Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó ez az exnek?

Miért jó ez az exnek?

Figyelt kérdés
Párom előző kapcsolatából született egy kislány,aki ma már 5 éves. Eddig az anyuka nem engedte a gyereket a közelünkbe,de egyszer véletlenül pont anyósomnál volt a kislány,amikor mi megjelentünk. A gyerek nem szaladt haza,ott volt velünk és játszott a kislányunkkal,aki 4 éves. (Eddig az anya mindig azt mondta hogy azért nem engedi látni a gyereket,mert a gyerek fél az apjától... Érdekes most nem félt!) Nagyon jól el van a két gyerek együtt,és a kislány ha meglátja hogy ott áll az autónk anyósomék előtt rögtön rohan át hozzánk. A gond a következő: akárhányszor veszünk neki akármilyen játékot,legközelebbi találkozásnál a kislány mindig mondja a sogórnőmnek,hogy megint elszedték a játékát az anyjának a kisebbik gyereke,aki fiú vagy az anyja testvérének a kislánya,vagy éppen az anyja legkisebb testvére. Mit tehetnék ebbe az esetben? Jelzem szóba sem állunk az exszel,se én se a párom. Bármit veszünk neki már 2-3 nap múlva nincs meg a gyereknek.
2009. szept. 21. 10:52
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
17%
szánalmas :)
2009. szept. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
87%

utolsó vagyok,még annyit,hogy ez az anyuka olyan hogy ebben az évben szülte a második gyerekét a kislányát ugyan akkor mütötték a mandulájával egy emelet választotta csak el őket.a saját beteg gyerekét nemvolt képes megnézni...sőőt amit anyósék meg mi vittünk be ételt a szerencsétlen kislánynak(hóslevest stb... az anyuka ette meg és a csóró kampija,ezért ment csak fel nem másért...Milyen anya az aki a saját beteg gyermeke elől képes megennia kaját???hmmm?...


Na akkor miröl is beszélünk???

Ez nem anya és a bíróság még is neki ítéli a gyereket,mert ilyenek ezek amagyar törvények...

2009. szept. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
100%
Miért kerülöd a peres kérdést?
2009. szept. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:
Nem félek... Ezer százálékig biztos lennék amúgy abban,hogyha a párom láthatta volna a gyereket eddig és valamiért bíróságra mentem volna,nekünk ítélték volna a gyereket. Most is elmennék,sajnos még sztem esélyünk így is lenne hogy nekünk ítélik,mert nagyon rossz körülmények között él,csak az a gond,hogy mi a szüleimnél lakunk és nem várhatom el tőlük,akármennyire is szeretik a páromat,hogy befogadjanak egy idegent. És ezért nem kell lehurrogni,de nem hozom az én szüleimhez lakni.
2009. szept. 21. 12:37
 25/52 anonim ***** válasza:
100%

érdekes, ha arról van szó hogy az apa nem látogajta a gyerekét, és az anyának egyedül kell nevelnie, akkor keresztre feszítitek.

itt viszont ugyanez történt és mégis annak támadtok aki rámutat hogy miért nem harcolt az apa a gyerekéért?

az emberek olyan képmutatók.

tehát miért nem kapott láthatást az apa ha annyira érdekli a gyereke?a: nem akart láthatást. b: nem indított keresetet. c: nem kapott láthatást mert ivott/kábszeres volt

válasz persze nem lesz, csak a mínuszok tengere..

2009. szept. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
Nem indítottunk pert én bevallom.
2009. szept. 21. 12:44
 27/52 anonim ***** válasza:
82%

"Jelzem szóba sem állunk az exszel,se én se a párom."


Talán épp ez a gond...miért kell így viselkedni? Ő is odaengedhetné a kislányt hozzátok, nem értem, hogy miért nem lehet egymás mellett normálisan élni, ha már úgy alakult, hogy úgyis össze van valamilyen szinten kötve az életetek a gyerek miatt.

2009. szept. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező én rendes voltam veled és mégse figyelsz rám.:)


MOST miért nem indítotok pert? Nem azért hogy elvegyétek a gyereket, hanem láthatásért.

2009. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:
Biztos hogy ez a gond... Ha a nő meglát minket még a fejét is elfordítja. Ha köszönünk úgy csinál mint aki meg se hallotta. Próbáltam már áthívatni anyósomékhoz,hogy beszéljünk nem jött,mi nem mehetünk és nem mi még a párom sem. Akkor?
2009. szept. 21. 12:49
 30/52 anonim ***** válasza:
100%

11.00 vagyok, ne haragudj, én indítottam ezt a láthatás dolgot a megjegyzésemmel. Csak nem szeretem, amikor ennyivel intézi el apuka, hogy anyuka nem adja oda, aztán kész.

Ismerősi körömben van egy apuka, sose láthatta a gyerekét, ellene nevelés, satöbbi. Évekig tűrte. Összekerült új csajjal (lassan esküvő lesz), aki ezt nem hagyta. Mert szenvedett a pasi. Addig piszkálta, míg perre mentek, a bíró megmondta anyukának, hogy ne szórakozzon, mert csúnya vége lesz. Akkor se adta oda. Elsőnek kapott 50.000 Ft bírásogot és egy megjegyzést, hogy MINDEN alkalommal (kéthetente) ez vár rá, ha nem adja a gyereket. Az összeg növelhető természetesen, tehát ez csak a kezdet...

Adta. A gyerek ellene volt nevelve, nem alszok ott, satöbbi. Szépen megszokta apát és barátnőt, már mindegy neki, mit mond anya, tudja, hogy ott se eszik meg, hanem szeretik. Ott alszik, együtt nyaralnak, apa boldog és a gyerek is.

Aztán anyukáról meg gondolom megvan a gyerek véleménye, hogy mit szabad neki elhinni és mit nem... Magának csinálta.


Szóval ezért írtam, amit írtam. Nem kell beletörődni, hogy anyuka barom.


Különben láthatásos hétvégén el lehet menni érte az oviba és el lehet vinni, még mielőtt anyuka menne érte, ehhez semmi se kell, van bírói végzés a láthatásról ugyebár. Nem kell anyukádékhoz menni, vigyétek el pár órára, fagyizni, sétálni, beszélgetni. Kezdetnek ez is jobb, mint a semmi. Aztán anyukát szépen megnyugtatjátok, hogy szokjon hozzá, ez az új rend.

El lehet menni egész napos kirándulásokra, nem kell szüleidre rátelepedni az "idegen" gyerekkel. Mondjuk ezt se értem, szerintem anyukádékat nem zavarná párod gyereke, ha netán ottaludna de ezt te tudod.

2009. szept. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!