Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó ez az exnek?

Miért jó ez az exnek?

Figyelt kérdés
Párom előző kapcsolatából született egy kislány,aki ma már 5 éves. Eddig az anyuka nem engedte a gyereket a közelünkbe,de egyszer véletlenül pont anyósomnál volt a kislány,amikor mi megjelentünk. A gyerek nem szaladt haza,ott volt velünk és játszott a kislányunkkal,aki 4 éves. (Eddig az anya mindig azt mondta hogy azért nem engedi látni a gyereket,mert a gyerek fél az apjától... Érdekes most nem félt!) Nagyon jól el van a két gyerek együtt,és a kislány ha meglátja hogy ott áll az autónk anyósomék előtt rögtön rohan át hozzánk. A gond a következő: akárhányszor veszünk neki akármilyen játékot,legközelebbi találkozásnál a kislány mindig mondja a sogórnőmnek,hogy megint elszedték a játékát az anyjának a kisebbik gyereke,aki fiú vagy az anyja testvérének a kislánya,vagy éppen az anyja legkisebb testvére. Mit tehetnék ebbe az esetben? Jelzem szóba sem állunk az exszel,se én se a párom. Bármit veszünk neki már 2-3 nap múlva nincs meg a gyereknek.
2009. szept. 21. 10:52
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:

Ajánékot könnyebb venni mint pelenkázni? Ne idegítsetek ilyen kérdésekkel. Nem tud egy anya ennyit megtenni? Akkor adja oda az apukának a gyereket hagy nevelje ő. Arra miért nem képes egy ex sem? Mindenki csak panaszokdni tud...

Jajj istenem,ez az oldal is már kész káosz. Én a kérdésre válszt kerestem volna,de úgy látom nem megy. Mindenki a sját magánügyévl foglalkozzon,ne avatkozzon máséba.

És az egyik válaszolónak,igen a párom is hibás ebben az egész ügyben,de ha az anya is akarta volna hogy pozitívan álljon a párom hozzá,miért nem engedte születése óta,hogy járjon át látogatni a gyereket?

2009. szept. 21. 11:51
 12/52 A kérdező kommentje:

Tegnap vittünk ajándékba egy játékbabakocsit,és egy sminkkészletet. A sógornőm,aki ott lakik anyósomnál,már egyből kunyerálta volna,hogy a babakocsit adjam az ő gyerekéek,mert a kislánytól úgy is elveszik otthon... Na ti ott hagynátok így anyósomnál a játékokat? Volt olyan amikor ruhát vettünk és nagy volt még a gyerekre,nem eltette későbbre,hanem ráadta az ex a legkisebb testvérére.

Gondolkodtam már azon,hogy elmegyünk albérletbe lakni,ahova a gyerek járhatna nyugodtan,és mindene meglenne,nem kellene tartani se otthon se anyósomnál attól,hogy elvesznek tőle mindent.

2009. szept. 21. 11:56
 13/52 anonim ***** válasza:
18%

Nem tetszik az igazság? Azt hiszed a gyereknevelés csak az anya dolga? Tévedsz, ezt két embernek EGYÜTT kell csinálnia. Igen, apukának is részt kell vennie a gyereknevelésben, nem csak az anya dolga. Az apa nem csak egy bank ahonnan a pénz jön. Eléggé összeilletek, és nem az itteni emberek gondolkodnak rosszul hanem ti.

Ha nem tetszik a kritika akkor el lehet menni és irogatni oda ahol mindenki csak veletek ért egyet.

2009. szept. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:
12:01 Ki vagy Te? Nagyon laza vagy,ha neked nem tetszik valami, a kutya nem mondta hogy írj ide...
2009. szept. 21. 12:02
 15/52 anonim ***** válasza:
85%
Mért nem terelitek jogi útra a dolgot? Mármint nem a játék lopkodást, hanem a láthatóságot. Ezt nem bántásból kérdezem, hanem felvetem mint alternatíva.
2009. szept. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
81%
Hozzáteszem ez esetben, ha az apa elvihetné a gyereket, a játékok maradhatnának nálatok. És többet is látná a kislányát.
2009. szept. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
31%

Én vagyok az aki akkor is megmondja a frankót ha az annak nem tetszik akire vonatkozik. Akkor írok ide amikor akarok, szólásszabadság van. Nem kötelező olvasnod, de látszik hogy érzékenyen érint mert sárosak vagytok. Eddig nem érdekelt a gyerek, most pedig 5 évesen már érdekel? Most se a gyerek érdekel hanem az ajándékok.

Vannak ilyen emberek is.

2009. szept. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
76%
Azért kár bántani, mert még ha jogos is amiket mondtok, a kislánynak még szüksége lehet az apjára. Ha hiszitek, ha nem, meglehet hogy Őt később baromira nem fogja érdekelni, hol volt az apja az első 5 évben, ha később mellette van, mikor szüksége van rá. Úgyhogy nem az elkövetett bűnökért kell Őket ostorozni, hanem inkább rávezetni arra, mivel lehetne - ha jóvá tenni nem is, - változtatni ezen.
2009. szept. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
89%

Hát én teljesen átérzem amit ide leirtál,mivel én is ebben a cipöben vagyok.6éves a párom kislánya az anyja egy buta tudatlan b.unkó!!

Hiába vittük perre a dolgot sokra nem mentünk vele a bíróságon kaptunk egy papirt ,hogy a kislányt,mikor VAN az apánál vagyis nálunk...minden hétvégén a papíron ez áll minden nagyobb szünet fele az apáé...

Bírósági végzés van róla és szerintetek ebből mivan betartva????

Az,hogy mi fizetjük a havi gyerektartást arra,hogy a gyereket sose látjuk valahogy ők sosincsenek otthon mikor megyünk a gyerekért,

Ajándékot se ruhát se semmit nem veszünk,mert az anyuka c.igány módon mindent eladogat!!!

Aki nincs ebbe a helyzetbe az ne oltogasson itt senkit se ,hogy az apa a hibás,mert k..urvára nem így van!!!

Nem az apa tehet róla ha az exe nem képes normálisan gondolkodni és a gyereke érdekét nézni!!!

Egy ideig mentünk minden hétvégén a gyerekeért,de mostmár nem,mert sose nyitnak ajtót telefonon hívjuk sose veszi fel...ennyit erről!!!

A kérdezönek meg annyit,hogy hasikerül külön költöznötök akkor onnantol kezdve vásároljatok neki értékesebb dolgokat amit majd ott nálatok tudtok tárolni neki ha megy hozzátok addig ne,mert csak felesleges pénz kidobás,nehogy már más gyerekét ti "ajándékozzatok"...


Kitartás amugy nem könnyü ez a helyzet,csak annak aki nincs benne egy ilyenbe...az könnyen dumál...

2009. szept. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
12:09 Érdekelt akkor is csak valaki ezt akadályozta... Nem az ajándék érdekel,de ha én már megveszem neki akár a játékot akár a ruhát,miért nem lehet az megbecsülni? Miért kell egyből másnak átdobni? Nem áll jól annyira az anyuka anyagilag hogy ne kelljen az mi segítségünk... És igen is kijelentem,hogy az ex kezébe a gyerektartáson kívül egy Ft-ot sem fogok adni. Épp ezért kellene neki is megnyílnia felénk,sosem tudhatja mikor lesz az amikor a gyereknek az iskolában nem tudja fizetni a könyeket,kirándulásokat stb. És akkor igenis a párom bemegy és kifizetni,de nem az ő kezébe fogja adni a pénzt.
2009. szept. 21. 12:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!