Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás? Miért gondolják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás? Miért gondolják úgy a gyermeket egyedül nevelők, hogy a gyerkőc minden kiadását az exnek kellene fizetnie?

Figyelt kérdés
Szerintem és a jog szerint is a gondozó szülő természetben a nem gondozó pedig anyagilag támogatja a gyermeket. Szerintem a gyerek körüli költségeket jó esetben fele-fele kellene állniuk. Nem? Félreértés ne essék nem a gyerektartás ellen vagyok. Az jár! Fizetni kell! Csak olyan irreális összegekről hallok, hogy az félelmetes. Pl havi 70e egy gyerekre.
2010. jan. 13. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
56%
Van gyereked?Mennyit költesz rá?
2010. jan. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
87%

Ha ennyit fizet akkor nyilván annyit is keres,hogy ennyit vonak le.Vagy ő fizeti letiltás nélkül?

Igen igazad van,de pl az én gyerekeim nem is kapnak semmit se,mert az van mondva,hogy "ott"a gy.tartás...

2010. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
61%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


ezt a kérdést én tettem föl korábban, hogy "mennyit kell költeni egy gyerekre".

pár válasz alapján 70 000 Ft nem is sok

2010. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
97%

Ezen már én is gondolkoztam, elmondom, mire jutottam.

Mi jó anyagiak közt vagyunk, ha elválunk, akkor a gyereknek illene változatlan körülményeket biztostani, hiszen ő nem tehet arról, hogy elválunk, ha nem válnánk, fényes palotában nőne fel, korlátlanul mehetne délutáni fizetős tanfolyamokra, nyaralni mneő helyekre, stb.

Ha én egyedül nevelem tovább (bérem annyi, mint a férjemé, jó sok), akkor nem jut rá annyi majd, hiszen fajlagosan nekem többe kerül fenntartani a hasonló körülményeket (ház rezsi, autó, stb), hiszen egyedül fizetem onnantól ezeket a dolgokat. Emellett rá nem fog ugyanannyi jutni, mert nekem több a kiadásom. Tehát a gyerek roszul jár a válással, nem tudom ugyanazokat a körülményeket változatlanul biztosítani neki.

Most tegyük fel, hogy én sokkal szarabbul keresek, férjem továbbra is jó sokat. Egy házasságban ez tök mindegy, összességében a gyerek nagyon jól él.

Én nevelem tovább, de ekkor már tényleg nem tudom fenntartani számára ugyanazt a házat, autót, satöbbit, mert nincs annyi pénzem.

Ekkor a gyerek NAGYON rosszul jár a válással.


Szerintem a szülők dolga ugyanolyan körülményeket biztosítani számára, mintha válás nélkül, a családban nevelkedne.

Ha ehhez apa nagyobb mértékben tud hozzájárulni, akkkor kutya kötelessége, met a gyerek nem lehet a válás kárvallotja.

Ugyanez igaz lenne fordított szituban is, csak ugye nem az a jellemző, hogy asszoy jobban keres ÉS apa neveli továbbiakban a gyereket...

Szóval én elköltök havi 70.000-et egy gyerekre (csak az angolja havi 9.000, pedig csak 4 éves). És ha elválnánk, nem örülnék neki, ha ő ezért nem tanulhatna angolul, mert én még gyed-en vagyok a kicsikkel és nem lenne pénzem semmire... Tegyük fel, a férjem holnap itthagy a 3 gyerekkel (1-4 év köztiek). Én tehetek róla, hogy csak gyed-ből tudok hozzájárulni a felnevelésükhöz, vagy mi a franc van??? Ha visszamentem dolgozni, én is jól fogok keresni és addig? Én a gyed-ből (80.000) mennyivel járulok egy gyerekhez hozzá? APa is csak annyival tegye???

Vagy adjam őket bölcsibe, mert apa elhagyott és kell a pénz???

Perzse esetemben elméleti a kérdés, de szerintem nem rossz példa, hogy apának nem csak 10.000/gyerekkel kell állnia a költségeket...

2010. jan. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
bocs a kapitális gépelési hibákért, siettem...
2010. jan. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
37%
Én egyetértek a kérdezővel. Mindenkinek annyi gyereket szabad csak vállalni, amennyit adott esetben egyedül is el tud tartani. Mert arra is kell gondolni, hogy nem csak szétmehetnek a szülők, de meg is halhat egyikük. Akkor olyankor mi van? Mert csúnya dolog ilyesmire gondolni, de megtörténhet. Ha te kedves utolsó vállaltál 3 gyermeket, akkor az azt jelenti, hogy 3-at el is tudsz tartani akár egyedül is. Egy gyerek nevelése valóban nem kevés költség, de én 70ezerből simán meg tudnám oldani. Abban már lenne különóra, lennének ruhák, lenne cipője, bérlete, kajája, stb. Ebből az apára eső rész 35000 Ft lenne. Ha apa jól keresne és ennél többet szeretne adni, akkor nyithatna a gyerekünknek egy számlát és azon gyűjthetné a többit. Nekem sem azért van csupán két gyerekem mert ne szeretnék többet, hanem azért mert ennyit tudok tisztességesen, jólétben felnevelni akár egyedül is. Szóval szerintem tényleg vannak nagyon irreális összegek, de ennek az az oka, hogy többnyire a házastárs nem csupán a gyerek eltartását várja a másik féltől, hanem a saját anyagi jólétét is a másikkal akarja biztosíttatni és ezzel mintegy bosszút állni a válásért a másik félen. Persze vannak kivételek - mint mindenhol - itt is, de a többségnél sajnos ezt látom. Sőt, a gyereket is úgy neveli a szülő általában, hogy a másik fél (többnyire az apa) a fejőstehén és mindent vele kell megvetetni, mert ez a dolga. Mert sok elvált anyukánál látom, hogy így tesz. Úgy neveli, hogy az apja nem szereti őt, ezért jól meg kell apát büntetni, minél több pénzt kell elszedni tőle, hadd szenvedjen.
2010. jan. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:

Persze és sem a mai helyzetet tekintve ritka kivételekről beszéltem, hogy apa és anya fizetése is kellően "magas".

Arra gondoltam, hogy ha pl valakinek nettó 90e a bejelentett bére, abból, hogy gondolhatja valaki, hogy havi szinten 60-70e Ft gyerektartást ki lehet fizetni?

Nem általánosítani szeretnék.

Csak sajnos nagyon sok olyat olvastam, amiből az jött le, hogy az exférj létfenntartása nem érdekli az exfeleséget.


Sokan valóban "fejőstehénnek" gondolják az exet.

Tisztelet a kivételnek.

2010. jan. 13. 12:28
 8/63 A kérdező kommentje:
Ja, azt lehagytam, hogy normálisan gondolkodó ex, nemcsak a gyerektartást fizeti, hanem mellette vásárol a gyermeknek. Nálunk is így van, ugyanolyan ruhatára/játékmennyisége van mint otthon. :)
2010. jan. 13. 12:29
 9/63 anonim ***** válasza:
33%

Nekünk egy gyermekünk van, aki 1 éves, de a 70ezer igen kevés lenne ahhoz, hogy eltartsam egyedül. Folyton kinövi a ruháit, a cipőit (ami jó a lábának azt 6000 alatt nem igen lehet megvenni), zöldség, gyümölcs, étel, pelenka, popsitörlő és egyéb tisztálkodási szerek, esetenként gyümölcslé, tea, tej helyett pedig tápszert iszik, ez is igen drága. Emellett fizetünk illetékadót részletre, lakáshitelt törlesztünk, mi is eszünk néha, rezsi, meg ilyenek. Szóval egyedül mi biztosan a híd alá kerülnénk ilyen esetben. A 70e az nagyon kevés.

Hála Istennek, hogy nagyon szeretjük egymást és jól működik a dolog.

2010. jan. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:

Ki kell számolni, hogy mennyibe kerül kb egy gyerek ellátása, taníttatás, különórák, játékok, kaja, ruhák szezonváltáskor pláne, nyaralás, táborok, stb. És el kell felezni. Miért kéne az egyik félnek többet fizetni, mint a másiknak???

Akivel él, az úgyis jóval több feladatot vállal, kel, viszi, hozza, tanul vele, simogatja, vigasztalja, éjjel felkel, ha rosszat álmodik, megoldja a lelki és egyéb problémáit, támogatja, orvoshoz jár, izgul, és miegyéb. Anyagiakban felezni kell!!!!

2010. jan. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!