Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás? Miért gondolják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás? Miért gondolják úgy a gyermeket egyedül nevelők, hogy a gyerkőc minden kiadását az exnek kellene fizetnie?

Figyelt kérdés
Szerintem és a jog szerint is a gondozó szülő természetben a nem gondozó pedig anyagilag támogatja a gyermeket. Szerintem a gyerek körüli költségeket jó esetben fele-fele kellene állniuk. Nem? Félreértés ne essék nem a gyerektartás ellen vagyok. Az jár! Fizetni kell! Csak olyan irreális összegekről hallok, hogy az félelmetes. Pl havi 70e egy gyerekre.
2010. jan. 13. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 A kérdező kommentje:

Ha nem vagyok indiszkrét: mennyi gyt-t kértél?

Ilyen esetben lehet jobb, ha százalékosan kéred, mert később ha magasabb bérrel lesz bejelentve, automatikusan többet kell, hogy fizessen.

2010. jan. 18. 11:10
 52/63 anonim ***** válasza:
20 000et
2010. jan. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 A kérdező kommentje:

Akkor tényleg nem értem miért "szőrözik" az exed.

Mennyivel van bejelentve? Csak mert általában 20-25%-ot szoktak egy gyerek után megítélni. Lehet jobban járnál.

2010. jan. 18. 12:14
 54/63 anonim ***** válasza:
beadagolta hogy csak 10 000 et tud fizetni,mert nagyon rosszul él.Közben meg az új nőjét nyaralni vitte.Meg arra van pénze hogy mindig a mc donalds-ba egyenek.2 autót tartanak.
2010. jan. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:

Sorry, hogy ezt mondom, de a nyaraláshoz, autóhoz, stb. nincs közöd, ne abból indulj ki, ne a harag vezéreljen, mert annak a gyerek fogja meginni a levét.

Nem írtad mennyire van bejelentve, indulj ki a %-os gyt-ből. Az követi az ex fizetésének alakulását.

2010. jan. 18. 12:55
 56/63 anonim ***** válasza:

Nincs köze a nyaraláshoz, autóhoz, az igaz, de ahhoz van, hogy tisztességesen megkapja a költségek felét! És igenis ha erre futja, akkor a gyerek is kapja meg, ami megilleti. Nem az anya, a gyerek.

Százalékok, ugyan mire mész vele, általában meg lehet oldani, hogy a béred töredékére légy bejelentve.

Szerintem, ahogy már korábban írtam, a megoldás az, hogy pontosan leírni, kiszámolni, hogy mennyi megy a gyerekre (már amennyire pontosan ugye lehet), aztán per kettő.

Aztán jöhet a harc, hogy fizessen, de legalább nem saccolsz, hanem tudod, és a férjed is tudja, hogy hányszor tízezer forintot von meg a saját imádott gyerekétől...

Ja, férjnél vagyok, átlag anyagiakkal, egy gyerekkel.

2010. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:

A 14 ezres gyerektartásos vagyok.. :P

Hogy tudnék leülni egy olyan emberrel, akinek 2008-ban (akkor ment elsőbe a gyerekem) mondtam az iskolakezdést. Mondtam, hogy álljuk közösen. Azt mondta, majd még meggondolja. Augusztus végén újra rákérdeztem, azt mondta, hogy nem ad semmit oldjam meg. Nnna, ezek után majd leül velem beszélgetni és elosztjuk a költségeket. Nem? Egyszer azt mondta, hogy kérjek segélyt az önkormányzattól. Még az előtt megpróbáltam, mielőtt ő mondta volna... persze nem vagyok rá jogosult, mert 2400 ft-tal több az egyfőre jutó kereset, és mivel (hála Istennek) nem beteg így semmi támogatást nem kapunk. Teljes áron fizetem a tankönyvet az étkezést és persze minden mást.

2010. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
Inkább játssza az agyát.Az sem érdekelné ha gyógyszert sem tudnék venni a gyereknek.Akkor azt mondaná,hogy alkalmatlan vagyok anyának.Inkább én vonok meg dolgokat magamtól.Azért ez akkor is igazságtalan,hogy ma Magyarországon ilyen törvények vannak.Hogy ilyet megtehet valaki,hogy nem fizet rendesen a gyerek után.Tisztelet a kivételnek.
2010. jan. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 A kérdező kommentje:

Lehet, csak a saját keresetéből nem futna ilyenekre...az "új" párnak is van keresete.

Ne borulj ki. Kérd nyugodtan a 20ezret és azt a bíróság nagy valószínűséggel megis fogja ítélni. Onnantól meg behajtható/letiltható.

Egyébként meg valóban gusztustalan, amit apuka művel!

Annó "gyerekét egyedül nevelő szülő" (azt hiszem így nevezték) kérhetett az iskolán keresztül tankönyvtámogatási segélyt/hozzájárulást. Ezt már eltörölték? Ha igen, az is gyalázat. :0(

2010. jan. 19. 12:26
 60/63 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy működik, hogy a pénzéhes exem szakításunkkor felajánlott egy irreális összeget, amit nem fogadtam el gyerektartásként. Itt megigérte nekem, hogy nem fogom látni a gyermekeimet csak zárthelyen, felügyelet mellett. Amit lehetett elkövetett mindent ellenem és párom ellen. Kreált ellenem egy zaklatást, könnyű testisértést csak, hogy a gyermekeimre nézve a szülői felügyeleti jogomat bekorlátoztathassa, ami nem jött össze neki, ellenben a zaklatást és a könnyű testisértést annyira jól kivitelezte, hogy pénzbírságot kaptam miatta és a hamis tanui miatt!! Szóval elvált apukák vigyázat az exxel mindenre képesek! Itt jön a második modul a gyermektartásdíj amit havi 150-ezerre akar megemeltetni plusz hat hónapra visszamenőleg. Egyébként több mint egy éve abszolút nem láthattam a gyermekeimet, hiába bírságolja a gyámügy százezrekre(amit be nem fizet, csak gyűlik a tartozása) és mégsúlyosabbakra, akkos se érdekli és nem adja a gyerekeket. Az a baj ezzel a pénzéhes exekkel, hogy képesek a gyermekeket pénzért árulni, hiszen volt, hogy annak idején pénzért hozhattam el csak a gyermekeimet. Két nap 150.000 Ft plusz bevásárolhattam, igen volt, hogy ilyen állat voltam, de csak a gyerekeim lebegtek a szemem előtt semmi más. Láthatáskor, ha megkaptam őket úgy mentek haza mint a málhás lovak ruhákkal, élmiszerekkel, játékokkal mindent megadtam, amit csak tudtam a gyerektartáson felül.

Kedves kérdező nagyon sok igazság van abban amit írtál egyetértek veled a nézetedben és kívánok kitartást a továbbiakhoz. Kívánom, hogy találj egy olyan fantasztikus társat, aki átsegít a mindennapokon és akivel új családot tudsz alapítani,ahol a gyermekeddel való kapcsolattartás nem egy elmebeteg, bosszúálló döntésétől függ és ha itt tartunk akkor vigyázz, be ne mutasd az új párod, mert az exed az irigységtől elmebeteg dolgokra képes ezt is tapasztalatból mondom.

2010. márc. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!