Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem lenne anyagi gondjaitok...

Ha nem lenne anyagi gondjaitok veszekednétek a feleségetekkel a pénzköltésen?

Figyelt kérdés
Nem mondhatom, hogy rosszul élünk anyagilag. A havi bevétel nettó 500 ezer felett van. Nincs hitel, csak élnünk kéne. Ebből az összegből én hozok haza 100-at, a többi a férjem. Normális dolog ez szerintetek, hogy havi 30ezer ft-ot magamra költök és ezen megy a vita mindig? Írok egy példát. Veszek magamnak egy aukciós oldalon mondjuk fele áron egy használt arany ékszert. mMrt hiába megengedhetném magamnak az újat, arra sajánlom azért a pénzt, és ezért veszekszik velem. DE nyilván az ember nem minden nap vesz magának ékszert, ez egy nagyon sazélősésge pédla volt. vagy veszek havi 3dvd. vagy egészségesen próbálok élni és különdéle gabontermékeket veszek, meg cukor helyett xilitet ilyesmire gondolok. Nem masszázs, kozmetika stb....

2013. márc. 19. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az édesapám ilyen. Családi vállalkozást visz anyámmal és a bátyámmal. Ha bármi olyanra költenek anyáék, ami nem kell a vállalkozáshoz (a fizetésükből), pl. új ruha, szórakozás, vagy mondjuk egy pizza, akkor megy a cirkusz, hogy miért... De magának megveszi a 40000 Ft-os cipőt és senki se mer érte szólni. Én ezt nem bírtam. Oké, hogy tőle kaptam a fizetésemet, de hadd költsem már arra, amire szeretném... Bőven elég haszon marad, amit vissza lehet forgatni, s azokat a pénzeket apám kezeli, nem a többiek. Inkább elmentem máshova dolgozni és elköltöztem otthonról (pedig bőven elfértem egy külön lakrészben), így megkímélem magam ettől. Persze, ha átjön és meglátja pl. hogy van 2 tortatálam is, jön a blabla, hogy minek... Pedig azokat nem is vettem, a nagymamámé volt mindkettő. Szóval reménytelen. Ami neki nem kell, az felesleges és nem ér pénzt. Azt, hogy másnak örömet okoz, nem tudja elfogadni. 26N
2013. márc. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
44%
Ahhoz nem akarok hozzászólni, hogy milyen dolog az, hogy a férj ilyen spórolós stb., hanem a külön kassza, felezés dologhoz. Akartam kérdezni, de a kérdező maga tért rá a 14-es válaszban, most ez hogy lenne igazságos? Nem tartanám igazságosnak, hogy a havi 500 összbevételt felezzék és úgy gazdálkodjon mindenki kedve szerint. Szerintem nem igazságos így felezni, mert ennek a négyötödét a férj hozta haza, miért költse el az asszonyka? Viszont az meg lófütty, hogy mindenki adjon bele a rezsibe, kajába (ezek szerint fele-fele arányban), és utána költekezzen ki-ki kedve szerint. Hát annyi erővel akkor a nő ne éljen házasságban, hiszen szarul élni, meg alig kijönni egyedül is tudna.
2013. márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
91%

Normalis hogyha a nö 30 ezret kap es a ferfi 500 ezret (egy pelda) akkor a nö nem jarulhat hozza egyenlö mertekben a kiadasokhoz, mert nincs miböl es akkor ö letminimumon nyomorogna, úgy elne mint egy agrólszakadt cseléd, a ferje panziójában, mig a ferje luxuseletet elne, szóval nem fair , hogy hazastarsak kulön anyagi szinten eljenek egymas mellett, a gyerekeket is azonos nivón kell tartani, nem a faskamraba stb

Közös kassza es a megmaradt penz felezese a fair, de kar ezen vitazni mert egy önzö embert nem erdeklik az érvek csak a harácsolás

2013. márc. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 A kérdező kommentje:
Na ez az erre akartam kijutni. ha közös lenne a kassza , akkor sem költeném el az egészet, csak a havi 20-30ezret. DE ez sem minden hónapban van így, tehát valamikor semmit sem veszek. Hanem az, hohy házastársi kapcsolatban akár válás után is közösnek kellene számítani a vagyonnka. nem azt kell nézni ki mennyit visz haza. Jól kereső állsát talált, én meg nem. Ennyi... Most mondjam azt ha elvállnék járna a fizetése 20%a ami kb 80ezer nettó. Az jobb lenne neki, ez csak egy példa mert nem szeretnék vállni, csk most sokalja a 30-at...
2013. márc. 19. 13:42
 25/77 anonim ***** válasza:
35%
Na látom férfiként meg is kaptam a jó kis elnyomásos dumát (na meg a lepontozást)...sajnos ezekkel a penge érvekkel nem tudok mit kezdeni. Tudjátok a boldogság egy kényes dolog, és nem jó azzal érvelni mindig, hogy örömöt,boldogságot okoz valami. Nekem speciel örömet okozna, ha megfoghatnék egy pár jó női feneket az utcán. Na most akkor ezzel adtam ennek egy nyomós okot, hogy miért ne tehetném meg, ha ez örömet okoz? Hát nem, mert visszatart az erkölcs és hogy már foglalt vagyok. Ugyanígy kéne működnie a gazdasági racionalitásnak is, egy gátnak kéne lennie, ami megakadályozná, hogy azokat a bizonyos vágyakat, örömöket ne akard egyfolytában kielégíteni.
2013. márc. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
28%
Én jól keresek(400 nettó felett) és magam is ilyen vagyok, hogy csak arra áldozok pénzt, ami szerintem jó és hasznos. A jelenlegi barátnőmmel külön kasszán vagyunk teljesen, nincs felezés, meg semmi, mindegyikünk a saját pénzével gazdálkodik. A közös kasszába egy barátnőmnél sem mentem bele, mert mivel én keresek többet, miért közösködjek, hogy aztán a barátnő meg olyanokra költse, amire a saját pénzéből nem futná. Ezen a hozzáállásomon nem tudok és nem is akarok változtatni, ezt minden kapcsolat elején lefixálom, akinek nem tetszik a rendszer így, az mehet Isten hírével. Így legalább egy nő sem a pénzemet szereti, hanem valóban engem.
2013. márc. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
87%
Kedves Kérdező, együtt érzek Veled, biztos nem lehet könnyű Neked! Nálunk is volt "közös" pénz, meg nem közös pénz, de mindig gond volt. Közössel az, hogy hiába volt egy számlánk, mindig azt nézte a férjem a számla egyenlegen, hogy mikor, mennyit vettem le belőle, hová költöttem, órákat elemezgette az egyenleget. Ha például látta hogy mondjuk 15.-én vásároltam a Teszkóban, akkor 18.-án már megint minek vásároltam? Fogtam a blokkokat összegyűjtöttem, hozzátűztem neki az egyenleghez, és azt nézegette, hasonlítgatta, órákat, napokat el volt vele. Na, ezt évek alatt meguntam, lett saját számlám, persze egy hatalmas veszekedés után, mert hogy minek külön számla, még arra is fizetni??? Rezsit, kaját felesben fizetjük, és mindkettőnknek van külön pénze, amit arra költ amire akar. Ez így szép is lenne, de ez csak a férjemre vonatkozik, engem nem érdekel hogy a századik csavarhúzó, vagy szerszám, az ő dolga, ő tudja mire kell neki, Őt viszont nagyon is érdekli az Én kiadásom, aminek hangot is ad, hogy már megint egy parfüm, minek már megint, és hogy ugyan mennyibe került??? Én nem ékszert, ruhákat, cipőket vásárolok, hanem parfümöt, mert imádom az illatszereket, kiskorom óta. Na, nem minden nap, de egy évben többet is veszek. Ki ékszert, ki cipőt, ki festményt, Én parfümöt. Már odáig jutottunk, hogy dugdosnom kell előle, mert nem bírom már elviselni a megjegyzéseit. De még így is azonnal fölismeri, nem tudom eltitkolni. Szerinte fölösleges, pénzkidobás,de szerintem az ő dolgai ne legyenek fölöslegesek, én vágjak hozzá jópofát. Én örülök, ha Ő örül a századik csavarhúzónak, napokig nézegeti. Úgyhogy nálunk sajnos ez van, sem a közös, sem a külön kassza nem igazán működik. Az igaz, hogy Ő keres többet, nem tudom, ha fordítva lenne, akkor hogy lenne.
2013. márc. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 A kérdező kommentje:
én szeretem a férjemet de a fizetése idővel nőtt ennyire meg. tehát nem a pénze miatt mentem hozzá.és aki szereti a másikat miért sajánlja tőle azt ami örömet okoz neki. És az ékszer dologról térjünk el mert az csak egy szélsőséges példa volt...
2013. márc. 19. 13:49
 29/77 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Én most jövök rá, hogy nekem arany életem van. Sosem éltünk az átlagnál jobban, de sosem veszekedtünk azon, hogy ki mit vehet meg magának. Nem volt téma az sem, hogy ki keres többet, ki mit visz haza. Volt olyan időszakunk, amikor a férjem a vállalkozásában többszörösét kereste az én fizetésemnek, de soha fel sem merült köztünk ilyen, mint amiről ti beszéltek. Mindig közös kasszán voltunk, és mindenki szabadon költ belőle. Tudjuk mindketten, hogy mi az, ami belefér, nagyobb kiadásokat megbeszélünk, de sosem volt abból probléma, ha fodrászhoz mentem vagy vásároltam bármit.

Nagyon tudom sajnálni az olyan nőket, akik aranykalitkában élnek.

2013. márc. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
8%

egyet értek a férfi hozzászólóval. Bár valószínű ennek az az oka hogy bár nő vagyok többre tartok egy műszaki cikket vagy akár egy könyvet mint egy aranynyakláncot- ehhez hozzájárul az is hogy nem hordok ékszert :D


viszont ha azt veszem alapul hogyvan egy "hobbim" egy szórakozásom, ami a másik szemében feleslegesnek tűnne.. (pl elmenni egy kedvenc együtessem kocertjére, vagy egy musicalre) akkor valószínűleg én is kiakadnék. bár hamarabb azon hogy hogy lehet a "férjem" ilyen kulturálatlan hogy egy musicelen kiveri a balhét... (megjegyzés: a híresebb musicelek legolcsóbb - semmit nem látsz és halsz csak ottvagy - ülőhelye is 4000ft a normálisabb helyek meg ugy 10 ezer környékén mozognak)

2013. márc. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!