Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem lenne anyagi gondjaitok...

Ha nem lenne anyagi gondjaitok veszekednétek a feleségetekkel a pénzköltésen?

Figyelt kérdés
Nem mondhatom, hogy rosszul élünk anyagilag. A havi bevétel nettó 500 ezer felett van. Nincs hitel, csak élnünk kéne. Ebből az összegből én hozok haza 100-at, a többi a férjem. Normális dolog ez szerintetek, hogy havi 30ezer ft-ot magamra költök és ezen megy a vita mindig? Írok egy példát. Veszek magamnak egy aukciós oldalon mondjuk fele áron egy használt arany ékszert. mMrt hiába megengedhetném magamnak az újat, arra sajánlom azért a pénzt, és ezért veszekszik velem. DE nyilván az ember nem minden nap vesz magának ékszert, ez egy nagyon sazélősésge pédla volt. vagy veszek havi 3dvd. vagy egészségesen próbálok élni és különdéle gabontermékeket veszek, meg cukor helyett xilitet ilyesmire gondolok. Nem masszázs, kozmetika stb....

2013. márc. 19. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem. Csak veled szemben ilyen spúr, vagy magával szemben is?
2013. márc. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
58%

En 30 ezret nem költök magamra, viszont az arany ára az visszatérül.

Velem is veszekedne a férjem, ha ennyit költenék magamra.

2013. márc. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy veszekednék, sőt!

Nálunk meg az a gond, hogy a feleségem nagyon spórolós, se fodrász, se öltözködés, pedig megtehetnénk. Én szoktam Neki vásárolni, de azt meg elteszi a szekrénybe, hogy majd jó lesz később.

2013. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
93%
Soha nem veszekedtünk a pénzen. Volt, hogy nagyon rosszul álltunk anyagilag, akkor sem volt sem vita, sem szóváltás, de még csak megjegyzés sem, amikor pedig jól mentek a dolgok, főleg nem került szóba a pénz.
2013. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
91%

Lehet hogy valamire spórolni akar? Autót, új lakást készültök venni? Akkor még érthető lenne.

Egyébként szerintem csak túlzottan félti az anyagi biztonságotok. Lehet benne igazság is, de nyilván van egy határ. Nálunk is volt ilyen, amikor nem az olcsóbbik müzlit vettem le a bolt polcáról, de mi már nagy nehezen tisztáztuk ezt. Mindenkinek önálló keresete van, abból egy bizonyos részt a saját hóbortjaira költhet anélkül hogy beleugatnék és ez igaz már visszafelé is.

2013. márc. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, havi 500ezerből 30ezret sajnál a feleségére, csak mert a pénz java részét ő keresi? Nálunk az összbevétel kb. 340ezer, de még a férjem mondja mindig, hogy vegyek meg magamnak mindent, amit szeretnék és amire szükségem van (pl. most fogytam és lógnak a ruháim, vásároljak újakat, mert a munkába nem járhatok igénytelenül, vagy csak megtetszik egy nadrág, vegyem meg, ilyenekre gondolok). Ő is megveszi magának, amit megkíván, persze nem extra dolgokra kell gondolni, de mi a francnak élünk, ha semmi olyat nem engedhetünk meg magunknak, ami boldoggá tesz és anyagilag nem vág földhöz?
2013. márc. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 A kérdező kommentje:
amit ő szereten és nme tartja felelslegesnek arra nem sajánlja. például műszaki cuccok mivel villamosmérnők. médialejátszó 50ezerért. de ha maganka vennék ebből az árból mondjuk valamit akkor már háború lenne. Mindig azt mondom neki, hogy más pasi aki ennyit keres teyerén hordozza a csajéát/felelségét és pénzeli, nem kikészíti a pénz miatt idegileg. É s normális nő vagyok, nem az a ribanc fajta...
2013. márc. 19. 12:56
 8/77 anonim ***** válasza:
24%
legyetek külön kasszán, fizessétek a saját fizuból a rezsi fele felét meg az egyéb kiadásokat (illetve aki a háztartást vezeti az kevesebb pénzt rakjon bele, vagy a háztartási munkákat is felezzétek, ugyanis törvényileg a háztartás vezetése is munkának számít) és akkor a megmaradt pénzből mindenki azt vesz amit akar.
2013. márc. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
100%
Erre szoktam mondani, hogy nem elég, ha sokat keres, az is fontos, hogy megosztana e vagy nem a penzt, az en volt ferjem is ilyen volt es nem valtozott csak rosszabbodott, kar vitazni
2013. márc. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
23%
Igen , az a humanus megoldas, hogy egy kasszara menjen mindkettötök fizetese es szamlak kifizetese utan, a maradék oszlodjon 2 fele
2013. márc. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!