Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem lenne anyagi gondjaitok...

Ha nem lenne anyagi gondjaitok veszekednétek a feleségetekkel a pénzköltésen?

Figyelt kérdés
Nem mondhatom, hogy rosszul élünk anyagilag. A havi bevétel nettó 500 ezer felett van. Nincs hitel, csak élnünk kéne. Ebből az összegből én hozok haza 100-at, a többi a férjem. Normális dolog ez szerintetek, hogy havi 30ezer ft-ot magamra költök és ezen megy a vita mindig? Írok egy példát. Veszek magamnak egy aukciós oldalon mondjuk fele áron egy használt arany ékszert. mMrt hiába megengedhetném magamnak az újat, arra sajánlom azért a pénzt, és ezért veszekszik velem. DE nyilván az ember nem minden nap vesz magának ékszert, ez egy nagyon sazélősésge pédla volt. vagy veszek havi 3dvd. vagy egészségesen próbálok élni és különdéle gabontermékeket veszek, meg cukor helyett xilitet ilyesmire gondolok. Nem masszázs, kozmetika stb....

2013. márc. 19. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
12%
És különben sem írtam olyat, hogy a kérdező azért ne költsön 30 ezret ékszerre, mert én sem foghatok meg a nők s.ggét. Látszik mennyire a bögyödben vagyok...:D
2013. márc. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
82%
ma 15:00: Ha a te barátnőd erőn felül költekezik, tehát többet költ, mint amennyi van és ezt nem érti meg, akkor a megoldás a ti esetetekben a külön kassza. Itt nincs miről beszélni.
2013. márc. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
10%

Többet nem írok, úgy hogy örülhetsz, de azért még megjegyzem megint mekkora blődséget írtál:


"A tudatosságról az ékszer esetében annyi, hogy tudatosan végiggondolva a kérdező arra a következtetésre juthat, hogy jelen esetben telik rá, senki nem rövidül meg általa, tehát ha örömet okoz, akkor nincs akadálya megvenni."


Amit te akarsz megfogalmazni az a szükségletkielégítés, ami ha már ennyire szőrszálhasogató vagy annyiban tudatos, hogy nem egy kómába esett nőről van szó, mert agyilag aktív, de nem szükségszerűen racionális is. Mi az hogy nem rövidít meg senkit? Amennyi az ára,annyival kevesebb lesz neki. Ha szerinted ez racionális, akkor szerinted az is racionális, ha az összes pénzük 90 százalékát elköltik ékszerre, ugyanis nálad a "nincs akadálya hogy megvegye" kritériumai annyit tesz, mint hogy futja rá és boldogabb lesz tőle. Sajnos a gazdasági racionalitás már nem része a te gondolkodásodnak.

2013. márc. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 A kérdező kommentje:
Látom itt jó kis viták alakultak ki. Főleg ebből az ékszeres dolgoból. DE már írtam, hogy ez nagyon szélsősége spélda volt, mert ha évi 2 ékszert veszek magamnak akkor sokat mondok. Mindegy egyéb költsére gondoltam. dvd, csoki, egy felső bármi. Nekem az a típusú férjem van, aki a kapcsolatunk elején hozott egy csokor rózsát, és azóta nem kaptam tőle. Megvette a jeggyűrűt, azóta sem kaptam tőle ékszert. Meg ha látja, hogy leakar rólam szakadni a nadrág, akkor megkérdi vegyünk-e egyett? Én akkor válaszolok, hogy kellene, de nincs rá pénzem. Így nagy nehezen megvesszi. De ezten kívül az átlagos kiadásaimért piszkál amik neki nem fontosak...
2013. márc. 19. 15:20
 65/77 anonim ***** válasza:
44%

" Tudjátok a boldogság egy kényes dolog, és nem jó azzal érvelni mindig, hogy örömöt,boldogságot okoz valami. Nekem speciel örömet okozna, ha megfoghatnék egy pár jó női feneket az utcán. Na most akkor ezzel adtam ennek egy nyomós okot, hogy miért ne tehetném meg, ha ez örömet okoz? Hát nem, mert visszatart az erkölcs és hogy már foglalt vagyok. Ugyanígy kéne működnie a gazdasági racionalitásnak is, egy gátnak kéne lennie, ami megakadályozná, hogy azokat a bizonyos vágyakat, örömöket ne akard egyfolytában kielégíteni."


Akkor ezt nem te írtad, 53%-os? Ha nem te írtad, akkor bocs. És csak vitázni próbáltam volt, úgyhogy nem vagy a bögyömben, lévén azt se tudom, ki vagy, de igazából nem is érdekel.

2013. márc. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
29%

"ma 15:00: Ha a te barátnőd erőn felül költekezik, tehát többet költ, mint amennyi van és ezt nem érti meg, akkor a megoldás a ti esetetekben a külön kassza. Itt nincs miről beszélni."


Épp ezt mondom, nálunk külön kassza van, nem vagyok hajlandó közösködni, aki ezt nem érti meg, annak viszlát!

2013. márc. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
17%
Na jó még egyszer utoljára :D OLvasd már el, mit írtam benne. Igen én írtam, de olvasd már el. Ugyanígy kéne működnie a gazdasági racionalitásnak.....egy gátnak kéne lenni...ez hol egyenlő már azzal amit te írsz, hogy azért ne vegye meg mert én nem foghatok meg egy s.gget? Hol látsz te itt egyenlőségjelet, te jó ég? Nyílván a s.ggfogásnál az7 erkölcs akadályoz meg, a hülyeségek megvásárlásánál meg a gazdasági racionalitás. Ezt írtam. Értelmezd csak.
2013. márc. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:20: Erre csak azt tudom mondani, amit a legeslegelején. Tehát végül is nem jutottunk sehová sem.

Te teljes mértékben praktikusan gondolkodsz, aki kellemes, nem pedig hasznos dolgot vásárol, az szerinted "blőd".

Tudod, vannak, akik hozzád hasonlóan gondolkodnak, de még többen vannak, akik nem. Férfiak és nők egyaránt. Sokan vesznek olyan dolgokat, amelyek csak kellemesek, de nem feltétlenül hasznosak. Szerintem ebben, ha telik rá (ez fontos, itt jön képbe a tudatosság), nincs semmi rossz, szerinted blődség. Hát ez van.

Köszöntem a vitát, sajnálom, hogy nem vezetett sehová sem.

2013. márc. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
82%

"Hol látsz te itt egyenlőségjelet, te jó ég?"

Te tettél hasonlatot a kettő között, nem én. Erre írtam, hogy a hasonlatod rossz, a kettőt nem lehet ugyanarra a mérlegre tenni.

Viszlát.

2013. márc. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként meg a kínai cipővel nem jársz jobban, mint egy drágább, de kifejezetten saját lábra csináltatott, jó minőségű cipővel. Hosszabb távon a jobb minőség bizonyos dolgokban megtérül.
2013. márc. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!