Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó ez az exnek?

Miért jó ez az exnek?

Figyelt kérdés
Párom előző kapcsolatából született egy kislány,aki ma már 5 éves. Eddig az anyuka nem engedte a gyereket a közelünkbe,de egyszer véletlenül pont anyósomnál volt a kislány,amikor mi megjelentünk. A gyerek nem szaladt haza,ott volt velünk és játszott a kislányunkkal,aki 4 éves. (Eddig az anya mindig azt mondta hogy azért nem engedi látni a gyereket,mert a gyerek fél az apjától... Érdekes most nem félt!) Nagyon jól el van a két gyerek együtt,és a kislány ha meglátja hogy ott áll az autónk anyósomék előtt rögtön rohan át hozzánk. A gond a következő: akárhányszor veszünk neki akármilyen játékot,legközelebbi találkozásnál a kislány mindig mondja a sogórnőmnek,hogy megint elszedték a játékát az anyjának a kisebbik gyereke,aki fiú vagy az anyja testvérének a kislánya,vagy éppen az anyja legkisebb testvére. Mit tehetnék ebbe az esetben? Jelzem szóba sem állunk az exszel,se én se a párom. Bármit veszünk neki már 2-3 nap múlva nincs meg a gyereknek.
2009. szept. 21. 10:52
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
57%
A szöveg megfejtésére pályázatot írok ki ezennel...:)
2009. szept. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
75%

Hát ne vigye haza a gyerek, hanem magyarázzátok el neki, hogy ez az itteni (anyóséknál lévő) játéka, hogy legyen mivel itt játszania. Megérti már.

Azt meg nem értem,h ogy ti miért hagytátok eddig, hogy az apa ne lássa a lányát ennyi ideig. PErelni kellett volna, sikerrel tettétek volna. Ehelyett hagytátok, hogy apja nélkül nőjjön az a gyerek. Szép...

2009. szept. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
47%

Jogos a feltevés, hol volt eddig az apuka? Szerintem alaposan húzza meg magát mert ha eddig nem volt képes részt venni a gyereke életében, akkor most tegye össze a két kezét hogy legalább láthatja. Kit érdekelnek az ajándékok, azok fontosabbak mint az hogy ott lehet egy kicsit a gyerek?

Milyen emberek vannak...

2009. szept. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

Mi attól jelen voltunk a gyerek életében,mert nem voltak az ünnepek elfelejtve. És kedves válaszolók,nehogy már megint mi legyünk a hibásak... Tanácsot kértem a kérdéssel kapcsolatban,nem pedig kioktatást,lenézést.

Az ilyenek már most kíméljenek. Mi tudtok ti erről a helyzetről,hogy lebecsméreljétek az apát. Talán ez az egyetlen ilyen helyzet???

2009. szept. 21. 11:28
 5/52 A kérdező kommentje:
Sokszor próbáltuk a gyerekkel felvenni a kapcsolatot,amit az anyja nem engedett,és ha a kislány esetleg meglátott minket valahol,ahol az anyja is jelen volt egyből elkezdte a sírást. Kicsit egyértelmű,hogy ellenünk fordította. De nehogy már most magyarázkodjak....
2009. szept. 21. 11:31
 6/52 anonim ***** válasza:
84%
Nekem igazából ez a szóba sem állunk a volt társsal kezdetű mondat bántja a fülemet. Én mind két oldalról érintett vagyok mert a jelenlegi férjemnek és nekem is van "hozomány" gyereke illetve közös gyerekünk is van. Sok erőfeszítésünk van benne, de a négy gyerek úgy nőtt fel, hogy ismerik egymást, sőt a nagyok tőlünk függetlenül is tartják egymással a kapcsolatot. Az egy dolog, hogy korábbi házastársunkkal megromlott a kapcsolat, de amikor közös gyerekek is vannak akkor nem lehet azt mondani, hogy nem tartunk a volt partnerrel semmilyen kapcsolatot. Nem a magánügyeket kell egymással megbeszélni, de a gyerek érdekében a kapcsolatot is kell tartani, illetve biztosítani a másik félnek, hogy részt vegyen a valamikori közös gyerek életében. Nem tudom megérteni és elfogadni azt az álláspontot amikor a két régi társ egymással szembeni sérelmét a gyereken keresztül próbálja lerendezni. Elég kicsinyes bosszú az, hogy a gyerekkel próbálok betartani a volt társamnak. Én azt gondolom, hogy azzal, hogy nem engedem kapcsolatot tartani a gyerekemet a volt társammal, annak ártok igazán akit a legjobban szeretek. Felül kellene kerekedni a korábbi sérelmeken és a gyerek érdekében rendezni kellene a kapcsolatot, de ebben mindkét félnek együtt kell működni.
2009. szept. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
47%

Igazi szentek vagytok.

Akinek nincs sara annak nem is kell magyarázkodni.

Nem hibás a párod? Akkor részt vállalt volna a gyerek életéből ha kell, a bíróság útján is.

Vagy ajándékokat könnyebb venni ünnepekkor mint pelenkázni vagy felkelni éjjel?

Van egy fajta mentalitásod neked is.

2009. szept. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell áskálódni, a gyerek érdekében...
2009. szept. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
94%

10:57 Teljesen értelmes a feltett kérdés, nem tudom mi a problémád...


Egyébként a megoldás csak az lehet, hogy a nagyinál hagyja a játékokat. Akkor játszik velük, amikor ott van. Teljesen felesleges lenne emiatt felvenni a szüleivel a kapcsolatot, nem vezetne sehová, felháborodna, hogy Ti azért reklamáltok, egyik gyereke mit vesz el a másiktól. Nem sülne ki belőle semmi jó, max többet nem engedné át a kislányt mikor ott vagytok...

2009. szept. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
91%
11:33 Idilli a kép és tényleg így kéne lennie, de erről szerintem nem Őt kell meggyőznöd, hanem azt a nőt aki fejébe vette, hogy az apja ellen neveli a lányát.
2009. szept. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!