintem annál jobb.


Kívánom hogy sikerüljön hamar munkát találnod, ha pedig nehézségeid vannak és jól beszéled a nyelveket, feltétlen próbáld meg a korrepetálást, szuper pluszpénzt tud hozni!

2013. jún. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

Ja, és nekem sose volt ennyi félretett pénzem mint a kérdezőnek, csak miután elkezdtem ténylegesen dolgozni (egyetem utolsó évében, 6 ill 4 órás munkarendben, mellette még tanítottam, és írtam a szakdogám....).

Most persze már van, több is, de sok diákhoz képest ők már így is előnyben vannak.


(előző voltam)

2013. jún. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat.


Én 3 hónapja költöztem össze a párommal. Az albérletre egyből elmegy 3x 60e, plusz letét a rezsire (ha nem fizeteted), kb 10e. Szóval a 250 ezretek ugrott.


Második körben, kb 5 perccel később rájössz hogy nics asztal, nem tetszik a fotel, nincs mosogatószer, nincs mosógép, kell internet, áram, melegvíz, van közösköltség, főzni kell (evőeszköz, étkészlet, lábasok, poharak, KAJA).

Tisztasági festést kell csinálni, mosóport venni, és sorolhatnám estig.


A 30ezer amit kapsz otthonról fedezi a kajátok felét egy hónapban. Mi nem vettünk drága dolgokat (ikea többnyire), de az egész költözés az első héten 500.000 ft-ba került körülbelül.


Jól gondoljátok meg, mert visszacsinálni nehéz és drága. A helyedben nagyon nagy lakásba költöznék mondjuk 2 másik párral. Az egyetemi levelezőlistán sok ilyen hirdetést fogsz találni.


l21

2013. jún. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!