Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás? Miért gondolják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás? Miért gondolják úgy a gyermeket egyedül nevelők, hogy a gyerkőc minden kiadását az exnek kellene fizetnie?

Figyelt kérdés
Szerintem és a jog szerint is a gondozó szülő természetben a nem gondozó pedig anyagilag támogatja a gyermeket. Szerintem a gyerek körüli költségeket jó esetben fele-fele kellene állniuk. Nem? Félreértés ne essék nem a gyerektartás ellen vagyok. Az jár! Fizetni kell! Csak olyan irreális összegekről hallok, hogy az félelmetes. Pl havi 70e egy gyerekre.
2010. jan. 13. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:

"Ha csupán a kiadások lennének felezve,a gondozó szülőre hárulna a kiadások nagy része."

Ezt nem értem...

Ha minden felezve van, miért is maradna a nagy része?

Amúgy és most ismét nem leszek népszerű, úgy gondolom sokan a gyt-ből akarnak megélni... Tisztelet a kivételnek.


Ne válj el és nem kell gyt-t fizetni. Hát ez sem ilyen egyszerű. Szerintem.

Ha valami nem működik, miért kellene eröltetni?

2010. jan. 13. 15:58
 22/63 anonim ***** válasza:
62%

Hogyne lenne.

ha megnézed,nagyon nem ritka a második házasság felbomlása,vagy csupán az élettársi kapcsolat felbomlása(szintúgy gyermekkel).Akkor ennyi erővel lehetett volna maradni az "eredeti felállásban".

Azért válnak sokan,mert "megunták" a házasságot,"boldogságot"keresnek.Csak aki így viszonyul a másik emberhez,az egész életében ezt teszi.Úgyanúgy egy megcsalás miatt elcuccolni gyerekestül(na jó,ha rendszeres,az más),a következő pasinak meg sokan elnézik,hogy fűvel-fával csalja...vannak érdekes dolgok.

2010. jan. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 A kérdező kommentje:

Persze én sem arról beszélek, hogy rögtön ugrani kell, mert az valóban egyszerű.

Ugyanakkor az a véleményem, hogy ha valami hosszú-hosszú évek óta nem működik akkor azt nem kell, nem szabad erőltetni, még akkor sem (sőt, talán különösen akkor nem) ha van gyerek. A gyereknek sem jó, ha érezhetően negatív a légkör a szülők közelében.


Viszont az sem jó, ha az exfeleség/férj folyamatosan generálja a problémát a volt társával. Az sem tesz jót a gyereknek, de ezt sokan nem látják át. :(

2010. jan. 13. 16:17
 24/63 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyet értek a kérdezővel, pedig nő vagyok. Undorító, hogy gyakorlatilag alig láthatja az ex a gyermekét, de elvárják az irreálisan magas összeget. Sokan azt hiszik, hogy tényleg csak kötelessége van az exnek, joga nincs. Pedig néha elgondolkozhatnának. Ha az ex ad 70 ezret és az is ad 70 ezret, aki neveli, akkor több, mint eleget költenek gyereknevelésre...ez csak az én véleményem, de biztos vagyok benne, hogy helytálló. Láttam nem egy ilyen esetet, elváltak, kifizettették a magas gyermektartást, na azóta a gyermeket nevelő szülő baromi jól megvan...szóval erről csak ennyit. Sokkal inkább támogatnék egy normális felállást, miszerint inkább ruhákat, játékokat vegyen a gyereknek, és kaját. Tisztább dolog lenne, mint vonogatni a fizetésből. Iszonyatosan sajnálom, hogy idáig tud jutni egy egykor még jól működő házasság.
2010. jan. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 A kérdező kommentje:

De jó ilyeneket is olvasni! :)


A gyt egy dolog.

Mi fizetjük a férjemmel rendesen, mégis mi vagyunk mindenfélénék kikiálltva.

A végzésben is szerepel, hogy banki átutalással lesz/van fizetve, az ex mégis birósággal letiltatta.

Még hitelt sem tudnánk felvenni, ha bajba kerülnénk. :(


Az meg, hogy a gyerek fejét is tömi... Na az a slusszpoén.

2010. jan. 13. 16:59
 26/63 anonim ***** válasza:
100%
Még tömi is a fejét? Ez sem meglepő...ez megy manapság..azért mert egy házaspár felbontja a házasságát még nem kell a gyereken bosszút állni. Komolyan engem mindig elönt a düh, amikor hallom, hogy csak kéthetente láthatja a fiát, meg ha egy nappal később fizet, akkor korlátozza a láthatást és egyebek és ezek után még tömik a fejét. Áhh ki vagyok ábrándulva teljesen :( Nő létemre mindig azt mondom, hogy válás után a közös nevelés a legtisztább. Nem a gyermek vált el, hanem ők :( Örülök, hogy van még aki egyet ért. Nagyon sajnálom a ti helyzeteteket, nem tudtok esetleg beszélni az exszel, hogy ne szórakozzon? A gyerek milyen gyakran van nálatok?
2010. jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem kell elválni - ezt hogy gondolod? Ha én nem akarok elválni, meg akarnám a házasságot menteni, DE a MÁSIK a válás mellett van, akkor is leválasztanak bennünket. Ilyenkor tehetek én erröl? Különösen akkor, ha a másik azért hagy el, mert nem elég neki, amit keresek, vagy éppen ki akarja magát élni, mert fiatalabb korában nem tette?

Szóval nem ilyen egyszerü a helyzet.

A másik dolog, hogy válás után mindkét félnek kevesebb lesz a pénze, mert két lakást kell fizetni, a családi kedvezményektöl elesik az, aki a gyerek nélkül marad, ha családban élsz, akkor az adózásod kedvezöbb, ha egyedül, egyböl ugyanannyi bruttó fizetés mellet sokkal kevesebbet kapsz kézhez. Ilyenkor azért arra is kellene gondolni, hogy a másik félnek is kell ennie meg valahol laknia.

2010. jan. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:

Kéthetente van nálunk.

Az ex...na ő egy notórikus hazudozó sajnos.

Reménytelen. "Elfelejti" rendszeresen, hogy mik lettek megbeszélve, stb.

2010. jan. 13. 18:51
 29/63 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, te nő vagy? És hogyhogy nem veled van a gyermeked??? Már írtam előzőleg és egyet is értettél, de érdemes az éremnek mindkét oldalát megnézni, ezért leülni beszélgetni, lehet, hogy az exed valamit teljesen másképp lát, vagy gondol.
2010. jan. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 A kérdező kommentje:

Már írtam, hogy a férjem exéről van szó.

Sajnos hiába próbáltunk meg beszélni vele, ha lát esélyt "villogni" a külvilág előtt és sajnáltatni magát, hát megteszi. Nem keres kompromisszumot, nem kér, hanem utasít. Ha netán mégis "vagyunk olyan bátrak", hogy ellent mondunk neki, már baj van. Ha valós, rajtunk kívülálló okokból pl. hétvégén kötelező műszak a munkahelyen, amit csak csütörtökön vagy pénteken jelentenek be, örjöng, hogy mi ezt mégis hogy képzeljük. Pedig ő is ismeri férjem munkahelyét, abból (is) élt x évig. A saját ügyvédjének a szemébe hazudott a válás alatt, nemis egyszer.

2010. jan. 14. 08:57
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!