Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem lenne anyagi gondjaitok...

Ha nem lenne anyagi gondjaitok veszekednétek a feleségetekkel a pénzköltésen?

Figyelt kérdés
Nem mondhatom, hogy rosszul élünk anyagilag. A havi bevétel nettó 500 ezer felett van. Nincs hitel, csak élnünk kéne. Ebből az összegből én hozok haza 100-at, a többi a férjem. Normális dolog ez szerintetek, hogy havi 30ezer ft-ot magamra költök és ezen megy a vita mindig? Írok egy példát. Veszek magamnak egy aukciós oldalon mondjuk fele áron egy használt arany ékszert. mMrt hiába megengedhetném magamnak az újat, arra sajánlom azért a pénzt, és ezért veszekszik velem. DE nyilván az ember nem minden nap vesz magának ékszert, ez egy nagyon sazélősésge pédla volt. vagy veszek havi 3dvd. vagy egészségesen próbálok élni és különdéle gabontermékeket veszek, meg cukor helyett xilitet ilyesmire gondolok. Nem masszázs, kozmetika stb....

2013. márc. 19. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:44:

Nem tudom, honnan húztad ezt az elnyomásos dumát. Te paranoiás vagy, vagy mi? Ha valaki nem ért veled egyet, mindjárt elnyomást vizionalizálsz? :)

Másrészt elég béna hasonlat egy női fenék fogdosása (ami ugye egy élő személyhez tartozik) és a kérdező által említett aranyékszer között. Az aranyékszer egyrészt tárgy, nem kell megkérdezni tőle, hogy viselheted-e, mielőtt kiveszed a dobozából. A fenék nem az.

Másrészt az aranyékszer viselése nem ütközik a társadalmunk erkölcseibe, míg mások fenekének fogdosása két ok miatt is ütközhet:

1. Ha monogám párkapcsolatban élsz, nem illik mások fenekét fogdosni.

2. Ha nem kapsz rá engedélyt a fenék tulajdonosától, szintén ugyanez a helyzet.

Ha szabad kezet kapsz (szó szerint), akkor nem kell visszafognod a vágyaidat. Ugyanez áll az aranyékszer esetén is. De mondhatunk bármi mást, ami örömet okoz nekünk, de nem okoz veszteséget másoknak.

2013. márc. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:
90%

Fölösleges az parfum, az új cipö a felesegnek, a fodrasz, de azert maradjon apolt es csinos! Kivanatos!

Szuljön gyerekeket, de azonos mertekben jaruljon hozza a kiadasokhoz is, mert az nem fair, hogy felezzek a penzt, miutan a ferfi többet dolgozhat, mert a feleseg van otthon a gyerekekkel.

Ez igy fair, uraim? Hat persze...

Mondjon le minden örömeröl de a ferfi ne, mert a ferfinek hasznos örömei vannak...

Sorolhatnam...

Es mivel a legtöbb ferfi ezek szerint ingyencseledet keres , buta az a nö aki ilyenhez hozzamegy.

Es mikor a nö teljesen lepukkan mellette, akkor elkezdi nezegetni a 20 eves fruskakat, elvegre igy fair es erre joga van, miutan az asszony nem csipkedi magat... Hagyjuk , jó, émelygek, hasonló szituból menekultem...

2013. márc. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:
6%

"Nem tudom, honnan húztad ezt az elnyomásos dumát."


13.30


"Másrészt elég béna hasonlat egy női fenék fogdosása "


Épp azért hasonlat a hasonlat, mert nem ugyanolyan, hanem hasonló. Jelen esetben a célnak megfelelt,mert nem a két dolog fzikai tulajdonsága volt a döntő, hanem a vágyak és a gondolkodás összehasonlítása. Sajnos nem sikerült megfognod.

2013. márc. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 A kérdező kommentje:
hát igen elég rossz ez a szituáció. Aki nincs benne nem tudja milyen rossz érzés. és ráadásul amikor kifakadok anyós előtt, még ő is adja alá a lovat, hoyg a férjem csak megpróbálja mefogni a pénzt, meg minek nekeed ékszer, meg spórolni kell. DE írtam, hogy spórolás is van nem kevés. Csak hát férjemet aqz fejszéjezi, hoyg miért nem tud kétszer ennyit félre tenni.
2013. márc. 19. 14:11
 35/77 anonim ***** válasza:
12%
De csak úgy mellékesen megjegyzem, hogy elég érdekes hogy egy aranyékszer kapcsán itt már arról beszéltek, hogy a nő nem tehet meg semmit....:D
2013. márc. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 anonim ***** válasza:
17%

Igen kérdező, de miért fair az, hogy az egyik fél keres 400-at, a másik 100-at és akkor a többet kereső fizessen többet? Holott leher kevesebb vizet stb használ, mint a másik fél (mondjuk a férfiakról el is hiszem, hogy spórolnak a vízzel, lehet érezni a vllamoson).


Keresel 100-at, de 150-et szeretnél költeni? Milyen jogon?

2013. márc. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:09:

Nem állítottam olyasmit, hogy a hasonlat arról szól, hogy két egyforma dolgot hasonlítunk össze. Csak annyit írtam, hogy a hasonlatod rossz.

Inkább neked nem sikerült felfognod, hogy mi az alapvető különbség vágy és vágy között, illetve azok megvalósítása között. Pedig leírtam, úgy gondolom elég érthetően.

2013. márc. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
34%

Felezni kell a rezsit. Ennyi. kit érdekel, hogy a 100-ból harminc marad, a 400-ból meg 330 ezer?


Aztán persze a többet keresőnek is gondolkoznia kéne és nem aranykalitkába (nagyon tetszik ez a hasonlat, alaki írta itt) zárni az asszonyt.


Pl látja a férj, hogy a rezsi kifizetése után az asszonykának 30 ezer maradt, akkor ő fizeti a kaját. Vagy fordítva. A rezsit a többet kereső állja, míg a másik fizeti a kaját.

2013. márc. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 A kérdező kommentje:
Olyan jogon, hogy házastársak vagyunk, törvényileg közös vagyonnal. a bíróság sem azt nézi ha válsz, hogy ki-ki mennyit keres? a másik meg az, ha egyedül élnék nyilván csökkene a rezsi is.Meg a hűtő tartalma is kétszer annyi idő alatt ürülne ki. Arról senki sem tehet, hogy kevesebbet keres a másiknál, ez így alakul. Akkor minek kell neki egyáltalán felesé, gyerek ha így áll hozzá a dolgokhoz...
2013. márc. 19. 14:19
 40/77 anonim ***** válasza:
94%

Rossz szituació, sajnos, neked se sikerült jó embert talalnod, csak egy maganakvalót, nagyon sajnallak, a volt ferjem is ilyen. A zsugorisagan kivul meg sok mas negativ jellemvonasa volt. Nincs mit tegyel, kar vitazni, csak neked lesz rosszabb, ha van lehetöseged, hagyd ott.

Az ilyen azt hiszi h fiók lesz a koporsójan es egyedul kell eljen, nem való tars az ilyennek, nem tud mit kezdeni egy növel, cseled kell neki.

Ezek nem ferfiak.

Az ilyen megöl minden kis örömcsirat es kiszivja az eletenergiadat, tönkretesz es munkagepkent kezel, nem nökent . Az elöbbi ferfi hozzaszoló is azt mondta h nem akarna aközös kasszat, nehogy jusson több akkor a baratnöjenek, ez rosszindulat, es nagyon nyilvanvaló.

Öszinte reszvetem!

2013. márc. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!