Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinaljak,20 eves lanyom...

Mit csinaljak,20 eves lanyom minden zsebpenzet parfumre, sminkre kolti? Normalis ez?

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 17:58
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

Kyran!

Szerinted nekem a különböző elnevezésű elemeket megtanulni egyszerű volt? :) Némelyiket csak egy-egy milliméternyi mozgás különbözteti meg a másiktól...

2013. máj. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom nem. Ebből is láthattad, hogy bizony dolgokat bemagolni is nehéz dolog. Ezért nem is értem, hogy miért beszélsz így a jogászokról.
2013. máj. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
28%
Való igaz, fogalmam sincs, itthon mennyit tanítanak jogból, de hogy odakint a jogászok hozzánk képest csak partiztak...
2013. máj. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, a te döntésed, hogy 20 évesen zsebpénzt adsz a lányodnak, az övé pedig az, hogy mire költi. Érted, mire akarok célozni. Azért teszi, mert megteheti.

Nekem semmi problémám nincs azzal, ha a szülő támogatja a gyerekét, főleg ha megteheti. Az a sajnálatos, amikor a gyerekek nem tudják megbecsülni a pénz értékét, és ez tapasztalatom szerint gyakran a szülők hibája.


(Én is Eltén végeztem jogot, 4 éven keresztül dolgoztam mellette, igaz nem jogi területen, mert abból nem tudtam volna magam fenntartani. Első két évben reggel nyolctól este hat-nyolcig bent voltam, utána mégis elmentem dolgozni éjfélig, egyig hetente háromszor legalább. És heti legalább 2 napot non-stop végigtanultam emellett. Aki azt írja, hogy a jog olyan egyszerű, csak le kell ülni és beseggelni az bocsánat, hogy vulgárisan fejezem ki magam, de bekaphatja... Azon kívül elvégeztem még 2 egyetemet, egyiket ráadásul külföldön és a kettő együtt nem volt olyan nehéz, mint az Eltés jog...)

2013. máj. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális. 20 éves, és az ő zsebpénze, az ő tulajdona, azt tesz vele, amit akar. Az a nem normális, ha odaadod neki a zsebpénzt hogy az övé, aztán megszabod, hogy mit vehet rajta vagy kritizálod, hogy mit vett.


Ha odaadtad neki ajándékba, akkor az övé - bármi is az.

2013. máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
93%
Én orvosira jártam,mellette elmentem dolgozni (hozzáteszem saját akaratból) 2 hónap után totál kikészültem,pedig egyáltalán nem vagyok az a nyafogós fajta.A munka a tanulás rovására ment,vagy épp fordítva.Szóval szerintem amíg veletek él addig legyen "szabadsága" bizonyos mértékig,mert ha már elköltözik úgyse lesz minden "habos torta",ezt majd megtapasztalja.Én annak örülnék,hogy a gyerekem nem piára,drogra,cigire költi a zsebpénzét,hanem "normálisabb" dolgokra.Viszont számomra nagyon fontos (lenne),hogy tudja a pénz értékét,azt,hogy nem az égből pottyan,igenis küzdeni kell érte.Tudja beosztani,és NE FELESLEGESEN vásároljon.
2013. máj. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
56%

Emberek, valami tévedés van itt, de elég alapos. Nem arról van ám szó, hogy ki végzett jogot vagy orvosit, és ő maga hogyan osztotta be a pénzét, hanem arról, hogy a Kérdező egy 20 éves lánynak nem akarja megadni a szabadság látszatát sem. Úgy akarja kontrollálni, mintha hároméves volna. Odaad valamit, amit mégsem ad oda? Hiszen, ha valamit odaadok valakinek, akkor teljes mértékbe lemondok arról! Aki jogot végzett itt, annak pontosan tudnia kéne, hogy ez mit jelent!


Csak hadd tapasztalja meg azt, hogy a zsebpénzét arra költi, amire akarja. ha szamárságokat vesz, akkor szamárságokat vesz. Úgy tanul, hogy közben hibákat is követhet el. És miért volna a parfüm és a smink hiba?


Megmondjam? Azért, mert a NŐIESSÉG-hez tartozik! Ez a legnagyobb baja a kedves Kérdezőnek! Ez és minden, ami ide tartozik, és ennek a vonzata!

2013. máj. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
Normális persze, az ő pénze, azt csinál vele amit akar. Szerintem örülj, hogy nem cigire, meg alkoholra költi. Egyébként én pl sosem kaptam zsebpénzt, max ha 5öst hoztam haza, kaptam 100 ft-ot érte, illetve 1-es, 2-esért levonás, és elég nagy dolgokra gyűjtöttem, tudtam megbecsülni.
2013. máj. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
Én is kapok zsebpénzt, 19 vagyok, főiskolára járok, itthon lakok, általában 8-tól 5-ig vagyok suliba, nem is értem, hogy merészelek hétvégén pihenni (+tanulni) ahelyett, hogy szombat-vasárnap beállnék valahova 12 órázni. Amúgy nem szólnak bele, hogy mire költöm ezt a pénzt. Én is minden pénzemet ruhára, cipőre és kozmetikai szerekre költöm. Ha lesz keresetem, biztos, hogy a kötelező dolgok mellett (rezsi, stb.) a maradékot ilyenekre fogom költeni, mert szeretem. Ez van. Ahogy a zsebpénzbe, ebbe se lesz joga beleszólni senkinek. A zsebpénz és a jövendőbeli keresetem is a sajátom lesz. Ha valaki úgy adna nekem zsebpénzt, hogy megmondja, hogy mire költhetem, akkor inkább visszaadnám neki.
2013. máj. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Mindenki arra költ amire igénye van. Szokott kérni még hónap végén pénzt? Mert ha nem akkor mi a probléma? Szerintem nem annyira furcsa. Ha tehetném és is sok sminket cipőt meg ruhákat vennék de nekem csak a kajával meg utazással elfogy mindenem
2013. máj. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!