Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem lenne anyagi gondjaitok...

Ha nem lenne anyagi gondjaitok veszekednétek a feleségetekkel a pénzköltésen?

Figyelt kérdés
Nem mondhatom, hogy rosszul élünk anyagilag. A havi bevétel nettó 500 ezer felett van. Nincs hitel, csak élnünk kéne. Ebből az összegből én hozok haza 100-at, a többi a férjem. Normális dolog ez szerintetek, hogy havi 30ezer ft-ot magamra költök és ezen megy a vita mindig? Írok egy példát. Veszek magamnak egy aukciós oldalon mondjuk fele áron egy használt arany ékszert. mMrt hiába megengedhetném magamnak az újat, arra sajánlom azért a pénzt, és ezért veszekszik velem. DE nyilván az ember nem minden nap vesz magának ékszert, ez egy nagyon sazélősésge pédla volt. vagy veszek havi 3dvd. vagy egészségesen próbálok élni és különdéle gabontermékeket veszek, meg cukor helyett xilitet ilyesmire gondolok. Nem masszázs, kozmetika stb....

2013. márc. 19. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
100%
NEM! amikor van pénzünk, boldogan költjük. ő is, én is...és soha egy rossz szó sincs köztünk...
2013. márc. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
0%

nah akkor hogy a többi nő társ is megértse a fenékfogdosos hasonlatot: kiakadnátok ha a férjetek prostihoz menne a szexuális örömökért, mert a a prosti olyat is bevállalna a pénzért amit ti nem pedig a férjeteknek örömet okozna?


köszönöm..

2013. márc. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
89%
a bíróság azért is nézi a közös vagyont mert mint már irták a háztartás vezetése is munkának számít törvényileg. tehát ha nem dolgoznál csak otthon takaritanál főznél stb ugyanugy a tied lenne a fele minthogy dolgozol.
2013. márc. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
100%

11 Nem érted a lényeget.


Lusta vagyok elolvasni a többi hozzászólást. Szerintem elég nagy bunkóság a férjedtől, hogy teljesen kizár téged mindenből és csak magára költ, főleg ha még gyerek is van. Ez elég nagy önzőségre vall, én nem hagynám. Alap, hogy segítitek egymást. Az is elég nagy önzőség, hogy 30 ezer forintot sajnál tőled. Szerintem nem érdekli az, hogy te hogy érzed magad, csak az számít, hogy neki jó legyen. Nem tudom, hogy tudtál egy ilyen önző, egoista alakhoz hozzámenni.

2013. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim válasza:
Biztos vagy abban, hogy amiket leírsz azok a valóságot tükrözik? Szerintem nagyaon eltúlzod a dolgokat.
2013. nov. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
Talán üljetek le, és felnőttek módjára beszéljétek meg, hogy a közös jövedelmet hogyan osztjátok be. Ilyen egyszerű. :)
2013. nov. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
49%

A külön kassza nem lenne megoldás. Nem azért, mert keveset keresel, hanem azért, mert a férjed annyival többet keres, hogy ez megnöveli az általános életszínvonalatokat. Egyszer volt itt egy nő, náluk "arányos külön kassza volt". Mert a lány szegény családból származott, jó volt neki a 100 forintos spagetti tészta. A férje meg gazdag, neki a 400 forintos gyermelyire volt igénye. Akkor a nő most fizessen ki 200 forintot, amikor neki az olcsóbb is megfelelne?

500 000-ez összbevétel mellett simán megvannak a havi kiadások 200 000 forint FELETT, úgyhogy külön kasszával minden hónapban adósságba vernéd magad a (elsősorban) férjed igényei miatt.

Ha azt nézzük, ha elköltesz 30 000 forintot, az az összbevételetek 6%-a!!! Tehát még akkor is, ha költesz magadra (ebből a pénzből meg kijön a manikűr, fodrász, új ruha, elég sok minden), akkor is megmarad a 94% minden másra (rezsi, kaja, megtakarítás).

Szerintem üljetek le megbeszélni, hogy ez így nem működhet. Ha nem tudtok megegyezni, akkor én a helyedben különköltöznék, egyelőre néhány hétre. Ha fontos vagy neki, talán változtat. Kérdés, hogy van-e gyerek, de ha van, az sem probléma, mert a gyerektartás (ami jóval több lesz, mint 30 000 forint) kiegészíti a keresetedet annyival, hogy a gyerekkel is normálisan tudjatok élni.


Annak meg, aki az 53%-os pojácával veszekszik, szeretném elmondani, hogy: Kérlek, legközelebb ne kezdj meddő vitába egy olyan emberrel, aki csak kötekedni jár ide. Nagyon rossz, hogy 50 kommentből 20 azzal megy el, hogy kiprovokáltok egymásból egy-egy olyan választ, amivel egymást győzköditek. Teljesen felesleges, mivel nyilvánvaló, hogy rendesen el sem olvasta a kérdést az, aki az aranyékszeren van fennakadva (a kérdező is írta, hogy ez egy szélsőséges példa volt), és a nagy esze ellenére azt sem képes felfogni, hogy az ékszer többek között befektetés is. Igyekeztem végigolvasni a válaszokat, hogy a lehetőségeimhez képest segíteni tudjak, és a végére teljesen felhúztam magam, hogy ez a hülye "Még valami" jellegű válaszokat tűzgél be, hogy még inkább kiprovokáljon még egy választ, mert láthatóan élvezi a figyelmet. Kicsi a pénisze, vagy olyasmi.

Persze, ezzel én is heccelem, de ha erre válaszol, azt figyelmen kívül fogom hagyni. Hadd egye meg a fene, ha nincsen jobb dolga.

2013. nov. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!