Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás? Miért gondolják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás? Miért gondolják úgy a gyermeket egyedül nevelők, hogy a gyerkőc minden kiadását az exnek kellene fizetnie?

Figyelt kérdés
Szerintem és a jog szerint is a gondozó szülő természetben a nem gondozó pedig anyagilag támogatja a gyermeket. Szerintem a gyerek körüli költségeket jó esetben fele-fele kellene állniuk. Nem? Félreértés ne essék nem a gyerektartás ellen vagyok. Az jár! Fizetni kell! Csak olyan irreális összegekről hallok, hogy az félelmetes. Pl havi 70e egy gyerekre.
2010. jan. 13. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
59%
ma 19:24-es: a válaszod nem a kérdésre vonatkozik, a te magánproblémádat ne itt éld ki, és föként ne sértegess senkit, aki nem olyan begyepesedett, mint te.
2010. jan. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Leírok egy "szép" történetet apukám exfeleségéről.


Apukámat baleset érte 2007ben, elvesztette az állását, napi 24 órás ápolásra szorul(t). Anyukám felmondott, én gimibe jártam. Apu a másik gyerekének havi 17500 ft-t fizetett, plusz 2havonta megtoldotta 10 ezerrel. Amikor apu lesérült, mi is csak a legminimálisabbra tudtunk költeni. Apu megkérte a fiát, menjen el dolgozni (24 éves volt akkor, "főiskolára járt".), mert havi 10 ezernél többet nem tud fizetni. Persze az anyjának ez nem tetszett, beperelt minket.

Jöttek, felmérték a lakást (amit 2006ban újítottunk fel, mikor mind2 szülőm dolgozott. 2 szgépünk van, 2 tévénk, mindenkinek egy mobilja, persze ezeket luxuscikknek számolták fel.)

Természetesen apu másik gyerek nem járt iskolába, hanem feketén dolgozott, és mivel nem tudták papírokkal igazolni az állításaikat (és hogy mire kérik a gy.t. emelését 25 ezerre), elveszítették a pert.

2010. jan. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 A kérdező kommentje:

Tanulságos ez a történet is.

Köszönöm, hogy megosztottad.

2010. jan. 17. 11:55
 44/63 anonim ***** válasza:
A havi keresettől függ, hogy mennyi a gyerektartás. Különben meg, a nevelő fél is költ a gyerekre, ha csak a ruháztatást nézed, az is szép összeg. Megvan minden rgyes fillér gyerektartásnak a helye, nem es-hasra ítélik meg az összeget.
2010. jan. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy hasraütéssel?

Én azt kérdeztem, miért gondolják néhányan, hogy az exnek kellene "mindent" fizetni, vagyis, hogy sokan keveslik a 25-30eFT gyerektartást.

2010. jan. 17. 17:17
 46/63 anonim ***** válasza:

Én 14 ezer gyerektartást kapok. De ez persze nem fedezi az összes kiadást a gyerekemre. Az apja szerint ez is sok, mert én másra költöm.... Persze.... Csak megjegyzem: hivatalosan minimál bért kap, de valójában 250-300 ezer havonta bemegy neki.

Próbálok "mindent" megadni a lányomnak bizonyos határokon belül. Inkább magamon spórolok, mint, hogy a gyerekemtől megvonjam illetve az apjának könyörögjek.

2010. jan. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:

Mi hárman vagyunk tesók, és Anyukám nevel egyes egyedül. Mivel kb 100.000ft az össz fizetése egyáltalán nem belőle rendesen megélni. Hónap közepére elfogy és jönnek a kölcsönök rokonoktól stb... Apánknak van 1 új csaja, miatta nagyon megromlott közöttünk a viszony, a támogatására nem is számíthatunk még a továbbtanulásban sem! Szülinapra, névnapra max 5000ft-t ad. Nekem idén halasztanom kell az egyetemen, mert egyszerűen nem tudnánk fizetni az albérletet sem.


Ebből is látszik, hogy a gyermekekkel maradó fél nagyon rosszul jár. Ha nem is az összes kiadást, de a felét el kell vállalnia a másiknak.

2010. jan. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
100%

19.45: ez azért durva. 14 ezer Ft-ot fizet a volt férjed gyt-re, mikor normálisan is hozzá tudna járulni a költségekhez...

nekem nincs gyerekem (még), és büszke is vagyok, de azért én nem hagynám annyiban, míg az ex egy méltányos összeget, 20-25 ezer Ft-ot nem fizetne.

Mi az hogy másra költöd a 14 ezret? A gyerek meg levegőből él? Ez hülye, komolyan mondom...

2010. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:

tegnap 19:45-ös vagyok - tegnap 20:31-nek a válasz:

Mint írtam, papíron keveset keres a magasabb bevételét pedig nem tudom bizonyítani, szóbeli elmondás alapján a bíróság nem ítéli meg a gyerektartásemelését. A pénzt feléli, nincs semmi a nevén. Alkalmakra szokott venni ajándékot de 5-10 ezer között, "csak úgy" nem szokott venni semmit. Nem viszi el sehová, azt mondja vigyem én, mert van kocsim.... Amúgy azt mondja, hogy a gyerektartást a kocsira költöm... :D Már fel sem veszem, hogy miket beszél...

Csak egy példa: volt a szülinapja a gyerkőcnek (ez ugye egyszer van egy évben és napoz kötődik :P), 3 héttel később vette meg neki az ajándékot, mert nem volt pénze, nem volt ideje megvenni. Nagyon sajnálom a gyereket, és csak reménykedni tudok, hogy évek múlva "kinyílik" a szeme és látja, hogy milyen az apja.

2010. jan. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
8.49 es.Az én exem ugyanezt csinálja.még csak most zajlik a vállás és ő sem akar fizetni.akkor ezek szerint hiába mondom a bíróságon,hogy jóval többet keres mint amennyit bevall.Ő is sajnáltatja magát.Ezt elhiszik a bíróságon?
2010. jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!