Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó ez az exnek?

Miért jó ez az exnek?

Figyelt kérdés
Párom előző kapcsolatából született egy kislány,aki ma már 5 éves. Eddig az anyuka nem engedte a gyereket a közelünkbe,de egyszer véletlenül pont anyósomnál volt a kislány,amikor mi megjelentünk. A gyerek nem szaladt haza,ott volt velünk és játszott a kislányunkkal,aki 4 éves. (Eddig az anya mindig azt mondta hogy azért nem engedi látni a gyereket,mert a gyerek fél az apjától... Érdekes most nem félt!) Nagyon jól el van a két gyerek együtt,és a kislány ha meglátja hogy ott áll az autónk anyósomék előtt rögtön rohan át hozzánk. A gond a következő: akárhányszor veszünk neki akármilyen játékot,legközelebbi találkozásnál a kislány mindig mondja a sogórnőmnek,hogy megint elszedték a játékát az anyjának a kisebbik gyereke,aki fiú vagy az anyja testvérének a kislánya,vagy éppen az anyja legkisebb testvére. Mit tehetnék ebbe az esetben? Jelzem szóba sem állunk az exszel,se én se a párom. Bármit veszünk neki már 2-3 nap múlva nincs meg a gyereknek.
2009. szept. 21. 10:52
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:
Igen ezt elírtam.... Lassan 7 éve pontosan 6,5éve. A gyerek pedig januárba tölti a 6-ot. Akkor szerinted az a megoldás,hogy hagyja itt a családját,csak azért hogy egy héten 1-2 órára láthassa a gyerekét,akit eddig nem lehetett,és a véleményed is az,hogy az én szüleim a bunkók,mert nem engedik be az "idegen" gyereket. Úgy érzem a szüleimnek semmi közük a gyerekhez így nem is akarom bevonni ebbe az egészbe,és kérlek ne szívd a vérem,mert lassan már sok...
2009. szept. 21. 13:33
 42/52 A kérdező kommentje:
Ja és ha érdekel, a párommal májusba jöttünk össze,úgy hogy már a csaj nem volt meg neki,és a nő július végén augusztus elején jelentette be a páromnak,hogy terhes és már nem lehet elvetetni. leírtam mert lassan belefolysz pontosan az évekbe...
2009. szept. 21. 13:36
 43/52 anonim ***** válasza:
100%

A gyereket nem nem lehetett látni, hanem nem tettetek érte. Ez így kerek, én nem ítéllek el benneteket, de ne szépítsd. Az "Elvihetem?" "Nem!" nem nevezhető próbálkozásnak, ha kikövetelitek a láthatást, az lett volna az. Nem tettétek, ennyi, pont.


Az pedig valóban furcsa, hogy a szüleid ennyire elzárkóznak a párod gyermekétől. A férjed gondolom szeretik. Akkor a gyermekét miért nem akarják megismerni? A legtöbb ember akkor is szívesen vesz maga körül egy gyermeket, ha semmi köze nincs hozzá, pláne idős korban, nemhogy azt aki még csak nem is annyira "idegen" ahogy Te hajtogatod, mert a lányuk ismeri, a vejük pedig az édesapja. Igenis furcsa így viselkedni egy ártatlan gyermekkel. De én a szüleidet sem ítélem el, csak nem tudok miért vagy ezen ennyire meglepődve.


Azt viszont egyáltalán nem látom sajnos, hogy meg szeretnéd oldani ezt a helyzetet, mert maximálisan megvalósítható alternatívával álltunk elő, amihez a szüleid nem kellenek, csupán a Ti akaratotok. Mégsem mondtad egy szóval sem, hogy teszel érte, csak a kifogásokat halmozod. Szóval nem értem mit szeretnél.

2009. szept. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
100%

Értelek én, értelek. A gyerek 4 hónap múlva 6, azt 5-nek hívod. Ti 8 hónap múlva 7, azt 7-nek hívod. Minden világos.

A csaj áprilisban terhes, ti májusban összejöttök, a csaj meg nem is szól apához augusztusig? Minden kerek, értem én... Ha világosan leírod, megértem.

Én nem szívom a vérdet, próbáljuk itt többen megérteni a helyzetet, mert csak sosnként írod meg, hogy hogyan álla helyzet valójában, de azért adjunk jó tanácsot. Hát így nehéz.

Ha a szüleidnek idegen a párod (7 éve együtt, leendő vejük) gyereke, akkor ott gond van. Szerintem.


Lényeg a lényeg, ne kezdjetek el (vagyis inkább hagyjátok abba) ajándékozás szinten törődni a gyerekkel, akkor az ajándékok eltűnésének a gondja is megoldódik és a gyereknek meg enélkül is van elég baja szegénynek.

2009. szept. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:
2003 május a mi összejövetelünk,2004 január a gyerek születésnapja. Az anyuka akivel már a párom szakított mielőtt összejöttünk,akármilyen hihetlen is augusztus eleje július vége körül, hozta a tudatára hogy terhes,és addig nem beszéltek egyáltalán,lehet a lány engem hibáztatott,holott a kapcsolatukhoz közöm nem volt. Miért akkor vallotta be? Nem tudjuk... Talán azért,hogy visszamenjen hozzá a párom,akit én küldtem vissza hozzá az elején. Ez nem sikerült!... Szakítottak,tudta hogy terhes nem kellett már a férfinak,miért nem vetette el a gyereket? A párom velem maradt,őt ezt zavarta,így bosszútállt azzal,hogy nem láthatta a gyereket. Aztán egy napon mikor pár hónapos volt a kislány áthozta sógorőm,(az anyja nem tudta hogy mi ott vagyunk),és a csaj egyik szomszédja látta hogy én is hozzászólok a gyerekhez nem engedte látni,amit a párom nem is erőltetett. Mondtam menjünk perre,de mindenki anyósomék,párom stb. azt mondták hagyjuk a francba. Én abbahagytam,nem az én dolgom volt. Mondom aztán véletlenül ott volt anyósoméknál és így ismertük meg egymást.
2009. szept. 21. 13:56
 46/52 A kérdező kommentje:
Igen a kirándulást jó ötletnek találom,már én is sokszor gondoltam rá,gondoltam valami komolyabb játszóterekre,Mc Donald'sba stb...
2009. szept. 21. 14:00
 47/52 anonim ***** válasza:
100%

Na hát akkor szerintem essetek neki a dolognak...


"anyósomék,párom stb. azt mondták hagyjuk a francba" - Ez azért nem hangzott valami jól... Szomorú, hogy a párod akkor így állt hozzá...:( De mondom, én úgy vagyok vele, a kislánynak még szüksége lehet az apjára... így ha azt már jóvá tenni nem is lehet, a jövőt még lehet alakítani.

2009. szept. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm...:)
2009. szept. 21. 14:12
 49/52 anonim ***** válasza:
100%

No, akkor lassan kerek a történet és a megoldás is körvonalazódik. Remélem, hogy látod, hogy nem bántani, hanem megérteni és abból segíteni szeretnénk.


Egy mondatod nagyon csípi a szememet:

Szakítottak,tudta hogy terhes nem kellett már a férfinak,miért nem vetette el a gyereket?


Hát talán a szegény gyereknek kell meghalnia, mert anya és apa összevesztek? A párod is ott volt talán, mikor az a gyerek készült. És talán tudta, hogy készül a gyerek. Védekezni kell, nem abortuszra menni. Anyuka jól tette, hogy nem vetette el. Hiszen apa nélkül is fel tudja nevelni, ez már tisztán látszik. Kár lett volna megölni.

2009. szept. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:

Szia!

Tudom,hogy nagyon nehéz hogy egy ember abortuszra kényszerüljön. De nem lehet már manapság egy férfit megfogni egy gyerekkel,és itt neki nem is sikerült. Azt,hogy eltartja egyedül is a gyereket az megcáfolnám... A gyereknek nem csak enni adni kell...

2009. szept. 21. 15:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!