Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem lenne anyagi gondjaitok...

Ha nem lenne anyagi gondjaitok veszekednétek a feleségetekkel a pénzköltésen?

Figyelt kérdés
Nem mondhatom, hogy rosszul élünk anyagilag. A havi bevétel nettó 500 ezer felett van. Nincs hitel, csak élnünk kéne. Ebből az összegből én hozok haza 100-at, a többi a férjem. Normális dolog ez szerintetek, hogy havi 30ezer ft-ot magamra költök és ezen megy a vita mindig? Írok egy példát. Veszek magamnak egy aukciós oldalon mondjuk fele áron egy használt arany ékszert. mMrt hiába megengedhetném magamnak az újat, arra sajánlom azért a pénzt, és ezért veszekszik velem. DE nyilván az ember nem minden nap vesz magának ékszert, ez egy nagyon sazélősésge pédla volt. vagy veszek havi 3dvd. vagy egészségesen próbálok élni és különdéle gabontermékeket veszek, meg cukor helyett xilitet ilyesmire gondolok. Nem masszázs, kozmetika stb....

2013. márc. 19. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
75%

De leírhatom másként is.

Szerintem nem összehasonlítható egy 30 ezer Ft-os aranyékszer megvétele, amikor telik rá, egy random emberi fenék fogdosásával az utcán, amikor nem kaptál rá engedélyt a tulajtól.

2013. márc. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
40%
Következtetés: aki car emberhez ment hozza , carul járt
2013. márc. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
0%

"Hat az ilyen zsugori fergek ne is hivjanak"


Érdekes a barátnőm nem mond el féregnek, de biztos már annyira el van nyomva, hogy észre sem veszi milyen szörnyű sorsa van mellettem...:)


A másiknak meg, a "miértre" valami olyan összefüggést vártam volna, ami azt eredményezi, hogy az álláspontom a kérdező aranyékszer vásárlásával kapcsolatban helytelen. De nem tudtam, hogy ez neked önmagában is örömet okoz. Apropó látod, nem is álltam a boldogságod útjába :D

2013. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
91%
Jelenleg anyagilag nem állunk valami jól, mégsem szoktunk vitatkozni ilyesmin. Maximum azon, hogy két számla közül melyiket fizessük be most, melyik ér rá kicsit később. :D Amikor még jobban álltunk, akkor meg pláne nem volt vita. Ha bármelyikünk csak észrevette, hogy a másikunk nagyon vágyik valamire, akkor ha volt rá keret, máris megvettük és nem vacakoltunk azzal, hogy ez mennyire hasznos, vagy nem. Mondjuk most is így van, csak szűkebb anyagi keretek közt. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy az ésszerűség határain túl egyikünk sem költekezik.
2013. márc. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
10%
Még valami 27-es, ha megtisztelsz még engem egy válasszal :) Gondolom ha ennyire elvárod a lovagiasságot egy férfitól, az egyenjogúság hírnökeként te mekkora összegű vagyont szoktál a férfiakra költeni? Te is odaadod a fél fizetésed?
2013. márc. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
75%

"Másrészt elég béna hasonlat egy női fenék fogdosása (ami ugye egy élő személyhez tartozik) és a kérdező által említett aranyékszer között. Az aranyékszer egyrészt tárgy, nem kell megkérdezni tőle, hogy viselheted-e, mielőtt kiveszed a dobozából. A fenék nem az.

Másrészt az aranyékszer viselése nem ütközik a társadalmunk erkölcseibe, míg mások fenekének fogdosása két ok miatt is ütközhet:

1. Ha monogám párkapcsolatban élsz, nem illik mások fenekét fogdosni.

2. Ha nem kapsz rá engedélyt a fenék tulajdonosától, szintén ugyanez a helyzet.

Ha szabad kezet kapsz (szó szerint), akkor nem kell visszafognod a vágyaidat. Ugyanez áll az aranyékszer esetén is. De mondhatunk bármi mást, ami örömet okoz nekünk, de nem okoz veszteséget másoknak."


Itt a válaszom, kedves 53%-os, még egyszer. Itt leírtam, összefüggően, hogy miért találom helytelennek a hasonlatodat. Szóval szerintem azzal érvelni, hogy a kérdező azért ne költsön 30 forintot egy ékszerre, mert te nem fogdoshatsz fenekeket, kicsit sántít.

2013. márc. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
32%

"ahol a ferfi rabszolgatartókent muködik"


Miért rabszolgatartó? Én, mint írtam, nagyon jól keresek, a barátnőm kevésbé jól. Miért kellene adnom a saját magam által, nehezem megkeresett pénzből neki, csak azért, hogy ő elköltse felesleges dolgokra? És itt nem fodrászra, meg kozmetikusra gondolok, hanem arra, hogy megveszi a havi 12 cipőjét, de még a hónap végén is akar egyet, de ha nem kapja meg, akkor a férj a gonosz? Milyen világ ez hölgyeim? Mindenki annyival gazdálkodjon, amennyije van! Nagyon szeretik hangoztatni a nők azt, hogy egy kapcsolatban minden közös, csak sajnos ha a kassza közös, az kizárólag a nő érdeke, hiszen ebben az esetben többet költ, mint amit megkeres. Ez a minden közös duma sajnos csak arra való, hogy a kevesebbet kereső(95%-ban a nő) jól járjon, és többet költsön, mint ami van. Engem nem az zavar, ha a barátnőm cipőt, ékszer, ruhát vesz, stb, csak az, ha az én pénzemből akarja tenni, sokszor kontrollálatlanul. Persze tőlem is kap ékszert, ajándékot különböző alkalmakra, de az megint más.

2013. márc. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval szerintem azzal érvelni, hogy a kérdező azért ne költsön 30 forintot egy ékszerre, mert te nem fogdoshatsz fenekeket, kicsit sántít."


Huhh már kicsit uncsi vagy. Az én hsaonlatomat miért nem másolod be,ott leírtam, hogy mi a lényeg. De akkor leírom neked más szavakkal. Ugyanúgy MÉRLEGELNI kell mindkettőnél, és MINDKETTŐNÉL a VÁGYAKAT felül kell, hogy írja a TUDATOSSÁG.

2013. márc. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
42%
Na látjátok, ezért szenvedek én a sok melóval és sulival, hogy sose legyen az, hogy több az igényem, mint a fizum és gyakorlatilag ebből legyen a balhé :S
2013. márc. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
59%

ma 15:06: Nekem meg te vagy uncsi. Nem kicsit, hanem nagyon is.

A tudatosságról az ékszer esetében annyi, hogy tudatosan végiggondolva a kérdező arra a következtetésre juthat, hogy jelen esetben telik rá, senki nem rövidül meg általa, tehát ha örömet okoz, akkor nincs akadálya megvenni.

2013. márc. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!