Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás? Miért gondolják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás? Miért gondolják úgy a gyermeket egyedül nevelők, hogy a gyerkőc minden kiadását az exnek kellene fizetnie?

Figyelt kérdés
Szerintem és a jog szerint is a gondozó szülő természetben a nem gondozó pedig anyagilag támogatja a gyermeket. Szerintem a gyerek körüli költségeket jó esetben fele-fele kellene állniuk. Nem? Félreértés ne essék nem a gyerektartás ellen vagyok. Az jár! Fizetni kell! Csak olyan irreális összegekről hallok, hogy az félelmetes. Pl havi 70e egy gyerekre.
2010. jan. 13. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:

Anyagilag felezni kellene.

Azt, hogy a gondozó szülő felkel, hozza-viszi, stb. és most nem leszek népszerű, miért kell beleszámolni?

A másik szülő is szivessen megtenné ezeket, csakhogy válás után, a gyermekelhelyezés miatt általában erre nincs módja.

Szerintem a gyerektartás összegét úgy kellene nézni, hogy ha az egyik fizet pl. 30ezret a másik is melléteszi az ő "30ezért".

Sokak szerint az exnek kötelességei vannak csak. Joga "új" életet kezdeni miért nincs?

2010. jan. 13. 13:01
 12/63 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, épp ezt írtam, hogy nem kell beleszámolni az egyéb gyerek körüli teendőket, csak az anyagiakat nézni, ezért fele-fele az igazságos egy lehetőség szerint elég pontosan belőtt költségnek.

Ugyanezt írtam, csak lehet, hogy bonyolultan:)

Egyébként én házas vagyok.

2010. jan. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Szintúgy, házas vagyok én is. Exfeleséggel boldogítva. :)

Értettelek, csak a fentebb hozzászólóknak bontottam ki jobban, mert úgy éreztem félreérthető voltam.

2010. jan. 13. 13:09
 14/63 anonim ***** válasza:
59%

12:28: "Sokan valóban "fejőstehénnek" gondolják az exet."

Szerintem sokan a házasságban is fejőstehénnek gondolják a férjet. Tisztelet a kivételnek. Ezért én úgy oldom meg a problémát, hogy nem is akarok házasságot, családot, gyereket... Tudom, ez a kérdezőn nem sokat segít, csak leírtam, hátha valaki hasznosnak találja.

2010. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 A kérdező kommentje:

Csak azt nem tudom, hogy ezzel a hozzáállással mit lehet kezdeni? Gyanítom semmit.

Előre rettegek, hogy ha lesz közös gyerekünk, exfeleség kitér a hitéből, ha esetleg kérnénk a gyt. csökkentését. :(

Pedig nem a gyerektől sajnálnák ezt bárki elhiheti!

2010. jan. 13. 13:36
 16/63 anonim ***** válasza:
83%

13:06 Én meg nő, lehet, hogy válás előtt, de így sem gondolom, hogy az exnek kéne mindent fizetni. Tényleg érdekes kérdés, hogy a másik kapcsolatban született gyerek után hogy változzon a gyt.

Tudod mi a baj? Sokan a bérük felére vannak bejelentve és az alapján nagyon keveset fizetnek, mit sem foglalkoznak a tényleges költségekkel.

Szerintem próbáljatok valamilyen kompromisszumot kötni, bár gondolom válás után nem könnyű...

2010. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 A kérdező kommentje:

13:56 Lehet, vagy fogsz is válni?

Csak mert végre valaki, aki így gondolkodik! :)

2010. jan. 13. 14:09
 18/63 anonim ***** válasza:
Igen, úgy fest, de nincs haragszomrád... Egyelőre, remélem így is marad:)
2010. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
6%

A második gyermek után nem változik,mivel a fizu 20 %-a általánban,tehát 20% a különélő gyermeknek,20% a sajátnak,ez 50% alatt van.

A törvény úgy írja,hogy a gondozó szülő természetben,a különélő pénzben fedezi a gyermek szükségleteit.

Ha csupán a kiadások lennének felezve,a gondozó szülőre hárulna a kiadások nagy része.Ez meg igencsak igazságtalanság lenne,lássuk be.Egyébként nem kell elvállni és akkor gyerektartást se kell fizetni.

2010. jan. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
100%

13:56 vagyok utoljára. Ne válj, és nem kell fizetni? Nem hiszem, hogy ez ilyen egyszerű:)


Kérdezőnek: sok sikert, remélem meg tudod oldani!

2010. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!