Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás? Miért gondolják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás? Miért gondolják úgy a gyermeket egyedül nevelők, hogy a gyerkőc minden kiadását az exnek kellene fizetnie?

Figyelt kérdés
Szerintem és a jog szerint is a gondozó szülő természetben a nem gondozó pedig anyagilag támogatja a gyermeket. Szerintem a gyerek körüli költségeket jó esetben fele-fele kellene állniuk. Nem? Félreértés ne essék nem a gyerektartás ellen vagyok. Az jár! Fizetni kell! Csak olyan irreális összegekről hallok, hogy az félelmetes. Pl havi 70e egy gyerekre.
2010. jan. 13. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
66%

Nekem az se fér a fejembe, miért kell havi 70 ezret a gyerekre költeni???

Egy gyerek költsége bőségesen megvan havi 20-30 ezer FT-ból és ebbe sok minden belefér. Nem kell flancolni, ennyi.

2010. jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
96%
Én házasságban élek, fiam 9 éves, nem flancolunk, de az edzéssel, a havi ruhákkal (farmerpusztító), szétrúgott, kinőtt cipőkkel, könyvekkel, mindennel együtt szerintem azért megvan a 70ezer. Persze ha mindkét fél 70-et fizet, akkor az 140, na annyi tényleg nincs:)))
2010. jan. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 A kérdező kommentje:

Ezért gondolom én is úgy, hogy gyt címén sok a 70e.

Szerintem a havi 20-25 a reális.

2010. jan. 14. 12:18
 34/63 anonim ***** válasza:
39%

ha jól értem az a gond,hogy ha a gyereknek nálatok kell lenni,akkor a férjed dolgozik,az ex,meg nem hajlandó változtatni?

Ne haragudj,de ez a te meg a férjed problémája.Ezt nektek kell megoldani,az exnek ehhez semmi köze.

A 70000-es gyermektartást meg gondolom nem havi 100000-ből fizeti a férjed.Az a gyerek amíg a szüleivel élt átlagon felüli ellátásban részesült,azért mert az apjának most másik felesége van,miért kellene ,hogy ez változzon?A gyerekét nem cserélte le.

Mennyi idős a gyerek?Nagyon kicsi gyerekeket lehet csak befolyásolni,a nagyobbacskák már bizony a saját szemüknek hisznek.Az a gyerek a férjed gyermeke,tekints rá így,nem egy idegenre,aki pénzt visz.

Lehet idős korotokra az a gyermek lesz az egyetlen támaszotok.Vajon mi lenne jobb,ha azt mondja megadok mindent mert ti is azt adtátok nekem,vagy azt hallani,hogy miért nem elég a kevesebb?Nincs olyan messze az az öregkor,érdemes ilyenen is gondolkodni.

2010. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
100%
De jó annak,aki megkapja egy gyerekre a 20000et.az én exem még annyit is sajnál a gyerektől.
2010. jan. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Végigolvastad egyáltalán az előzőeket vagy csak vagdalkozol?

Nem 70ezret fizetünk, bár ez lett volna a cél a nettó 90-ből.


Nem akkor lenne nálunk, amikor a férjem dolgozik.

Nem rendeszeresen, de előfordul, hogy a főnök műszakot szervez arra az adott hétvégére, amikor mennénk a gyerkőcért és ilyenkor örjöng az anyja, hogy mégis, hogy merjük lemondani a hétvégét.


5éves a gyerek és sajnos hergeli. Ennyi idősen lát valamit és hall valami ellentéteset és ez bizony megzavarhatja.


Nem úgy tekintek rá, mint egy idegenre, mert akkor nem mentem volna hozzá a férjemhez, ha a kisfiát nem tudnám elfogadni.


A szóhasználatért pedig: nem a férjem cserélt feleséget, hanem az exfeleség cserélt pasit.

2010. jan. 14. 14:54
 37/63 anonim ***** válasza:
8%

Hm,végigolvastam bizony,és úgy tűnik,hogy mégiscsak igazam van,mert támadsz rendesen.

Itt a köztudatban a 70 lett bedobva,és te eddig nem kiabáltál,hogy bocsika 22-öt fizetünk.

Az,hogy az anyának nem tetszik,hogy akkor mégse viszitek a gyereket,naná,hogy nem tetszik.Ha neketek mondná,hogy akkor nem mehet,ti meg készültök rá?

5 éves gyermeket egyáltalán nem lehet befolyásolni már.Észreveszi,hogy ki az aki törődik vele,ki az aki nem.És ennyi idős korban neki ez a lényeg.Megvezetni nem lehet.

2010. jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:

Nem támadok. A szóhasználatod volt bántó. :(

Azt írtam, hogy pl. havi 70e, nem azt, hogy ennyit is fizetünk. Egyébként havi 30e gyt-t fizetünk.

A témáról csak általánosságban szerettem volna beszélgetni, nem konkrétumokról.


Csak, hogy lásd jobban, írok egy-két konkért szitut.


Nem az a baj első sorban, hogy nem tetszik neki, hogy lemondjuk a hétvégét, hanem az a baj, hogy hiába szólunk előtte, ő ugyanúgy felöltözteti a gyerkőcöt és eljátsza, hogy csak akkor reggel derül ki, hogy nem megyünk.


Rendszeresen úgy engedi el hozzánk a gyereket, hogy előtte telebeszéli a fejét, hogy pl majd milyen jó lesz, mert apa azt ígérte, hogy elviszi moziba, holott szó sem volt moziról. Kirándulás volt betervezve.

A gyerek meg persze azt látja, hogy apa nem viszi moziba, ergo apa becsapta.

Félreértés ne essék, nem a mozival van gond, de egy szép tavaszi napon nem egy sötét szobában csücsülnénk.


Vagy pl múlkor közölte velünk a gyerkőc, hogy anya azt mondta ti (mármink mi) hülyék vagytok.

Mindezt azért, mert otthon elmesélte, hogy szerintünk a Jurassic Park nem egy 5 évesnek való és ezért nem nézheti meg este, alvás előtt.


Vagy milyen gonosz apa, nem engedi, hogy hazahozd a játékot/ruhát, amit kaptál tőlük.

Valóban már, nem engedjük, mert amit engedtünk, hogy hazavigye, többet nem került elő. Az a legszomorúbb, hogy ott náluk sem látta többet a gyerek. "Elveszett".


Megvezetni valóban nem lehet egy gyereket, mert a különbséget látja, de megzavarni meg lehet.

Az ovónők visszajelzése szerint azóta mióta ez a "fejtömés" (nem tudok rá jobb szót) zajlik agresszívebb, szófogadatlanabb lett.


"Ha nekünk mondaná, hogy nem mehet, pedig készültünk rá"

Azért ez két külön dolog, mert az, hogy valaki arra az időpontra szervez direkt valamit, vagy rajta kívülálló okok vannak az szerintem más. Főleg úgy, hogy 1-2 nappal a hétvége előtt derül ki.

Volt már ilyenre példa fordítva is, hogy anyuka kért cserét, vagy kérte, hogy ne 9-re csak 12-re menjünk. Mi ebből nem csináltunk gondot.


Tudod, az a baj, hogy sajnos ez a nő olyan, mint Blaha Lujza. Sajnos mindennél fontosabb számára, hogy játszhassa a mártír szerepet.

2010. jan. 14. 15:24
 39/63 anonim ***** válasza:
14.49es vagyok.Nem vagdalódzok.csak annyit mondtam,hogy de jó ha valaki kap annyit ,mert az én gyermekem nem.Tudod vannak ilyen férfiak is,akik sajnálják a gyerektől.Inkább bejelentetik magukat minimálbérre,csak ne kelljen már gondoskodni a gyerekről.És tudod én gyerektartás nélkül is próbálok mindent megadni a gyereknek,csak nem értem apuci hol van,amikor szükség van rá.Nem csak anyagiakról beszélek.és ha a gyerektartásból akarnék megélni hát...10 000 marha kevés lenne hozzá.
2010. jan. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 A kérdező kommentje:

14:49 nem neked irtam, hanem aki elötted irt, csak közben megjelent a te irásod is.

Neked igazat adok.

2010. jan. 14. 19:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!