Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem lenne anyagi gondjaitok...

Ha nem lenne anyagi gondjaitok veszekednétek a feleségetekkel a pénzköltésen?

Figyelt kérdés
Nem mondhatom, hogy rosszul élünk anyagilag. A havi bevétel nettó 500 ezer felett van. Nincs hitel, csak élnünk kéne. Ebből az összegből én hozok haza 100-at, a többi a férjem. Normális dolog ez szerintetek, hogy havi 30ezer ft-ot magamra költök és ezen megy a vita mindig? Írok egy példát. Veszek magamnak egy aukciós oldalon mondjuk fele áron egy használt arany ékszert. mMrt hiába megengedhetném magamnak az újat, arra sajánlom azért a pénzt, és ezért veszekszik velem. DE nyilván az ember nem minden nap vesz magának ékszert, ez egy nagyon sazélősésge pédla volt. vagy veszek havi 3dvd. vagy egészségesen próbálok élni és különdéle gabontermékeket veszek, meg cukor helyett xilitet ilyesmire gondolok. Nem masszázs, kozmetika stb....

2013. márc. 19. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
36%

Én férfi vagyok, úgy látom kissebségi vélemény lesz. Szóval mire is használod te az aranyat? Mert másra nem tudod csak ott csüng a nyakadban, ujjadon akárhol is, egyszóval az ékszer luxus, de nem akármiléyen luxus, mert majd hogynem felesleges luxus. Csak annyit érsze le vele, hogy néhány nő irigykedve bámulgat majd az utcán vagy akárhol. Viszont egy műszaki dolgot bizony már használni is lehet, most persze az ékszert is használod, na de egészen más mikor valamit lehet valamire használni, úgymond nem önmagárért van és más amikor csak úgy van valami a semmiért (illetve csak a magamutogatásért)


Másrészt a nagy vagyonnal rendelkezők egy része (te tipikus példa vagy) elkölti minden sz.rra a pénzt, lehet a férjed is ilyen nem érdekel, most te tetted fel a kérdést. KÉpzeld nekem nemrég 160 ezer volt a kártyámon és még is kínai cipőt vettem belőle, és a legolcsóbb ruhákat vettem meg. Érdekes módon nem nézek ki csövesnek, bár utáltam annyit mászkálni a plázában, de összességében megérte szenvedni és órákig válogatni,keresni az akciókat. Szóval tipikus hiba, hogy van pénz=mindenből a legjobbat. Persze most sokaknak kicsorult már a nyáluk gondolom, hogy miért ne tehetné meg az ember, hát persze tegye, de ettől még nem lesz racionális a gazdasági döntése.

2013. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is villamosmérnök, tudom hogy nekik a műszaki cikkek nem feleslegesek, sőt... :D

Ami nála totál felesleges az új ruha, cipő, ékszer, smink. Kajára (bár nem márkás), műszaki lomokra, autóra hajigáljuk ki a pénzt az ablakon.

De mondom, én már kiharcoltam a függetlenségem. Kijelentettem, hogy havonta x ezer forinttal csak én rendelkezek és ebből nem leszek hajlandó alább adni amíg a szükség nem visz rá. Egyébként egyedül járok vásárolni. Így nem tud beleszólni! :)

2013. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:
73%
Én is 100at keresek, a párom 300 körül. Nálunk nincs közös kassza. Ő fizeti a rezsit, ételt mikor ki vesz, a ruhákat mindenki magának. De szoktunk egymásnak is venni dolgokat, ha úgy alakul megveszem neki a tusfürdőt stb, ha ő megy akkor ő nekem. A spórolt pénz általában az ő pénzét jelenti, de közösen nyaralunk belőle, vagy veszünk valamit a házba.
2013. márc. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 A kérdező kommentje:
az a helyzet hogy mi már 8 éve vagyunk együtt. akkor is többet keresett nálam mondjuk 2szer annyit. külön kasszán vagyunk. DE szerintetek fer, hogy akkor /vagy a mostasni anyagi helyzetünkben most mondom az akkorit én nettóm 80ezer ővé 150 ezer feleztük a rezsit. Nekem madrat 30 ezer neki meg 100ezer. Ez egy házasságban szerintetek normális??? hogy együtt vagytok de csak az egyik élvezi anz anyagi javakat? Mára lejutottunk odáig, hogy még mindig nkülön kassza, most gyerekkel vagok itthon, de mindenért kikészít idegileg. Most mindenünk megvan de vezskedések árán...
2013. márc. 19. 13:18
 15/77 anonim ***** válasza:
92%

Sosem veszekedtünk pénzen,reálisan költünk,igaz sok feleslegesre,de ez van,nem halunk éhen így sem,így is fizu egy része megy tartaléknak.


Költök magamra többet mint kellene,párom még így is meglep elég gyakran ezzel azzal (ruhák,virágok,ékszer),ahogy én is őt.

Bár mi kb ugyanannyit keresünk (kettőnké 400 körül)


Még sosem mondta hogy minek 30 nyaklánc vagy 30 fülbevaló,pedig egy se bizsu.

(ha megszorulnánk,pár hónapig tuti ellennénk az ékszereimből)

2013. márc. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 A kérdező kommentje:
és azt modnaj már megint eléemnet az egész havi fiteése mert elb..sztam, holott a kezembe nem ad belőle. Csak hát vásárolni kell kaját, nem a legolcsóbbat persze, ezzel elmegy heti 20 ezer, meg a másik a rezis. De így is van 1-2milliója a bankba. Nem több de ennyi azért van. AKkor most tud félretenni vagy nem?
2013. márc. 19. 13:22
 17/77 anonim ***** válasza:
88%

Mi ezt megoldottuk külön kasszával.

Mindenki saját számlára kapja a fizetését, és van egy közös számla amiröl fizetjük a kiadásainkat. míg kb mind a ketten ugyan annyit kerestünk addig felesben fizettük.

Aztán megszülettek a gyerekek, én itthon maradtam, a férjem meg annyit kezdett el keresni amennyi a kettönk bevétele volt.

ìgy megegyezés az lett, hogy amíg csak gyerekekkel otthon vagyok, addig aközös számlára a családi pótlék megy, ebböl veszem a pelenkát meg más egyebet, a saját pénzem marad nekem, ö meg fizeti a kaját és a rezsit.


Amíg gyerektelenek voltunk, mindenki annyit spórolt amennyit tudott, és arra költötte a saját pénzét amire akarta.


De akármennyire is külön kasszán vagyunk megbeszéljük a nagyobb kiadásokat. pl akart rendelni egy új meghajtót az xbox-hoz amit megkérdezett tölem, és mondtam hogy rendelje meg. DE minek is? azért mert évente 2x játszunk vele? Ha esetleg elkezdene sokat játszani vele akkor egyböl rendelje megde addig felsleges.

De akartam egy új cipöt, ö is ragaszkodott hogy egy szuper geoxot vegyünk, mert alötte is bejött az így vettünk neki is meg nekem is egyet.

Szóval mi megbeszéljük, de ha ö nagyon akarta volna megvehette volna a meghatót, de ö is belátta hogy felesleges egyenlöre.

2013. márc. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 A kérdező kommentje:
nekem sem lenne bajom a felelsben fizetéssel, csak hát ha visszamegyek úgy nettó 100-at fogok kapni, ő keresi a nettó 400at. Kedves utolsó válaszoló. Ezt így hol feleznéd el? Mármint a rezsit. Met nekünk a rezis +bolti vásárolgatás úgy havi 150körül van.
2013. márc. 19. 13:29
 19/77 anonim ***** válasza:
86%

A ferfi valaszoló szerint fölösleges az ekszer!

Csak az a fontos, ami a ferfit boldogga teszi es hasznalható is mint peldaul a muszaki cikkek, de ha a nöt az ekszer teszi boldogga?? Persze az a fölösleges a ferfinek, amit nem ö akar, amit nem ö hasznalna, csak a nönek is kellenek az örömök es neki is egy elete van

2013. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 anonim ***** válasza:
97%

ma 13:06: Nem mindegy, mire használja azt az ékszert?

A párom például modellezik, nem igazán "hasznos" tevékenység, mégse sajnálom azt a pénzt, amit erre költ. Szereti csinálni, látszik az öröm az arcán, amikor ezzel foglalkozik. és nekem ez a fontos. Mellesleg egy műszaki cikk sem feltétlenül hasznos, annak, aki nem használja és nem nyer vele semmit, legalábbis biztos nem.

Te mindenből a praktikust nézed, mások viszont nem csak praktikus dolgokra költenek, hanem a saját vagy mások örömére. És ha van rá keret, jut is, marad is, akkor hülyeség ezen veszekedni vagy ezért leszólni a másikat.

2013. márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!